Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, mit csinájak?

Mitől lehet, mit csinájak?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam ma este lázat produkált. Visszavonva 37,8 volt a hóje. Kapott kúpot, majd 37,3-ra lement. egyébként jó kedvű. játszik semmi egyéb tünet. már alszik mint a bunda.
2011. febr. 6. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez még nem vészes.

Figyelgesd éjjel, nehogy feljebb menjen. Bármi lehet még belőle

2011. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 38.5-ig (levonva) nem is csillapítok, hagy dolgozzon az immunrendszere


Első voltam

2011. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

38 felett kell lázat csillapitani babáknál!

ha alatta teszed, egy nagy pofont adsz az immunrendszerének, aminek küzdenie kell a bacikkal.

amugy ha nem fogzás, vagy túlmelegédés hanem bujkál benne valami betegség, nem mulik el akkor vidd orvoshoz,jobbat nem tudsz tenni. de ez még nem magas hó,nem kell aggódnod

2011. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 louvre válasza:
Ha jól reagált a lázcsillapítóra, azért holnap nézzen rá az orvosotok, de ha egyébként jó kedvű, semmi nagy baj nem lehet...azért éjjel még nézz rá, én annak idején 1-2 óra tájt éjjel még megnéztem.Az a lényeg, hogy sokat igyon. A fogzás tud ilyen tünetet produkálni, de lehet vírus, ez a két dolog pedig egymást is provokálhatja: lázban felgyorsul a fogzás, mivel gyorsul az anyagcsere, fogzás miatt is lehet láz, mivel steril gyulladást produkálhat, és gyorsul az anyagcsere.
2011. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokata Anyukák! Természetesen figyelem éjjel is, nem is tudnék másképp tenni. Azért aggodalmaskodom mert még soha nem volt beteg.
2011. febr. 6. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha első baba, még a 37,2 nél is az ember már izgul, tudom milyen; de jól írják előttem, 38 fok alatt (levonva) nem kell annyira csillapítani a lázát.

Rosszat mindenesetre nem tettél nyugi, figyelgesd a kicsidet!

A láz ált. délutánra , éjjelre erősödik meg. Este fürdés előtt egy lázmérés, éjjel a kis nyakánál megnézed, ha nem túl meleg nincs baj. Egyébként a nagy láz jele az is, hogy alvás közben gyorsabban veszi a levegőt. De ezt csak pluszinfónak írtam le.

2011. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előttem mindent elmondtak, annyit tennék hozzá, hogy a 3 éves kisfiam 39 fokos láz mellett is jókedvű, rohangál, stb, szóval mindig nagyon figyelnem kell, becsapós tud lenni.
2011. febr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!