Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok miket eszik?...

1 éves babátok miket eszik? Az én babám csak az üveges babakaját eszi meg.

Figyelt kérdés

Sajna csak az üvegeset eszi meg de persze csipeget a miénkből nasinak ugymond de azzal jol nem lakik hogy szoktassam a rendes ételre?

Hogy néz ki babátok egy napi étrendje?

Válaszokat kőszi előre is.


2011. febr. 1. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém már mindent eszik. Először a tiétekből adj neki. Egy kanál az ő kezében,egy a tiedben. Ha már evett eleget,akkor utána adj neki bébiételt.
2011. febr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kisfiam, de egy évesen is ugyanezeket ette.

Reggel felkeléskor iszik tejitalt (8-9 körül, mikor hogy kel), majd 9-10 körül "reggelizik" - ez a tízórai tulajdonképpen kenyeret sonkával, sajttal, körözöttel, megeszik egy kis gyümijoghurtot nasinak. Déltől alszik, amikor felkel (2-3 óra körül), akkor ebédel főtt kaját - nagyon régóta nem főzök külön neki, kb. 10 hónapos korától kezdve csak azt ette amit mi - úgy főztem neki, hogy mi is abból ettünk. Tésztákat szószokkal, rakott zöldségeket, főzelékeket, rizses húst, szóval mindenfélét (kevés sót és fűszert használok alapból).

5 körül uzsira eszik almát, más gyümölcsöt, esetleg valamilyen péksütit még, majd fürdés után fél 8-8 körül ivott tápszert (13 hónapos koráig estére még tápit adtam neki, aztán ahogy elfogyott, váltottunk tejitalra estére is), majd ezzel aludt reggelig.

2011. febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kőszike szépen aranyosak vagytok...
2011. febr. 1. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan 14 hónapos a fiam, de leírom neked, mert 1 évesen is így volt.

8-kor kel, másfél-két dl tejci v kakaó.

10-fél 11 gyümölcs vagy joghurt

12fél1 ebéd: azt eszi amit mi, csak ha valami nagyon nem fogára való van, akkor kap üvegeset - bár már egyre kevésbé eszi meg

3 körül uzsonna: felvágott, kenyér, sajtos rúd, pogácsa meg ilyesmi.

Van még, hogy vacsi előtt is benyom egy pudingot, joghurtot vagy épp rágcsál valami gyümölcsöt.

Vacsi 7-kor van: van hogy azt kapja, ami ebédről maradt, de nagyon szereti pl. a melegszendvicset, bundás kenyeret, virslit.

8 fél 9 alvás - még megiszik másfél dl tejet v. kakaót.


Neki délelőtt nincs akkor kajaigénye, hiába próbáltuk pl. akkor a felvágottat ilyesmit adni, nem kellett neki.

Nem kövér gyerek egyébként, 10,5kg és 80cm.


Szerintem próbáld meg neki először a tiétekből adni és utána majd ehet bébiételt, ha éhes még.

2011. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 1 évesen csak a bébiételeket ette meg aztán sztrájkolni kezdett és nem evett szinte semmit (kiütötte a kezemből, öklendezett) aztán kb 2 hónap sztrájk után elkezdett a mi kajánkból egyre többet enni és most már csak azt eszi amit mi. Persze közben végig kínálgattam mindennel, volt hogy 1 étkezésre 5 félét adtam mire evett 3 falatot. Nem volt egyszerű de úgy néz ki túl vagyunk rajta.

Szerintem mindig kínálgasd a rendes ételt neki de ne erőltesd. Egyszer elege lesz az ízetlen babakajából:)

2011. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!