Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Linea cipők harántemelősek?...

A Linea cipők harántemelősek? Vélemények róla?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert ahol találtam a neten, ott az van odaírva, hogy ortopéd orvosok ajánlásával.

Tudja valaki, hogy ez mit is jelent pontosan?


2011. jan. 20. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi tegnap voltunk ortopédián.Az orvos 4 márkát ajánlott első cipőnek:Siesta,Linea,Dr Leo,Salus. Azt mondta,hogy ezeket onnantól kell hordani,amikortól már stabilan jár-ahogy ő fogalmazott:végig szalad a szobán-a baba.Harántemelősek,és merevített sarokrészük van az általa megnevezetteknek.Azt mondta ez fontos.
2011. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy egészséges babalábnak is szüksége van a harántemelős cipőre???
2011. jan. 20. 16:39
 3/15 anonim ***** válasza:
Na nekem is az nagy dilemmám... Épp ezért mentünk el megkérdezni,és ott az előbb leírtakat mondta.De!A gyerekorvosunk megint mást... Ő azt mondta,hogy amikortól áll,MÁR adjunk rá cipőt,és a lényeg,hogy bokatartós legyen és puha talpú.És azt is hozzátette,hogy megoszlanak a vélemények a harántemelő szükségességéről.Hát mi olyan orvosnál voltunk,aki kifejezetten támogatja.Szóval most megint csak ülök és agyalok,hogy akkor mikortól és milyet...
2011. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja még valami.Az ortopéd azt mondta,hogy azért KELL a harántemelő,mert sima talajon(lakásban) tanul/fog járni,és így nincs biztosítva az a fajta ingerlés,ami az egészséges láb fejlődéséhez kell.Ha udvaron,homokban járhatna sokat mezítláb,akkor nem kellene.Hát nem tudom..
2011. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát ez az, tényleg tanácstalan az ember, mert mindenki mást mond. Nekem már rendesen jár a fiam (1,5 éves), de kicsit csámpás. Már az átmeneti cipőkön agyalok, de nem tudom, hogy milyet vegyek neki.

Mi is voltunk az ortopédián mikor elkezdett csámpásan járni, de a doki azt mondta, hogy "ezek a kicsit még össze-vissza járnak"

Szóval nagy segítséget kaptam.

Az Asso cipőket is jónak látom és a Falcon-t is, mert az az orrészén is elég széles.

Nekünk Pediped puhatalpunk volt mikor elkezdett totyogni, aztán meg Elefanten.

2011. jan. 20. 16:50
 6/15 anonim ***** válasza:

A Linea harántemelős.

Én védőnőm és gyógytornászom nem javasolja a harántemelős cipőt. Egészségtelennek tarták. Én is igy gondolom. Inkább a sarokdöntésest mondják hasznosnak. De én csak Elefanten cipőt veszek a babámnak,abban nincs semmilyen emelő,jó hajlékony talp. Szerintem gyógycipő csak akkor kell,ha gond van a baba lábával.

2011. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha csámpásnak látod,akkor inkább a sarokdöntéses cipőt próbáld ki,pl Szamos. Én védőnőm egészséges lábra is ezt ajánlja,megelőzés céljából.
2011. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

:) Én is Pedipedet néztem elsőlépésnek,és utána ahogy az ortopéd javasolta,ha már jár,jöhet a Linea.Végülis amit elmondott érvként,hogy sima talaj bla-bla elég meggyőző.De ami miatt még mindig itt a kérdőjel a fejem fölött,hogy olvastam egy cikket,és abban azt írták,hogy az idősebb dokik javasolják az emelőt,a fiatalabb,új dolgokra nyitottabbak már nem...köszi,köszi,köszi...magyarral lefordítva bármit teszel jót teszel,vagy bármit teszel rosszat teszel?Én ezt a képet nyomtattam ki,és vittem magammal [link]

(márkák:Falcon,Siesta,Barenschuhe,Pediped,Zetpol)Na és ezt visszaadva sorolta az általa támogatottakat..

2011. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem egyszerű... :(

Milyenek azok a sarokdöntéses cipők?

Szamost pl. hol lehet kapni?

Webáruházat annyit találok a neten, de nem tudom hol van cipőbolt, ahova érdemes elmenni körülnézni.

Én cipőt nem merek próba nélkül rendelni.

2011. jan. 20. 17:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Tökmag Gyerekcipőbolt

1149 Bp. Nagy L. kir. útja 168.

2011. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!