Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csinálnátok? Megtudok...

Hogy csinálnátok? Megtudok így élni?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem egy 2éves és egy 11hetes hát kapcsolatom nem olyan jó ezért tesómhoz költözök

meg fogok tudni élni 52000ft-böl úgy hogy tesómnak 20ezret adok albérletre,32000ft marad igyekszek a 2évest szoba tisztává nevelni minél hamarabb


2011. jan. 31. 16:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az a baj ha beperli is sokáig eltarthat. És ha megitélnek egy fix összeget és nem tudja fizetni? Ingóság, ha jól olvasom nincs, igy nincs mit elvenni. Attól meg nem fog előrébb jutni a kedves kérdező, ha beperli, mert ha nem tud fizetni akkor nem tud fizetni! :( hiába vagyunk ezen kiakadva!! Tényleg gusztustalan dolog, de ettől még nem lesz több a keresete:(!


Egyedülállóként, több lesz a gyes és a családi, plusz tényleg kérhetsz segélyt.

Ha apáról nem tudsz minden hónapba "igy hirtelen" legombolni pénzt, nem tudsz ideiglenesen elmenni vhova dolgozni? Csak egy pár órára.

Addig bölcsibe, vagy a nagyszülőkhöz esetleg letenni a gyerekeket??? nem lehet valahogy megoldani?

Amugy lehet ilyen esetben talán még a bölcsit is megoldják neked, hivatalból!

2011. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

2éves kislányom bölcsis

De most született a kisfiam 3 hónapos lesz februárban .

2011. jan. 31. 17:05
 13/24 A kérdező kommentje:

Anyukám nem él ,apukám siófokon lakik én itt Budapesten

Már csak a anyaotthon segíthet de nincs sehol hely ha valaki tud segítsen sürgős lenne

2011. jan. 31. 17:07
 14/24 anonim ***** válasza:
És nagyik?
2011. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Párom anyukája van csak

de rá nem szeretném bízni semelyik gyerekemet

2011. jan. 31. 17:10
 16/24 anonim ***** válasza:

"Az a baj ha beperli is sokáig eltarthat. És ha megitélnek egy fix összeget és nem tudja fizetni? Ingóság, ha jól olvasom nincs, igy nincs mit elvenni. Attól meg nem fog előrébb jutni a kedves kérdező, ha beperli, mert ha nem tud fizetni akkor nem tud fizetni! :( "


Amíg tart a per, addig az állam megelőlegezi a tartásdíjat. Ha meg az apának van behajtható jövedelme, akkor azon be is hajtják. Valamint bármikor örökölhet is.


Azért ne beszéljük már le az anyukát arról, hogy érvényesítse a jogait, és kiálljon a gyereke jogai mellett! Abszolút semmit nem veszíthet, ha perel. Még pénzt se, hiszen a szociális helyzete miatt ingyen perelhetne.

2011. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj be és ha kell akkor pereld!! Én is igy tettem anno.Nálam meg lett az eredménye.Segitenek,mindent elmondanak.Nálunk már végrehajtó volt kint a,,kedves" apukánál.
2011. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Legelső vagyok ismét.

Igen, az nem mentség, hogy neki most nincs jövedelme (az állam megelőlegezi neki a havi tartásdíjat és utána majd levonják tőle- de az már legyen az ő gondja).

Én mindenképpen a helyedben mihamarabb az illetékes hivatalokhoz fordulnék,mert ennyike pénzből tényleg nem fogtok tudni megélni, hosszútávon meg pláne. Bár tudom, még pici a pici, de én megfontolnám a helyedben, hogy bölcsibe adod, amint tudod és visszamész dolgozni.

Menj be az önkormányzathoz, az mindegy, hogy most a tesódnál laksz, gondolom nem jelentkeztél ki a régi címedről, ha meg igen, akkor az épp aktuális szerintihez. Én még kérdezősködnék a családsegítősöknél is. A gyerekeknek ruhát stb, a vöröskeresztől is kérhetsz.

2011. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%
Jobban meg kellett volna gondolnod a gyerekvállalást.
2011. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy elmaradt tartásdíjat csak fél évre visszamenőleg igényelhetsz, tehát gyorsan kell lépned, ne húzd sokáig.
2011. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!