Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota vírus elleni oltásról mi...

Rota vírus elleni oltásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nekem kissé kampányszagúnak tűnik az egész, de persze lehet, hogy csak tájékozatlan vagyok, ez az oka. Mindenesetre gyanús, hogy az olcsóbb vakcina is 3 x 21.000 Ft. Leírnátok véleményetek, illetve, hogy ti beadatjátok-e babáitoknak? Ha igen, miért, ha nem, miért nem?
2011. jan. 24. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem adattam be.

1. nekünk drága (bár tavalyelőtt "csak" 16-17ezer volt 1 oltás) Tudom, a gyerek minden pénzt megér, de ennyit nem engedhetünk meg magunknak.

2. megkérdeztem orvos-védőnő véleményét. Orvos annyit mondott, hogy mi döntjük el. Védőnő (3 gyerekes anyuka) mindhárom gyereket beoltatta, a legkisebb mégis elkapta és 3 napig voltak kiszáradással kórházban.

3. Nagyon sok kisgyerekes ismerősöm van (babás-óvodás korú-kisiskolás), és még egyik gyerkőc sem volt soha rotavírusos.


Egyébként most így vagyunk a bárányhimlő elleni oltással is. Sógornőm beadatta a keresztfiamnak, mégis elkapta a nagytól, aki az oviból hazahozta a himlőt. Védőnő is azt mondta, hogy az oltástól függetlenül elkaphatja, inkább a mellékhatásoktól véd, ami 10 000 gyerekből 1-nél jelentkezik. Csak mi van, ha pont az én gyerekem lesz az az 1. Úgyhogy azon még gondolkodunk, az "csak" 6800Ft, és 2 kell belőle. Talán 2 éves kora után, addig még rágódunk rajta...

2011. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi nem adattuk be semelyik gyerekünknek sem!én beszerettem volna de az orvosom azt mondta még 100féle ilyen hányós hasmenéses vírus van sajnos ezért nem adattam be!és a kislányom eliskapott egy ilyesmit egyéves kora előtt.de ez nam a Rota volt!
2011. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk a kisfiamnak. A lányom, aki most lesz 3 éves, nem kapta meg az oltást, 1 évesen el is kapta a rotát. Egy hetet töltöttünk kórházban, a gyerek kiszáradt a sok hányástól, 3 napig infúzión volt, lefogyott, legyengült, a mozgásfejlődését is visszavetette egy kicsit, mert csak ölben akart lenni. Talán az oltással most ezt elkerülhetjük.
2011. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm beadatta a fiának, most 10 hós a kisfiú és pont ma vitték be a kórházba hányás ,hasmenéssel. Ennyit az oltásokról.
2011. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem adattam be. felesleges pénzkidobásnak tűnt és tűnik most is, mert a rotavírusok 20%-a ellen véd csak. a maradék 80% ellen pedig nem. állítólag akkor nagyobb hasna van, ha van esetleg ovis tesó, aki az oviból hazahozhatja a hányós-hasmenős vírust. nálunk nincs. nagyon nehéz helyzet ez, mert mindenki a legjobbat akarja a gyerekének és úgy hangozhat, hogy sajnálok rá több, mit 40ezret, pedig ő mindennél többet ér. de én úgy voltam és vagyok ezzel most is, hogy felesleges dolgokra nekünk sajnis nincs ennyi. egészségügyisek vagyunk a férjemmel, mérlegeltünk és úgy gondoltuk, ez a felesleges kategória.
2011. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hihetetlen nagy hasznát vettük annak, hogy beadattuk. Kicsim megfertőződött egy baktériummal, amelytől kórházba került a fertőző osztályra, 11 hónapos volt. A fertőző osztály tele volt rotás gyerekekkel, akiket nem tudtak külön szobába tenni, mert a szelektálás nem betegség szerint volt, hanem életkor szerint. A legkisebbek egy szobában pici rácsos ágyban, a nagyobbak másikban, a kisgyerekek megint másikban. Az osztályvezető főorvos azt mondta, hogy szerencsénk, hogy beadattuk az oltást, mert beláthatatlan következménye lett volna, ha elkapja a rotát is a másik baktérium mellé. Így én mindeképpen ajánlom, ez nem kampány, hanem tapasztalat.
2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én beadattam.

Nekem van önkéntes egészségpénztáram, ahova már kb. 3 éve fizetek be kisebb-nagyobb összegeket. Azért nyitottam, mert 4 vetélés után lombikra ítéltek. 3 év után fogant meg a picurkám, azután, hogy beadattam a H1N1 elleni oltást magamnak (mint kiderült, ezért sikerült, de ennek hosszú a magyarázata)

Szóval úgy döntöttem, hogy amitől lehet, attól megvédem. A pénz nem akadály, megér ennyit. Ha nem adattam volna be, és emiatt bármi, akár apró baja lett volna, soha nem bocsátottam volna meg magamnak. Ráadásul 2 uncsitesójával naponta találkozunk, az egyik ovis, állandóan beteg, valamit mindig elkap szegény.

2011. jan. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!