Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnak szeretnék...

8 hónapos babámnak szeretnék adni narancsot. Hogyan kell bevezetni, milyen formában?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Mosd meg alaposan, es facsard ki, majd szurd at, hogy konnyebben megigya. Furcsa lehet neki esetleg a rost, azert erdemes az elejen atszurni, es hat persze a cumisuveg lyukjan sem megy at. Probalj edesebb narancsot talalni, bar nem lesz konnyu otthon ilyet talalni.

Most majd jonnek, hogy 1 eves kor alatt nem szabad. Jelentem, ahol elunk mar 5 honapos kortol adjak a piciknek...

2011. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Ahol éltek, ott lehet, hogy a kanyaró elleni védőoltás sem kötelező, pedig megelőzhetők lennének a járványok, amikről minden évben hallani. Nem feltétlenül kell leszólni, ha valamire ajánlás van, mint pl a narancs bevezétésére.


Ettől függetlenül természetesen mindenki saját belátása szerint dönt. A narancs bevezetésével egyébként az allergizáló hatása miatt szoktak várni.

2011. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ebből túl nagy hercehurcát használni. Én nem tennék más a helyedben (és nem tettem máshogy a fiamnál sem), mint adtam a kezébe két gerezdet és szépen megette. Aztán másnap már annyit evett, amennyit kért. Nem kell szűrögetni, facsarni, 8 hós simán elrágja még akkor is, ha nincs foga.
2011. nov. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ami táblázatom van hozzátápláláshoz ott 7 hónaposan írja a narancsot. Akkor most várjak még vele vagy sem?
2011. nov. 22. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Én eddig olyat olvastam (és a védőnő is azt mondta), hogy kerüljük az aprómagvas gyümölcsöket (málna, eper) és a déli gyümölcsöket 1 éves korig.

Mondjuk nálunk nem is volt aktuális, mert nyár végi baba, most meg már túl van az 1 éven.


Ha nem tapasztaltál allergiás reakciót eddig a babádnál, akkor megpróbálhatod. Nem tudom miket adtál neki eddig.

2011. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az első nyugaton él, én is, (csak az oltáshoz való hasonlítgatás miatt mondom) és itt is a 8 hós bébiételben van narancs.

Amúgy nem nagyon hallottam még narancs allergiáról, bár biztos van.

Ja, meg banánt se 1 évig?


Nyugodtan adhatod, ahogy az első leírta.

2011. nov. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves masodik! Nem szoltam le senkit (inkabb te szoltal le engem). A kanyaro oltasa olyannyira kotelezo, hogy 15 honapos kor helyett 12 honapos korban adjak.

Itt meg senki nem hallott olyan gyerekrol, aki allergias lenne a citrusfelekre...

Es azert mondom, hogy mosd meg, mert a narancs altalaban gombaolo szerrel van bevonva, ami viszont allergizalhat.

2011. nov. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Bár rossz kategóriában van a kérdés, de a válaszok hasznosak lehetnek ide.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__166293

2011. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!