Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám kislányommal...

Hogyan tudnám kislányommal megszerettetni a sós ételeket?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kislányom, és a gyümölcsöket imádja. Már a tízórait kiváltottuk. Nagyon szeret enni, de csak a gyümiket, és ami édes. A sósat, vagy ízetlent nem eszi meg. Se répát, se krumplit, se spenótot, semmit...

Aki hasonló helyzetbe volt, hogy vezette be a sósat?


2011. febr. 1. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
keverd gyümölccsel,aztán egyre több legye benne a zöldség.Ettől függetlenül lehet,hogy így sem fog menni,vannak ilyen babák.Az én fiam imádja a zöldségeket,a Keresztfiam semmit nem eszik meg,ami zöld.
2011. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd még rá ér majd lassacskán kicsit csináld izesebre a dolgokat én főztem neki egy kis répát burgonyát almát karfiolt stb ami volt otthon és tetem bele neki cukrot sót nekem nagyon szerette utána mehet csak zöldség.
2011. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Keverj a zöldséghez gyümölcsöt, pl. alma-krumpli
2011. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy pici cukrot lehet bele tenni minden kajába, nem lesz baja, utána ha már megeszi úgy, csökkented a pici cukrot még kevesebbre.
2011. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, az enyém nem evett meg semmit, ami nem gyümölcs volt 1 éves koráig, max egy kis kiflicsücsköt, na meg a reszelt sajtot. azon kívül semmit. próbáltam keverni is, de hiába. szép lassan rászokott a főtt kajára magától, nem erőltettem neki semmit. mindig odaült velünk az asztalhoz a saját székébe, amikor ettünk, ha kért kért, ha nem nem. aztán mivel amúgy is egy kíváncsi típus, a kíváncsiság győzött, és rájött, anya nem is főz rosszul . azóta már 2 éves nagy lány, egyedül eszik, tisztán, kanállal-villával és szinte mindent, húst, zöldséget, gyümölcsöt, krumplit, rizst, leveset, akármit.
2011. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Megpróbálom a gyümölccsel keverést is, meg a cukrozást is. De ha nem fog menni, hát nem fog menni, azért mindig én is adok neki egy kicsit, és ha kell kell, ha nem nem.

Azért ahogy az utolsó válaszoló írta, előbb, vagy utóbb ő is fog mindent enni. Hisz még nagyon nem vagyunk elkésve semmiről.

Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!

2011. febr. 1. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
én is úgy csináltam, hogy a kedvencébe tettem mindig egy keveset.
2011. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!