Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos tápszeres babátok...

3,5 hónapos tápszeres babátok mennyit alszik és eszik?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a babám több mint 9 órát alszik egyben éjszaka. Ezzel nem is lenne gond, de ennél többet is bírna. De reggel ébresztem, mert 4 óránként eszik, egy alkalomra most 190 ml BEBA Pro HA 1 tápszert.

Nappal minden evés után is kb. 1 órával elalszik 1-1,5 órát.


Hogy oldjátok meg az evés alvás arányát?

Hagyjátok reggel aludni, és 3 óránként kap enni?

Ennyi idő alatt megemészti a 190 ml?

3 óránként nem éhes. Néha 4 óránként sem. Nem egy sírós baba.

Egy egész étkezést nem akarok kihagyni.

A 190 ml-re még vizet is követel. Ha elveszem a kaját hisztizik. Tehát kell neki ennyi.

most 6300 g


2011. nov. 15. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló kérdéseim vannak nekem is. Igaz mi még csak most töltjük a 3 hónapot, de szintén ilyen sokat alszik. Eddig nekem is ilyen sokat evett, mint a tiéd, de most valahogy visszaállt. Szerintem, ne erőles semmit. Ha éhes, adj neki enni, ha nem akkor ne ébreszd fel, és egy idő után majd kialakul. Én rengeteget küzdöttem azzal, hogy mennyit eszik, még a gyerekorvos is piszkált miatta. Végül úgy döntöttem, hogy tudja ez a gyerek, hogy mit akar.
2011. nov. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én is sokat küzdöttem, hogy mennyit is kell egyen a gyerek. Úgy alakult, hogy az elejétől tápszeres.


Így mindent ki kellet találnom. Végül mondta a védőnő, hogy a testsúly kg-ként 150 ml. -ez kevés volt.

Más mondata, a súlya 1/6 -a. Ez sok volt.

A számtani közepe épp megfelelő eddig.


De most ahogy írtam egyre többet alszik éjjel. Igen, más ennek örülne.

Ma tanácsolta az egyik anyuka, hogy akkor hagyjam, hogy csak 4x egyen és ne ébresszem reggel.

Megpróbálom ezt.

Az én babám nagyon sokat nőtt az elmúlt 2-3 hétben. Köszönhetően gondolom a sok alvásnak. Szóval az szerintem nem baj.

Biztos növekedési ugrás van ilyenkor.

2011. nov. 15. 15:15
 3/5 Belabi válasza:

Az én babám is 3 és fél hónapos. 9-10 órát alszik éjjel és én hagyom. Átálltam arra az etetésre, ami később a reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora lesz. Reggel 6 és 7 között kel, ha nem ébred 7-kor felkeltem és reggelizik.(keveset általában)a következő kaja 9-10 között van (A két evésre együtt eszik kb 200-250ml-t (anyatej és tápszer) Utána egykor ebédel 160-170-et. Délután alszik 5-körül ébred, vagy keltem akkor 130-150-et 1/2 9körül fürdik és vacsira 170 körül kap megint. Most 5200 gramm.

Szerintem nálatok absz. reális a 190. Ha tudod, hogy nemsokára etetni fogsz esetleg adhatsz kevesebbet és "eltömheted" vízzel. Nekem ez nagyon bevált. Nagymamámtól tanultam. A gyerekorvos szerint fel kéne keltenem éjjel.

Hát nem fogom.

Te is mindent tégy érzésből. Te sem vagy éhes, ha éjjel felkeltenek. Ettől nem lehet baja. :-)

2011. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Belabi válasza:

Előbbi vagyok.

Nem az eltömés vált be, hanem a rendszer. Bocs.

2011. nov. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Magamban én is valami hasonlóra jutottam, hogy a későbbi etetésekhez kell majd igazítanom a mostanit a hosszabb alvás miatt, aztán jöhet a hozzátáplálás a kevesebb 10 órait kiváltva.

Megpróbálom amit javasoltál.

Köszönöm

2011. nov. 16. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!