Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mikor indul el a...

Szerintetek mikor indul el a kisfiam? 15,5 hónapos, még nem jár.

Figyelt kérdés

Hónapok óta bútorokba kapaszkodva jár, meg 2 kézzel vezetve is, egy kézzel még nagyon imbolyog. 1 hete állt meg először kapaszkodás nélkül, eleinte csak pár pillanatra, most már 1 percet is kibír. Lehet ebből következtetni, hogy mikor kezd járni?

Nem aggódok, tudom hogy van még ideje, meg látom, hogy szép egyenletes a fejlődése, és sürgetni sem akarom, de hát elég türelmetlen vagyok, a környezetemben az összes fiatalabb baba már szalad. Biztos megértitek:)


2011. jan. 28. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Várd meg, és ne akard vezetgetni.

Első lányom 8 hónaposan állt fel (kapaszkodva), és 16 hónaposan indult el egyedül. Türelem.

Később ez már nem lesz fontos.

Felnőttektől még azt sem kérdezed meg, hogy hányasra érettségizett, nem hogy hány hónaposan kezdett járni...

2011. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi vezetgettuk mikor mar a butorokba kapaszkodva jart.

Igy eljutott oda is ahova nem tudott volna elmenni mert nem volt kapaszkodo.

nem ertem miert baj ha kicsit vezetgeti az ember a babajat?

nalunk ez nem kesleltette a az elindulast

2011. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs, rosszul fogalmaztam. Persze ilyenkor lehet már vezetgetni, főleg, ha neki is tetszik (bár az "nagyon imbolyog" szerintem nem szerencsés), arra akartam kilyukadni, hogy a sok vezetgetéstől sem fog hamarabb elindulni egyedül.
2011. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányom 15 hónapos volt amikor elindult, a fiam pedig 18 hónapos. Mindkettő tökéletesen egészséges. Ilyenek is vannak, türelem.
2011. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam vezetgetni, csak néha próbaképpen megyünk pár lépést, ennyitől biztos nem lesz baja, és esetleg ráérez a járás ízére. Tudom, türelem:)
2011. jan. 28. 08:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14,5 hónapos, ő sem indult még el, bár mostanában már tesz pár lépést egyedül, de inkább csak a kanapén próbálkozik :)

Egyik kezét fogva már 1 hónapja stabilan jár, vagyis nem is én fogom a kezét, hanem ő kapaszkodik az ujjamba :)

Ha első baba lenne, akkor én is aggódnék már, de mivel ő a második és ráadásul a nagy fiam meg már 10 hónaposan elindult (az sem jó ám), így nem teszem.

Vagyis jó lenne, ha már nem kéne állandóan cipelni és letehetném a földre, amíg pl. fizetek a gyógyszertárban, meg ilyesmi :)

2011. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy amikor kapaszkodás nélkül megállt 1 percet utána kb 2-3 hétre már elindult. Ezután következik, hogy megtesz egy lépést, aztán szinte minden nap egy lépéssel többet tesz meg. Ha megáll egyhelyben, térdelj le elé és csalogasd magadhoz, ha lép egyet és el akar dölni, kapd el. Ez nagyon fog neki tetszeni. Sokszor próbálgassátok.
2011. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kisnita ***** válasza:

Az én kisfiam is nehezen indult el. 7 hónapos elindult egyedül és rögtön el is esett elég csúnyán és onnantól kezdve csak kapaszkodva járt hosszú hónapokon keresztül. Már majdnem betöltötte a 16 hónapot mikor egyedül is járt. Kérdeztem több orvost is meg a védőnőt is és mindenki azt mondta, hogy megijedt az eséstől és azért nem meri elengedni a dolgokat, azért kapaszkodik. Mindegy volt neki, hogy mibe kapaszkodik csak fogjon valamit, bútort, nadrágunkat, később már kispárnát vagy plüsst adtam a kezébe és azzal ment. De amint elengedte amit fogott egyből leült és vissza mászásba. :)

Én is nagyon vártam már, hogy járjon mert a hasonló korú babák már mind szaladtak, de igazából nem sietettem. Tudtam, hogy nincs semmi baja, nincs lemaradva és ezt a gyerekorvos meg a védőnő is megerősítette. Türelem, majd el fog indulni a saját ütemében. Később még meg is unod majd az utána szaladozást:)

2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is sétálgattunk vele, igaz nem túl sokat. Először mindkét kezét fogva, de aztán gyorsan áttért arra a kislányom, hogy csak egyik kezét engedte fogni. Az első önálló lépése szilveszterkor volt. Január 5én pedig már 5-6 lépést tett egyedül, egy hét múlva pedig már járt.(11 hónaposan) Van vele egyidős kislány, aki még fel sem állt bútoroknál sem. Neki az anyukája is később indult el anno.
2011. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megértem, de azért nyugi! Hamarosan már futkározni fog! :). Szóval először majd csak egy -két lépést tesz meg, aztán egyre többet és azt is egyre biztosabban. szerintem 1-2 hét és elkezd majd sétálni, de ahhoz hogy sokat menjen egyedül 3 hét biztos kell. Legalábbis nálunk így ment a folyamat.
2011. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!