Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babának mit adtok enni?...

8 hós babának mit adtok enni? Túrót, sajtot ehet már?

Figyelt kérdés
én még csak délelőtt és délután adok neki szilárdat délelőtt gyümölcs, kora délután főzelék, de mostanában nyugtalan volt éjszaka, hajnalban jött megint cicire, úgyhogy 2 napja egy kis tejpépet adok este szopi előtt, így most megint végigalussza az éjszakát. Mit lehetne a sinlac helyett adni? Sajnos úgy látom, kevés neki a tejem. Vagy adjak uzsira is már valamit? a védőnőmet két hónapja nem is látta..:(( Emlékszem, anyukám a tesómnak 6 hósan már adott híg tejbegrízt. Rizstejjel és tönkölydarával nem lehetne ugyanezt megcsinálni? - az csaknem tápszer lenne, olyan mű az a sinlac.
2011. jan. 20. 22:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 8,5 hós, reggel cici+tápszer, tízórai valami gyümölcs babakeksszel vagy joghurttal, ebéd főzelék husival vagy sajttal, uzsira megint gyümölcs, esetleg valami bébidesszert, fürdés előtt Sinlac, fürdés után cici... napközben adok neki kölesgolyókat, kiflicsücsköt rágcsálni, esetleg babakekszet... szerintem is lehet már neki kenyérbelsőt adni, pici darabokban szépen elrágcsálja... modjuk én még óvatos vagyok az ilyen felvágott, sajt, kenyér témában, de lehet, hogy nem kellene... nálunk a Sinlac nagyon bejön neki, ezért egyenlőre azon nem is akarnék változtatni, szépen eltelíti este és ha éjjel meg is ébred, az nem az éhségtől van...
2011. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Te is bedőltél ennek a barom divatnak, hogy jaj istenem, jesszus mária, 1 éves korig mindent tilos!! Ne már!!

Mindent adhatsz neki,amit elfogad,fogod látni,hogy mennyire örül a normális emberi kajának.

2011. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
csak ahány szakkönyv, annyi félét ír. pl. az egyik a tejtermékektől tojástól tilt 1 éves korig, a másik 8 hós kortól javasolja. igaz, a férjem állítólag tejérzékeny (sose nézette). teljesen össze vagyok zavarodva, mikor vacsorázunk, szinte kinézi a szánkból a kaját, úgy sajnálom! ilyenkor adok neki, kenyérhéjat, bulátát, puffasztott rizst rágcsálni. szívem szerint simán odaadnám már neki a nagyi által főzött lekvárt pl. vagy sajtot, túrót. a délelőtti gyümit most két napja zabpehellyel dúsítom, imádja! ezt a rizstejes darát ki fogom próbálni estére, nem szívesen adnék neki műkajákat.
2011. jan. 21. 13:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha van a közeletekben Lidl, akkor ott tudsz venni From'dor márkájú tömlős sajtkrémet. Semmi mű nincs benne! Csak érlelt sajt, vaj, meg só (de közel nem annyira sós, mint pl. a boci, vagy a medve, vagy a kemping).

A másik: szintén Lidlben szoktam venni Twister márkájú szeletelt csirke- és pulykamell sonkát. 100% hús! Nincs benne bőrke és társai. Próbáld meg, ezek nem mű cuccok, és 8 hónaposan már adhatod.

2011. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adjál falatokat a sajátotokból.Semmi baja nem lesz,jobban fog aludni.

Mostanában ezt tanítják, hogy 1 éves korig ne adj semmit. Nézd meg már a kész bébiételeket, hogy mi van bennük 4 hónapos kortól. Csupa tiltott dolog. Szerinted tévednek a gyárak? A déli országokban szerinted mit kap első gyümölcsnek a 2-4 hós baba?? Mert szerintem , ami van, narancsot--ami nálunk szigorúan tilos, mert allergizál. Hogy is van ez akkor?? Te mit is ettél, meg Anyád, meg annak az anyja?? És nem volt ennyi allergiás, mint most, amikor még az almától meg a keksztől is óvjuk.

2011. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!