Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 vagy 6 hónapos kortól...

4 vagy 6 hónapos kortól kell/lehet hozzátáplálni? Miért van az, hogy mindenhol mást olvasni?

Figyelt kérdés
Most akkor van egy hivatalos álláspont, egy szakmai ajánlás vagy nincs és a különböző orvosok, védőnők, szop.tanácsadók, babás oldalak, újságok csak úgy random leírnak valamit? Te hogy csináltad?
2011. jan. 20. 09:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Elnézést OFF (arra, amit Kisnita írt)


Teljesen egyetértek Veled abban, hogy azok az anyukák, akik nem tudnak szoptatni, azok agyon vannak stresszelve, állandóan sulykolják beléjük azt hogy az ő babájuknak "rossz". Pedig, hogy mennyi szeretetet, törődést kap a baba, az nem ezen múlik. Viszont azt is látom, hogy a tápszeres anyukák egy része ugyanúgy "acsarog", mint a "harcias szoptató amazonok". Konkrétan arra gondolok, hogy azok a nőket, akik 2-3 évig szoptatnak sokszor nagyon durván támadják. Legalábbis az én környezetemben a tápszeres anyukák (sajnos) nagy része gyakran csámcsognak azon, hogy mennyire hülyék ezek a nők. Nem értem, miért fáj nekik, hogy X, vagy Y mennyi ideig szoptat.


Hogy a kérdésre is válaszolja: a védőnő és a gyerekorvos nekünk azt mondta, hogy 4-5 hónaposan kezdjem a hozzátáplálást. (Anyatejes volt a babám.) Én 5 hónaposan kezdtem. Igazából szerintem nagyjából mindegy, hogy 5 vagy 6 honapósan kezded hozzátáplálni.

2011. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat (nekem mindegyik hasznos volt!)


Látom, akkor nem csak nekem nem egyértelmű ez a kérdés.

Első babámnál mindenki azt mondta, hogy 6 h. koráig csak anyatej. Hosszabb súlystagnálás után a doktornénink javaslatára 2-3 héttel korábban elkezdtük a hozzátáplálást.

Most a 2. babámnál már mindenhol a 4 hónapot, vagy legalábbis 4-6 hónapot olvasom, látom, hallom, pedig csak 2 év telt el.

Babám most lesz 4 hónapos és gondok vannak a szoptatással, nem a tej mennyiségével, hanem más és most erre mindenki azt mondja, hogy kezdjük el most a kóstolgatást és kissé össze vagyok zavarodva.


"Amazon" kontra tápszer témához: szerintem itt az ellentét a kifejezetten női nemhez és azon belül is a gyermekvállaláshoz köthető zsigerből jövő rosszindulat, aminek a hátterében fene se tudja mi áll. Akinek a babája tápszert eszik, azt ötletem nincs miért kell bántani, nyilván nem ő alakította így szándékosan. A hosszabb ideig szoptató anyukákra sem tudom miért kell annyira prüszkölni (most normál hosszúságra gondolok) , szerintem ez annyira magánügy és csak arra a két emberre tartozik, anyára és gyerekre.

Egyébként tényleg, a szüléssel kapcsolatban ez is ez megy és itt sem értem, hogy miért vált ki egy sikeres hüvelyi szülés vagy sikeres szoptatás egy gúnyos rosszindulatot egy nőből. Engem is bántottak már a 2 császárom miatt (nem én választottam, az első életmentés volt, mint ahogy általában az a csasziknál lenni szokott), ilyenkor mindig arra gondolok, hogy saját erőből sikert semilyen területen el nem érő ember köt bele ilyesmibe. Na de ez már más téma.



Visszatérve a hozzátáplálásra: azt nem értem, hogy a 6 hótól ht. író oldalak arra hivatkoznak főleg, hogy akkorra érik be a gyerek bélrendszere olyanná, amilyenné kell, de akkor meg miért adja magát a 4 hós ht. a tápis vagy rosszabbul szopizó babák esetében (jelen esetben az én 2. gyerkőcöm is ide tartozik), hisz az ő bélrendszerük is ugyanolyan.

Szívem szerint kezdeném a kajcsizást az eszemmel, de ugyanakkor az ösztönöm meg azt súgja, hogy ez csak tovább fog rontani a szoptatáson...

2011. jan. 20. 12:27
 13/19 kisnita ***** válasza:

Pontosan mi a probléma? Nem szívja ki rendesen a baba melledet? Az elsővel nem volt ilyen problémád? Azt hinné az ember, hogy a szoptatási nehézségek csak az első babás anyukáknál jönnek elő, erre itt az élő példa, hogy nem. Orvosnál jártatok már ezzel a problémával? Védőnőd mit mond? Cumizavaros babáknál szokott előfordulni, hogy nem akarnak rendesen szopni, de nem tudom nálatok mi a probléma forrása. Az egyik ismerősöm volt úgy a kislányával, hogy csak az első tejet szívta ki neki, a zsírdús hátsó tejet már nem, vagy elaludt a cicin vagy egyszerűen kiköpte, lusta volt szívni. Ők áttértek tápszerre néhány hét után mert az anyukának elapadt a teje, közben beteg is lett és olyan gyógyszereket szedett ami mellett nem szoptathatott, egy ideig fejt és öntözgette ki a tejet, de elege lett szegénynek. Mondjuk nem is csodálom... :S

Írd le kicsit részletesebben, hogy mi a probléma hát ha van itt valaki aki már volt ilyen helyzet vagy van valami ötlete.

2011. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Megint nekiestem a témának, angol nyelvű oldalakon kutakodtam, + végre beleolvastam egy könyvbe, amit egy gyermekorvos írt, akinek magának is van gyermeke. A címe: Feeding Baby Green. Az orvos azért kezdett el kutatni, mert a felesége betegség miatt abba kellett hagyja a szoptatást. Azt találta, hogy ugyan a legtöbb fórumon ijesztgetik az anyukákat azzal, hogy 6 hónapos korig anyatej, vagy tápszer legyen, meg az allergénekkel, azonban nincs rá orvosi bizonyíték, hogy valóban allergiát okozna, ha valamivel korán megismerkedik a baba, és azzal kapcsolatban sem, hogy rossz lenne a korai hozzátáplálás. Sőt, ha kis mennyiségekben ismerkedik meg a baba az új dolgokkal, akkor kisebb valószínűséggel lesz ételallergiája. Akkor kell vigyázni, ha a családi kórtörténetben szerepel ételallergia, fontos, hogy ne legyen génkezelt, amit a baba kap, vagyis a legjobb a biotermesztésű zöldség és gyümölcs, kerülni kell a kész babaételeket, mert azok többsége rengeteg adalékanyagot tartalmaz. + még azt találtam, hogy van egy 4 napos szabály, 4 napig csak egyféle újat szabad adni, ekkor kiderül, hogy bírja-e a baba.

Egy kicsit off lett a válaszom, bár szerintem ebből is az derül ki, hogy nincs kőbe vésve, mikor kell kezdeni a hozzátáplálást.

2011. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a kérdezővel, csak egy dolog, ami számomra talán visszás. Ezt írtad: "A hosszabb ideig szoptató anyukákra sem tudom miért kell annyira prüszkölni (most normál hosszúságra gondolok) " Mindenfajta sértegetési, veszekedési szándék nélkül kérdezem, hogy ezt azt jelenti, hogy a nem normál hosszúsági ideig szoptató anyákra lehet prüszkölni? Mert igazából, nekem ez a problémám. Hogy miért kell elítélni, leszólni azt, aki olyat csinál, amit mi nem csinálnánk, ha ezzel a gyereket nem bántja, nem veszélyezteti. Szerintem az extrém hosszú szoptatás (2-3-, esetleg 4 évig) az anyának kimerítő, a gyereknek nem lesz baja tőle. Azt az ellenérvet is hallom, hogy mindenfajat lelkik nyavajája lesz tőle a gyereknek. Közben meg vannak olyan népek/ törzsek, ahol általános 3-4 évig szoptatni a gyereket. Akkor ezekben a civilizációkban MINDENKI lelkileg sérült lenne? Szerintem ennek, nagyjából annyi alapja van, mint annak, hogy a császárral szülés rombolja az anya-gyerek kapcsolatot. (Ez is teljesen abszurd állítás szerintem.)


Elnézést, azért hogy ennyire elkanyarodtam a témától, remélem nem bántottalak meg , nem az volt a célom!

2011. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem bántottál meg :)

A nem normális hosszúság alatt a kisiskolások szoptatását gondolom, mert mostanában már ilyenről is hallanni.

2011. jan. 21. 11:47
 17/19 anonim ***** válasza:

Tegnap 09:57-es vagyok.


A ma reggeli (08: valamennyi) hozzászólóval teljes mértékben egyetértek. Sajnos engem a múltkor itt a GYK-n nagyon elhordtak a kismamák, amikor ezt kezdtem el fejtegetni. Az 1970-es években is az volt a szokás, hogy már 2-3 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást. Genetika kérdése nagy részben az allergia. Az én környezeteben a 70-es évekből származó emberek közül senkinek nem lett allergiája. És mivel én is ehhez a korosztályhoz tartozom, így elég sok ismerősöm van innen. Persze, lehet azt mondani, hogy azóta az orvostudomány fejlődött, és több mindent lehet tudni. De kérdem én. Ha fejlődött, akkor miért van az, hogy egyre több gyerek születik valamilyen rendellenességgel az orvosok hibája miatt. Mert mondjuk protokoll, hogy hagyjuk vajúdni az anyukát 24 órán át, és ha akkor sem akar jönni a baba, akkor van csak császár, közben pedig már rég oxigénhiányos a pici. Mert ilyen ismerősöm sajnos 4 darab is van... Nem feltétlenül lehet elfogadni azt a magyarázatot, hogy most okosabbak vagyunk. A másik, amit a kérdező is írt. Akkor most mi is van a baba bélrendszerével??? Az anyatejes babák később fejlődnek? A tápszeresek hamarabb? És miért. És mikortól kell tápszeresnek lennie annak a babának, hogy az ő bélrendszere kifejlettebb legyen?? Elég, ha 1 hét? Vagy hónapok? Szerintem mindenki csinálja az ösztönei szerint. Én is annak vagyok a híve, hogy pici új íz megpróbálása nem vezet allergiához. A sógornőm anyatejes baba volt, és mindig allergiás volt mindenre. Szóval nem lehet kőbe vésni semmit. Genetikán múlik minden!

2011. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kisnita ***** válasza:

Sziasztok!

Elkészítettem egy próba oldalt amit említettem egy előbbi bejegyzésemben. Akit érdekel ezen a linken megnézheti. További ötleteket is várok, ki mit szeretne olvasni, kinek milyen problémája van, stb.

[link]

2011. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

09:57-es vagyok


Nagyon tetszik! Csatlakozom!

2011. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!