Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindennap mossak fel a mászó...

Mindennap mossak fel a mászó babám körül vagy kétnaponta?

Figyelt kérdés
Nem akarnék túl steril babát, ezért nem mosnék fel mindennap, nem lustaságból:) Ti hogy vagytok ezzel? Vagy inkább mossak fel mindennap? Így is teszek felmosófolyadékot és domestost is a vízbe.
2009. febr. 4. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezen én is nagyon sokat dilemmáztam. Én domestosos és samponos víz keverékével mostam fel eddig, de mostantól L.O.C.-vel fogok. Szóval én úgy csinálom, hogy ma felmostam mindenütt letörölgettem és kifertőtlenítettem a wc-t, és a fürdőt, konyhát, és legközelebb szombaton fogok. De mi egy két szobás panelban lakunk és a cipőt mindenkinek kötelező levennie amit belép a lakásba. Ha ti is hasonló adottságú lakásban éltek akkor szerintem így nagyjából se nem túlzott a fertőtlenítés se nem elégtelen. De például ha egy nagyobb családi házban laktok ahol esetleg még van kint vagy bent kutyus, cica stb... Akkor inkább minden nap.

2009. febr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta felmostam, de nálunk kutya is volt (amíg a szüleimnél laktunk). Amikor elköltöztünk, akkor már alig 2 hónapig mászott csak a fiam, de nem mostam fel minden nap, csak 2 naponta. Igaz, csak a konyhában és az előszobában van műanyag padló, mindenhol máshol palószőnyeg van, porszívózni is 2 naponta szoktam. Vagyis kéne :)
2009. febr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. hetente kétszer, háromszor takarítok, nagy a ház, nem bírom gyakrabban. Mindenhol parketta ill. kő van. általában és is loc-t használok, de most hogy meg volt fázva, hányt és hasmenése is volt, domestossal mosok fel egy drabig. Szeintem nem kell minden nap hacsak nincs állat a lakásban és leveszitek a cipőt.
2009. febr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak kétnaponta szoktam felmosni. Azt a részt, ahová cipővel is bejövünk, azt azonban naponta, mert kertes házunk van és kutyánk is van, ami a lakásba nem jöhet be. Szerintem jól csinálod:) 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam,hogy ha valaki sűrűn használ klóros tisztítószert az árthat a babának,ha belélegzi.Ráadásul szennyezi a környezetet a sok klór.A babák a földön játszanak többnyire,és ahogy kúsznak-másznak nem tesz nekik jót a klóros "szag".Ezért én beszereztem egy olyan felmosót amit csak tiszta vízzel kell használni.

Így max havonta 1X mosok fel tisztitószerrel(kivéve a WC).

2009. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok,amúgy tiszta vízzel 2 naponta.
2009. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én hetente 2* mosok fel és semmi baja a babámnak, szerintem ha nincs agyonjárkálva cipővel a lakás akkor nem kell naponta felmosni
2009. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, én csak hetente 1x mosok fel. Nem járunk be cipővel, háziállat nincs. 10 hónapos babám van, folyton a földön van, bár már inkább álldogál és mindent a szájába vesz. 10 kg, majd kicsattan az egészségtől, beteg még nem volt.
2009. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszii :)
2009. febr. 6. 00:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!