Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed Vida Ágiról?...

Mi a véleményed Vida Ágiról? Jó tanácsokat ad? Szereted a blogját?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Régebben nézelődtem a blogon.

Úgy általában jó, bár pár olyan kérdésre is olvastam válaszát, amihez nincs megfelelő kompetenciája.

Pl. orvosi kérdésre adott olyan választ, amit szerintem nem adhatott volna, hanem orvoshoz kellett volna irányítani a kérdezőt.

2011. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én hiába írtam kérdést hozzá a mai napig nem kaptam választ, és ennek már 4 hónapja.
2011. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Olvastam már tőle akkora épületes baromságokat, hogy csak na, de olvastam már jó dolgokat is a blogján.

Egyik baromság pl: valahol írta, hogy egy 7 hónapos babának napi hányszor van széklete (nem emlékszem pontosan, talán kettőt írt), és punktum. És ha nem? Akkor irgum-burgum a babának, vagy mi???

2011. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a mozgásfejlődéssel kapcsolatos tanácsaival nem értek egyet!

Nincs olyan hogy lusta baba, mindennek megvan az ideje!Azért van mindenre 2-3 hónap megszabva, mert abba bele kell férni!Dévényre jártunk és ott mondta a gyógytornász!Ha valami mozgás nincs meg "időben" akkor ott gond van!Születés közben volt valami!Ami lehet 4 alkalom tornával meg is oldódik! :)

És szerinte van lusta baba, az nem baj ha egy gyerek 8 hósan még kúszni se kúszik!Magyarul csak forog!Szerinte ez normális!

2011. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hülyeséget ír, a múltkor olvastam egy cikket, amibe azt hiszem pont a tejet írta 1 éves kor alatt. Szerintem van tőle sokkal jobb is.
2011. jan. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert én feltettem neki egy kérdést, amire kicsit fura választ kaptam. Vélemények?



Ez a kérdés:

"Kedves Ági!


Annyi mindent hallok a tehéntejről. Most akkor szabad, vagy nem szabad 1 éves kor után? Ha igen, milyet és milyen formában?

Vagy bio tej? Vagy 2-3 éves korig, ne is kapjon? Kisfiam februárban tölti az 1 évet, még szopik és amíg tudom, szoptatom is, de nagyon jó étvágyú és a tejem már kevés Neki.

Kérdésem még az lenne, hogy egy ilyen korú babának mit javasolnál reggelire, vacsorára? Tejpépet vagy főzeléket szoktam adni Neki vacsorára, de szívesen nyit az új ízek felé. Szeretném változatossá tenni az étkezéseket. Éjszaka is felkel még szopizni, ez normális?


Köszönöm a válaszod.

Erika"



Itt a válasz:


"1 éves kor után nyugodtan adhatsz tehéntejet, lehetőleg 2,8% vagy afeletti zsírtartalmút vagy házi tejet.

Ha már 1 éves, akkor kaphat tojásos ételeket vacsorára és reggelire, tejbegrízt, túrógombócot, tejfeles-túrót, körözöttet, gyakorlatilag mindent, amit ti is esztek (csak törekedni kell a minőségi élelmiszerekre, tartósítószeres, túlízesített ételeket kerülni kell)"

2011. jan. 26. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Teljesen normális választ adott. Nekem pl. mikor fog-kérdésem volt, ugyanazt válaszolta, mint az előttem lévő kb. 10 kérdésre:(

Ennek ellenére szerintem semmi újat nem mond, csak ő reklámozza magát, meg súlyos pénzekért ad ki cd-t, könyvet. És mi az, hogy babapszichológus? Ezt magyarázza meg valaki!

2011. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem értem mi a gond a válasszal? szerintem teljesen helyénvalókat irt? melyik résszel van gondod?
2011. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak a tejes dolgot furcsállottam, mert nem értem még mindig ezt a tehéntej körülötti mizériát. Magas zsírtartalmút kaphat a baba, de a védőnőm szerint nem kaphat. Tehát csupán ennyi. Tök rossz, hogy mindenki mást mond, és akkor döntsem el, hogy adok-e neki vagy nem.
2011. jan. 26. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen korrekt választ adott ez ügyben. 1 éves kor után be lehet vezetni a tejet, ha máshogy nem is, de főzéshez nyugodtan. Tehát ha nem is akarsz adni neki inni tejet, attól még nyugodtan csinálhatsz tejbegrízt, vagy a főzelékeit is hígíthatod tejjel, ahogy a tejtermékeket is be lehet vezetni 8 hónaposan. Tehát a tejfeles túrót, körözöttet, túrógombócot 8 hónapos kor után lehet adni, akkor egy évesen miért ne kaphatna?


Egyébként én a 16 hónapos kisfiamnak inni még tejitalt adok (tavaszig biztosan, a benne lévő vitaminok miatt), de főzelékbe, és egyéb ételekbe már használok tejet egy éves kora óta.

2011. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!