Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós a babám. Mindenhol azt...

4 hós a babám. Mindenhol azt olvasom hogy tápis babát 4 hótól anyatejes babát 6 hótól kezdjük hozzátáplálni. De mi van az olyan babákkal akik fele tápisak fele anyatejesek? Mikor kezdjük?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 17:27
 1/10 A kérdező kommentje:
kérlek ne azt írjátok hogy hogyan tudnék tejet szaporítani. túl vagyunk rajta.
2010. aug. 19. 17:29
 2/10 anonim ***** válasza:
erre egyertelmu valaszt nem fogsz kapni.ezt neked kell eldonteni.vannak ervek es ellenervek mind2 tabor felol :)
2010. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugyanigy vagyok mint Te,mondjuk nálunk több a tápszer sajnos,én elkezdtem már almát és barackot adni neki.
2010. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi. ha banyuci olvassa a kérdést, kérlek válaszolj! elég jártasnak bizonyulsz a válaszaid alapján. köszönöm előre is.
2010. aug. 19. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
én is így voltam és már 4 hósan kezdtem gyümölccsel. nekem szerencsém volt, iszonyatosan imádja őket. most 5 hós, de él hal az egyszerűbb főzelékekért. én előnyben részesítem a gyümiket, főzelékeket, mint a tápszert. tejem már pár hete nemigen van.
2010. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szintén 4 hósan kezdtem adni neki almát, barackot, répát, krumplit. Nyugodtan add neki, először almalevet (amit Te készítesz) kóstoltass vele. Utána mehet a pépes. Néhány kiskanállal kezdd, h. meglásd, bírja-e már a kis gyomra. Sok sikert!:)
2010. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért jó még várni. Ha nem látod a gyereken az éhség jeleit, akkor szerintem még nem érdemes etetni, nagyon állítják a szakértők, hogy az emésztőenzimek a 6. hónapban alakulnak csak ki.
2010. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nálunk is volt mindkettő, én 4,5 hónaposan kezdtem el az almát kóstoltatni. (Levet, pépet.)

Igazából lehetett látni a kislányomon, hogy érdeklődik a mi kajáink felé, mindig nézett tágranyílt szemekkel amikor kajáltunk:)

2010. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem muszáj volt elkezdeni. Kisfiam nagyobb részben kapott tápszert, szoptatni sajnos csak 5 hónapos koráig tudtam. Viszont iszonyatosan székrekedéses volt, csak egyféle tápszert evett meg, és ráadásul óriásbébi volt, így a dokink tanácsára mi elkezdtük a hozzátáplálást elég korán, vashiány megelőzése végett.

Almával kezdtem, nem a levével, hanem magával a pürével. És nálunk hála az égnek megoldotta a kakigondokat is.

(3 naponta kínkeservek között bogyózott, viszont hozzátáplálás elkezdése után beálltunk szépen napi 1-re.)


Én azt mondom, hogy elkezdheted, de természetesen ez legyen a Te döntésed, Neked kell tudnod, hogy a babád készen áll-e rá, illetve kell-e neki hasonló okok miatt.

2010. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem is a te döntéseden múlik, illetve attól, hogy elfogadja-e vagy sem. Kóstoltatni elkezdheted, mire elértek egy egész adagnyi kaját, úgyis több hét telik el. Ha megkóstoltatod vele pl az almát, elfogadja, nem lesz tőle hasfájása stb. akkor nyugodtan elkezdheted. Fő a fokozatosság!
2010. aug. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!