Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitt tegyek? Szabad?

Mitt tegyek? Szabad?

Figyelt kérdés

11hetes a kis fiam

Egy ismerősöm mondta hogy ö már 3 hónaposan adott neki cumis üvegbe szilárd ételeket

Én is el szeretném neki kezdeni 3 hónaposan

És ö csak tudta hogy szabad mert ö ápolónő volt ..


2011. jan. 28. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Az anyuka dönt ebben a kérdésben. Mindenki másképpen gondolja. De azért szerintem a 4 hós kort várd meg... de ez csak az én véleményem. Mi 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, de csak pépekkel. Most 7,5 hónapos, de még mindig nem kap szilárdat, mármint darabosat. Próbáltuk a szilárd babakekszet a szájába tenni de öklendezni kezdett tőle :(
2011. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem üvegből ne. Ha szeretnél adni hát adj de kanállal.

Én is 3 hónaposan kezdtem mert tápszeres volt de az anyatejeseknek később javasolják!

2011. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia.

Én is 3 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

De csak gyümölcsöt kapott.Nem szilárdat.

Kb. 9 hónaposan kezdett el szilárd ételeket is enni.

Adhatsz neki gyümit ( Boltit vagy Bébiételt is)

2011. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Hát össze-vissza beszélt az az ismerősöd, az biztos. A cumisüvegbe lehet ugyan tenni szilárd ételt, csak a gyerek nem tudja megenni belőle...Merthogy abból csak folyadékot lehet, ugye...
2011. jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
De most komolyan?Szerinted egy 3 hónapos gyereknek nem elég a tápszer vagy a tej?Szerintem HÜLYESÉGET CSINÁLSZ ha adsz neki.Kérdezd csak meg a védőnődet nyugodtan hiszen azért van.Én nem adtam az én fiamnak.A babakaják is csak 4 hónapos kortól vannak hiszen az előtt nem adnak szerintem a normális emberek semmit.Ez csak az én véleményem.
2011. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Szilárd,darabos ételt csak akkor szabad neki adni,ha már a kezével a szájába tudja tenni.

Most adj neki reszelt almát,vagy más gyümölcsöt kekesszel,vag piskótával keverve,kikanállal. Adhatsz után neki levesben főtt zöldségeket,pipimájat turmixolva.

Lassan szoktasd le az éjszakai evésről. Ha nem elég a tejed éjszakára,akkor felestejben főzz grízt,hígra. Ezt adhatod cumisüvegből.

Igaz,hogy ma nem ez a divat. De mi is így nőttönk fel,én is így etettem mindhárom gyerekemet.

Egyik sem allergiás semmire,és mindegyik egészséges.

2011. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Normális az is,aki nem követi a tápszergyárak tanácsait.

Döntse el minden anyuka,hogyan eteti a babáját.

Az is normális,aki anyáink módszerét alkalmazza,az is,aki tápszerezi a babáját.

2011. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
ne aszerint dönts hogy más hogy csinálja. A hozzátáplálást akkor érdemes elkezdeni, ha a babádon észreveszed, hogy már érdeklődik a kaják iránt, mindig néz ha eszel, egyszóval ha már nyitott annyira az értelme, hogy érdemes elkezdeni a hozzátáplálást. Nálunk ez 4,5 hónaposan jött el. (tápszeres baba)
2011. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

"És ö csak tudta hogy szabad mert ö ápolónő volt .."


Tehát ő mindent tud... gratulálok. Ha a kútba ugrik, akkor is ugrasz utána, mert ő ápolónő volt, és jobban tudja?


Olvasnivaló: [link]

2011. jan. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

egy kis kolbászt is darálj bele...

ne viccelj már, 3 hónaposan? tönkre teszed a gyomrát és számtalan oka van még, hogy leghamarabb 4 hós korától lehet kezdeni a hozzátáplálást!! szándékosan ártanál a babádnak?

kérdezz rá a gyermekorvosnál és aszerint cselekedj!

2011. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!