Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányzó terhesek, milyen...

Dohányzó terhesek, milyen súllyal született gyermeketek, és mennyit szívtatok egy nap?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 12:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek azokkal akik azt írják hogy a baba érdekében azonnal le kell tenni a cigit. Nincs olyan hogy nem tudja megállni hogy rágyújtson!!! (Tudom hogy nem ide tartozik, de apukám 35 év után egyik napról a másikra letette a cigit, amikor az unokája megszületett, pedig napi 1,5 dobozzal szívott el. Az első néhány nap nehéz volt neki, de kibírta. És nem náluk lakunk, tehát nem egy légtérben van az unokájával. Sőt, heti 1-2 alkalommal látja csak. Ezzel csak azt akartam írni hogy akarat és elszántság kérdése az egész!!!)
2011. jan. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%
Az anyósom végig cigizett. A férjem 8 hónapra született, alig volt 2 kg. Már kamaszkorában rászokott a dohányzásra, sajnos napi 2 dobozzal is elszív, és nem tud leszokni, rengetegszer próbálta. Elég gyenge a szeme, és az olvasással is gondjai voltak.
2011. jan. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, további válaszok is érdekelnek.
2011. jan. 23. 12:59
 14/32 anonim ***** válasza:
79%
Amikor terveztük a babát elhatároztam,hogy leszokom a dohányzásról! Azóta sem szoktam vissza rá és nem is szeretnék,a gyermek és a családom egészségét is a szemem előtt tartva! Most tervezzük a következő babát!
2011. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
50%

Ez szerintem a kismama dolga és nem a miénk.Én is letettem,de ha ő nem teszi le hát az ő dolga én azt hiszem.

Nekem van olyan rokonom aki nem tette le,napi 1 doboz cigit szívott.A gyereke makk egészségesen született 3700al 56 cm-el.Nem a cigi önmagában a baj,sok minden számít a genetikában,van aki soha életében nem cigizett mégis beteg a gyereke.Én azért tettem le hogy ne kapjon a gyerekem nikotint stb. és nem volt nehéz 1 kicsit sem.

2011. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

SZia!

Figyelj csak, én tényleg nem akarlak bántani, de fogadd meg a tanácsunkat! Ha megszületik a babád, annyira de annyira fogod bánii, hogy nem tetted le a cigit. Meglátod őt, és abban a pillantban átalakulsz, mindennél fontosabb lesz. Annyi lemondással fog még járni a gyereknevelés, a cigi közölük csak az első, de nem a legnyagyobb. Hidd el megéri letenni, legalább amíg kihordod a picit.

Olyan ártatlan, és annyira szerethető lesz, és már nem fogod tudni visszacsinálni a terhességed. Hidd el akkor teszel jót vele (és magaddal is), ha lerakod a cigit. Biztos nehéz, de ő mindenért kárpótolni fog ezerszeresen. Ez biztos!!!!!

2011. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
95%

A barátnőm végig bagózta a terhességét, és a fia 3 kg-val született, tehát normál súllyal. Viszont 8 hónapos korára nagyon durva allergiás asztmája lett, most 4 éves, de évente több hetet töltenek különböző kórházakban. A dokik azt mondták, nem bizonyítható, hogy a cigi az oka, de azért nagyon esélyes. A másik barátnőm is végig cigizett, a babája két hetente durva légúti problémákkal küzd, hordja mindenhová, hátha meggyógyítják. Arra is azt mondták a dokik, hogy nem bizonyítható okként a cigi, de esélyes.

Saját személyes véleményem az, hogy ha szeretem azt a babát, akit a pocakomban hordok, akkor a legtökéletesebb körülményeket kell neki biztosítani, és ha csak egyetlen százalék esélye is van annak, hogy az én cigim miatt valami baja lesz, akkor nem szabad kockáztatni. Hiszen megtennék a gyerekért mindent, akkor ezt miért ne? Miért ne adjak neki egy esélyt az egészséges életre? Hiszen olyan sok mindennel kell megküzdenie az életben, miért indítsam esetleg hátránnyal?

Én nagy bagós voltam, de a pozitív tesztnél letettem, és a szoptatás végéig (15 hónaposan választotta el magát) nem is gyújtottam rá.

Az életemet adnám a fiamért, akkor néhány szál bagóról is le tudok mondani érte!

2011. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
55%

Bocsi, most én is offolok, csak egyszerüen nem értem, mért olyan nehéz a kérdésre válaszolni? Alig van 1-2 értékelhető válasz, mert mindenki csak pampog, hogy nem szabad terhesen dohányozni. Persze ez tény, de ez a kérdés nem erről szól, és honnan veszitek, hogy a kérdező ugyanebben a cipőben jár? Én is gondolkoztam már hasonló kérdés kiírásán puszta kíváncsiságból, pedig én is egyből letettem a cigit, mikor megtudtam, hogy úton van a babám. És ebből a kérdésből sem derül ki, hogy mért kérdezte meg, úgyhogy nem kell egyből kiakadni, meg tanácsokat osztogatni, hanem a pontosan feltett kérdésre kéne válaszolni. Ha meg nem tudsz, mert te nem dohányoztál, akkor örülj neki, és lapozz tovább.


Egyébként ebbe a genetika is nagy szerepet játszik. Az én babám picivel született, pedig már a legelején letettem. De én sem voltam sokkal több, és a férjem is pont ugyanakkorával született, mint most a fia, és anyósom se dohányzott. Viszont anyósom ismerőse velem egyidőben volt terhes, és ő dohányzott végig. 36 hétre megindult a szülés, és 1600 g-mal született a kisfiú. Nem tudom mennyit szívhatott, de szerintem nem keveset, mert szoptatni se akart, hogy cigizhessen. Ez viszont tényleg nagyon szomorú.

2011. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
62%
korábban én is cigiztem, de mikor megtudtam, hogy babát várok egyből abbahagytam. Eszembe se jutott volna a saját gyerekemet mérgezni. Az egyik legundorítóbb dolog a világon, ha egy terhes nő cigizik. szóval szerintem ne cigizz, ennyit igazán megtehetsz a gyerekedért.
2011. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
93%

a terhességem elején cigiztem mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok. aztán letettem, 3000g-al született időre :)


az első 3 nap nehéz volt, de a 4. nap már alig jutott eszembe a cigi :) szopi alatt se gyújtottam rá, aztán miután elválasztotta magát újra rágyújtottam :( de csak este megyek ki a kertbe mikor elaludt, napi 2-3 szálat szívok.

sok olyan kismamát látok a környéken akik cigivel a szájukban hajolnak be a babakocsiba cumit dugni a babájuk szájába. őszintén szólva nem értem, legalább arrébb állhatnának pár lépést míg elszívják :(

2011. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!