Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A barátnőm kislányát nagyon...

A barátnőm kislányát nagyon megviseli ez az időszak?

Figyelt kérdés
Itt minden anyuka azt írja, hogy nem szabad sírni hagyni a babát egy percre sem. A barátnőm kislánya 34 hétre született, és olyan gyorsan, hogy a tüdőérlelő injekcióra se volt idő.A kislány életéért sokáig küzdöttek az orvosok, mert a tüdeje nagyon fejletlen volt. Az orvosok azt mondták nekik, hogy vegyenek légzésfigyelőt, és a kiságyból csak annyi időre veheti ki a kislányt, amíg tisztába teszi, megeteti, büfizteti és utána rögtön tegye vissza, és ha sír is csak simogassa, beszéljen hozzá, de ne vegye ki. Így nem fogja azt hinni a kislány hogy az ő jelzéseire senki nem reagál? Nem viseli meg lelkileg? Bár az az első, hogy életben maradjon. Megtanították nekik, hogy szükség esetén hogy kell újra éleszteni.
2011. febr. 1. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:

hát egyrészt az orvosok tudják legjobban. másrészt viszont, ha attól nem nyugszik meg, amikor sír, hogy simogatják akiságyban (pl az enyém nem nyugodott meg), akkor függetlenül attl, mennyire viseli meg a lelkét, sztem a tüdejének sem tesznek jót vele. nem igazán értem, hogy ha kicsit kiveszi és megnyugtatja, azz al mit árt neki...

mennyi ideig kell ezt így csinálnia? ha csak pár hétig, akkor sztem nem lesz baja a kicsi lelkének, ha utána lelkiismeretesen gondozza.

2011. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szegény pici, és szegény barátnőd, remélem minden rendben lesz. A babának biztosan jobb lenne érezni az anyukája közelségét. Szerintem azt meg lehetne csinálni, hogy amikor ébren van a pici, amennyit csak lehet, tegye maga mellé a nagy ágyra egy plédre, és ez alá tegye be a légzésfigyelőt. Akkor ott feküdhet mellette, odabújhat hozzá, átölelheti ha sír, majdnem olyan, mintha a karjába venné.
2011. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ez borzasztó!

nem vagyok pszichológus, így nem tudom azt mondani, hogy megviseli vagy sem. de ha ott vannak mellette, illetve az alapvető fizikai szükségleteit kielégítik, és olyan a baba habitusa, akkor elképzelhető, hogy nincs is szüksége különösebb babusgatásra.

hozzáteszem, hogy mi sem tartottuk sokat kézben a lányunkat, az első hetekben szinte egyfolytában aludt, illetve ha ébren volt, akkor a kiságyban nézelődött, vagy a nagyágyon. mi meg körbeültük, beszéltünk hozzá, simiztük, tehát nem volt nagy ringatás. de nem is sírt egyáltalán.

remélhetőleg ő is alvással tölti majd a legtöbb időt, hiszen pár hetet még maradnia kellett volna a pociban.

minden jót nekik, és főleg jó egészséget!

2011. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan légzésfigyelőt amit a ruhára kell csíptetni, így mobil. Úgy tudom egy kicsit drágább mint a hagyományos, de a kicsi egészsége minden pénzt megér, és azért hogy többet a karjukba tarthassák.
2011. febr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy a koraszülött osztályon sem babusgatják agyonra a babákat, ha sírnak nem veszik ki, a sok zsinór miatt sem. Gondolom az ő babája is ott töltött pár hetet. Nyugodjatok meg, nem hiszem hogy olyan sokáig kell így csinálni, biztos pár hét és megerősödik, és már többet lehet kézben.
2011. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lányom 32.hétre született. mivel én 30hetesen kerültem kórházba (bementem rutin vizsgálatra és már ki semengedtek), így már akkor tüdőérlelőt kaptam. aztán lélegeztetőre, oxigénre került a lányom, és persze inkubátorba.22nap kórház után hozhattamhaza, de iylet nemmodnott az orvos hogy szinte ki semvehetem. mikaptunka kórházból légzésfigyelőt, bár tény hogy ott semmire sem tanítottak meg. (szerintem alapvető lenne koraszülés esetén!!)

én úgy gondolom attól hogy egy picit ölben van, még lehet rá figyelni,én mindig néztem hogy lélegzik e, mozog e a picur. de ha a doki azt mondta, tegyék úgy!

nekünk azt modnták a PIC osztályon,hogyha sír a baba, illetve nyugtalan volt, tegyük a kezünket a popsijára és a kis buksijára mikor hason volt és attól megnyugszik. a lényeg hogy érezze nincs egyedül. nekik még bent kellene lenni a pocakban!

2011. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ!
2011. febr. 1. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!