Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne megszerettetni a...

Hogy lehetne megszerettetni a kislányommal az esti fürdetést?

Figyelt kérdés
9 hetes a babám ,első perctől kezdve egy katasztrófa a fürdetés,ordít visít,rúgkapál,nagyon sajnálom,nem is tart csak 1-2 percig,míg gyorsan megfürdetjük.Tegnap este velem együtt fürdött a nagy kádban,eleinte nyöszörgött,majd látszólag jól érezte magát,kb 15 percig fürdött.Igy rá tudjuk szokatni a fürdésre?Vagy mit tudtok tanácsolni?Sajna mindig nem tudunk igy fürdeni,mivel apa nem mindig van itthon,egyedül meg ugye nem menne a közös fürdés.
2010. júl. 12. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még kicsi az együttfürdéshez, de biztos van más is, aki így csinálja. A probléma több lehet. Túl meleg, vagy hideg a víz. 1-2 fokot változtass valamelyik irányba, az én lányom 38-39 fokos vízben érzi jól magát. Beszélj hozzá folyamatosan, vagy énekelj neki. Ringasd a vízben, állítólag az a magzatvízben való uszkálást idézi fel.

Lehet, hogy már nagyon éhes, vagy álmos. Nem tudom mikor fürdetsz, csak egy negyedórával tedd korábbra, legalább is kipróbálhatod.

Még nem baj, ha nem fürdik hosszú percekig, az én lányom 6 hónapos, de még nem ül, így nálunk se tart sokáig a fürdés. Apa tartja a fejét, nyakát, én végig mosdatom, majd úszkál egyet az apjával, időnként rájön, hogy ha rúgja a vizet, akkor az csapkolódik..stb. De ez nem tart 5 percnél tovább. Majd ha stabilan ül, tovább tud fürdeni, jöhetnek a kiskacsák, akkor tud igazán pancsizni.

2010. júl. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugi,meg fogja szeretni.tényleg gond lehet a víz hőfoka.az én fiam is üvöltött egy pár napig,mire rájöttünk,hogy neki a melegebb víz a jó,nem a nagykönyvben leírt.de egyébként mióta ülni tud és tud pancsolni,azóta jobb a helyzet.
2010. júl. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én legelőször akkor ültem be a kisfiammal együtt pancsizni mikor 11 hónapos volt.Hamarabb nem mertem és nem is ajánlották.

Nekünk is gond volt az első hetekbe a fürdetés,ugyanígy mint nektek.De egy idő után nagyon megszerette.Mára már alig akar kiszállni.Imád pancsolni:)

De egyébként igen rá tudjátok szokatni így,ezt azért tudom,mert én mikor kicsi voltam csak úgy szálltam be a kádba ha apukám benne volt,persze akkor már voltam vagy 1-2 éves.Mikor berakott engem anya, apa kiszállt.:)

Csak így tudtak fürdetni engem nagyon sokáig.

Kb 6-7 éves lehettem amikortól már magamtól fürödtem és nem is szerettem ha bárki ott volt velem.Mindig tele engedtem a kádat.


Én még ma napig emlékszem,hogy mikor kicsi voltam mindig apával fürödtem.A poén az,hogy apukám most mondta el nekem pár hete,hogy így emlékszem rá,de ő szinte mindig rögtön kiszállt és ez csak azért volt,hogy le tudjanak fürdetni engem.:)

2010. júl. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Próbáltuk már a víz hőfokát is állítani,előtte is megetetni,ugyanúgy sírt szegény.Még bele sem tesszük a kiskádba már visit,ordit,le is lilul szinte annyira.Amúgy nem egy sirós baba,tényleg semmi gond nincs vele,csak ez a fürdetés ne lenne ilyen.Miért nem ajánlják az együtt fürdést ilyen kicsi korban?
2010. júl. 12. 07:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál is tortúra volt minden fürdés. Hiába próbálkoztunk, ahogy beletettük a kiskádba, ordított. Ja, és közben csak olyan gyerekekről hallottunk, akik már 2 hetesen sikoltva pancsoltak, annyira élvezték. Aztán nem ordított, csak feküdt, mint egy darab fa, de max. 2 percig bírta. Nagyjából 4 hónapos volt, mikor vettünk egy csúszda formájú kádba ülőt. Ezen "félhanyattfekvésben" lehet feküdni/ülni. Onnantól jobb lett a helyzet, de igazán akkor oldódott meg, mikor már stabilan tudott ülni. Szóval kitartás.

Az együtt fürdést a kórokozók miatt nem ajánlják ebben a korban, bár ha rákeresel, úgy emlékszem egy néhány hete volt ilyen kérdés itt.

2010. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk fél éves koráig, rémálom volt a fürdés. Mindennel próbálkoztunk, de semmi se jött be. Aztán utána egyik napról a másikra megszerette. Adjatok neki időt, kicsi még. Meg fogja majd szeretni, amikor elég nagy hozzá, hogy érdekesnek találja, tud játszani közben. Nálunk pl. fél éves kora óta 1 órás a fürdés, és még így is alig akar kijönni a kádból, holott addig, csak annyit engedett, hogy gyorsan lefürdessük. :o)
2010. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
07:02-es vagyok:nálunk még az vált be,hogy nem fektetve tettük be a kádba,hanem szinte ültetve és ott fektettük le.
2010. júl. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A víz hőmérsékletén próbálj változtatni és beszélj hozzá, mesélj neki közben. Nálunk is sírt a kislányom aztán amikor a nagymama fürdette és sokat beszélt hozzá, akkor nem sírt, most már imád fürödni.
2010. júl. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!