Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 vagy 6 hónapos kortól...

4 vagy 6 hónapos kortól kell/lehet hozzátáplálni? Miért van az, hogy mindenhol mást olvasni?

Figyelt kérdés
Most akkor van egy hivatalos álláspont, egy szakmai ajánlás vagy nincs és a különböző orvosok, védőnők, szop.tanácsadók, babás oldalak, újságok csak úgy random leírnak valamit? Te hogy csináltad?
2011. jan. 20. 09:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Aki nem tudott szoptatni, vagy csak kevés ideig, és tápszeres lett a babája, annak 4 hós kortól javasolják.

Aki viszont tud szoptatni, annak azt javasolják, hogy a baba 6 hós koráig, ha lehet szoptasson,mert az anyatejben benne van minden olyan szükséges tápanyag, amire a babának szüksége van.6 hós kortól, már az anyatejnek is csökken a tápértéke a baba számára, és kevés lesz benne a vas, és egyéb vitaminok...Ekkor kezdődhet a hozzátáplálás.Remélem segítettem!

2011. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha van tejed,szoptasd fél éves korig,ha tápszert kell adnod vmiért,akkkor korábban elkezdheted a hozzátáplálást...
2011. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Anyatejes babánál 6 hónapos kor körül, tápszeres babánál 4 hónapos kor körül kell elkezdeni a hozzátáplálást, addigra ürülnek ki ugyanis a baba vastartalékai.
2011. jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Pont ezt kérdeztem a védőnőtől a múlt héten :) Azt mondta, védőnőként 6 hónapos kort kell mondjon, mert ők ilyen szakmai ajánlást kapnak, miközben az orvosok manapság abban értenek inkább egyet szakmai ajánlások alapján, hogy 4 hónapos kortól kell. A 6 hónapos kor mellett az szól, hogy akkortól nem fedezi már általában az anyatej a gyerek kalóriaszükségletét. De alma vagy narancs levét már lehet kóstoltatni a babával 4 hónapos kor előtt is, ha úgy látod, hogy érdeklik az új ízek.
2011. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 kisnita ***** válasza:
81%

Én minden áron 6 hónapos kortól akartam kezdeni, nem érdekelt, hogy a rokonok lehülyéztek, meg már 2-3 hónaposan etették volna a gyerekemet, volt sok tejem, szépen is hízott. Megmutattam nekik a kisfiam kórházi zárójelentését amire az van írva javaslatként, hogy 6 hónapos korig kizárólag anyatejjel táplálás!!! Nem véletlenül van ez oda írva szerintem.

Aztán a sors úgy hozta, hogy 4,5 hónaposan el kellett kezdeni a hozzátáplálást mert kezdett apadni a tejem, nem hízott a gyerek, sőt fogyott is, a gyerekorvos és a védő azt javasolták, hogy ne kezdjem el egyből tápszerrel etetni mert akkor le fog szokni a ciciről és még azt se a kicsit se szívja ki ami van, inkább szoptassak ugyanúgy igény szerint mint eddig és mellé kezdjünk el kóstolgatni tejpépet, krumplit, stb. 5 hónapos volt mikor már evett rendesen nem csak 1-2 kanállal és mellette cicizett is, a súlya is normalizálódott. Utána rá kellett jönnöm, hogy hiába próbálkozok nem lesz több tejem és csalódottan ugyan, de abba hagytam a fejést meg a tejserkentő cuccok használatát és áttértünk tápszerre. Már annyira magamba voltam zuhanva a szoptatás miatt illetve az miatt hogy nem tudok szoptatni, hogy rémeket láttam, teljesen belebolondultam és minél jobban akartam annál kevesebb volt a tejem:S És szépen lassan rájöttem, hogy inkább legyen tápszeres az a gyerek és legyen egy normális anyja aki nem idegbeteg mert nincs teje, mint hogy foggal körömmel ragaszkodjak a szoptatáshoz, legyek idegbeteg meg éhezzen a gyerekem.

Ha lett volna végig annyi tejem ami elég lett volna a fiamnak akkor 6 hónaposan kezdtem volna el etetni, de sajnos nem volt. Nehéz volt lefogadni, hogy ettől én még nem leszek rosszabb anya, de végül sikerült. Azért is féltem a tápszertől mert tartottam attól, hogy el fog veszni az intimitása meg a hangulata a szoptatásnak, de nem. Ugyanúgy hozzá bújtam és ugyan olyan szeretettel adtam neki a cumiból is a kaját és rajta sem vettem észre, hogy ez neki egy nagy váltás lett volna vagy negatívan élte volna meg ezt az egészet.

Ha van tejed és rendesen fejlődik a babád akkor 6 hónaposan bőven ráérsz elkezdeni etetni szilárd kajával. Ha viszont nincs akkor barátkozz meg a gondolattal, hogy előbb el kell kezdeni a gyerek érdekében.

2011. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha anyatejes, akkor 6 hós korban kell elkezdeni. Ha tápszeres, vagy fele,fele akkor 4 hós kortól lehet. Én 4 hós kortól kezdtem, mert javarészt tápszeres volt. 5 naponta kakilt. A hozzátáplálás megoldotta a problémát.
2011. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Lányom 5 hónapos, tápszeres. Még csak pár kanállal kap mást délben a tápi mellé de nem igazán tetszik neki.

Félek mi lesz, ha majd étkezést kell kiváltani...ott III. világháború lesz, annyira utál mindent a tápin és gyümölcsleveken kívül:(

2011. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

09:35-ös válaszoló nagyon jól összefoglalta. Én mélységesen fel vagyok azon háborodva, hogy a mai világban annyira sulykolják a szoptatást, hogy aki nem tud szoptatni, annak szinte az ideg-összeroppanása lesz. Én ugyanúgy jártam, mint az említett anyuka. Mindent elkövettem a szoptatás érdekében. Kapszulák, 5 liter folyadék, rántott leves, mellszívás, 0-24-ben szoptatás, és még sem volt 40-50 ml-nél több tejem még 3 hónapos korában sem. Ez a mennyiség pedig édes kevés volt a fiamnak. Nem akartam nagyon tápszerezni, így 4 hónaposan már elkezdett mást is enni a gyerek. 5 hónaposan már két étkezése volt szilárd étel, és 6 hónaposan jöttek a húsfélék is, mert a gyümölcs, főzelék nem volt elég tápértékű számára.


Kell szoptatni, és meg kell tenni mindent, hogy sikerüljön, de sajnos nagyon kevés a szakirodalom arról, hogy a szoptatni nem tudó anyukák ne érezzék rossza anyának magukat emiatt. Csak az folyik a csapból is, hogyha nem szoptatsz, akkor a gyereked elől megvonod a tökéletes fejlődés lehetőségét. Én alig találtam olyan fórumot vagy oldalt, ahol a tápszeres étkezésről lenne valami tanács. Ahol normálisan összehasonlítanák, hogy melyik tápszer milyen, és mikor, hogyan kezdje el az anyuka a hozzátáplálást. Csak fél mondatok erejéig reagál mindenki erre. Bocsánat az offért, de amikor elolvastam a 09:35-ös hozzászólást, ez megfogalmazódott bennem.

2011. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 kisnita ***** válasza:
49%

Igen, ezt én is érzékeltem, hogy sulykolva van a szoptatás téma. A mai napig kapok rosszmájú megjegyzéseket ha megkérdezik, hogy meddig szopott a fiam és megmondom, hogy 5 hónapig. És akkor egyesek szeme kiugrik mint az asztal fiók :D Csaaaak? Miért?? :OOO Na most erre mit mondjak? Mert és kész, így jött ki. Én azt vettem észre mikor ezzel a problémával küszködtem és próbáltam "sorstárakat" keresni, hogy a szoptatás témában két tábor alakult ki. Egyik akik szinte nyűgnek érzik a szoptatást és csak kötelességből szoptatnak és alig várják már, hogy vége legyen és hetente teszik fel itt is a kérdéseiket, hogy hogyan válasszák le a gyereket és milyen módszerrel apasszák el a tejüket. A másik tábor pedig az "amazon típusú anyák" akik évekig, de legalább egy éves korig szoptatnak és nem csak kényszerből hanem mert másképp nem tudják elképzelni, ez így természetes, stb. Az utóbbi táborból találkoztam már olyan anyukával is aki a gyerek egy éves koráig semmi mást nem adott a gyereknek csak anyatejet. Enyhén szólva átesett a ló másik oldalára... (És ahogy megfigyeltem ebből az "amazon típusú" táborból kerülnek ki a "csak hüvelyi úton szülök" című, császárellenes anyukák is.) Ami nekem is szemet szúrt, hogy a két "tábor" között alig-alig van átmenet. Hiába keresgettem én olyan anyukákat akik hasonló cipőben járnak mint én, nemigen találtam. Arra jutottam, hogy ez vagy azért van mert rajtam kívül mindenki tud szoptatni vagy legalábbis el tudja fogadni, hogy nem tud és könnyen kezeli ezt, vagy pedig vannak még rajtam kívül is ilyen nők, de azok is úgy meg vannak zuhanva mint én és nincs idejük blogbejegyzéseket írni meg fórumokat nyitni erről a témáról mert 0-24 órában fejnek meg ciciztetnek. Az meg már csak hab a tortán, hogy szakirodalom meg egyáltalán nincs a témában.

Én is nagyon örülnék és támogatnám ha lenne egy olyan oldal vagy fórum ahol tápszeres babák anyukái ülnének össze mikor idejük engedi és a különböző tápszerekről osztanák meg egymással a tapasztalataikat meg úgy összességében a tápszerrel való táplálásról mindent, hogy élték meg, mennyire volt nehéz belerázódni ebbe a helyzetbe, hogy reagált a baba, stb. Ha esetleg valakinek lenne kedve erről a témáról fórumot nyitni akkor nagyon szívesen segítenék benne és elmondanám a véleményem és a tapasztalatom hátha ezzel tudok segíteni valakinek.

2011. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Sziasztok! Pont egy hét múlva lesz 3 hónapos a kislányom, két hónapos kora óta vagyok kénytelen kiegészízeni a szoptatást tápszerrel is mert én is akármit csináltam nem akart több tejem lenni sehogyan sem, pont mint az előttem szóloknak. Most mi is ott tartunk a férjemmel, hogy pár hét múlva elkezdjük a hozzátáplálást. Szoptatom amig tudom, de az már rég nem elég neki! Tényleg idegösszeroppanást lehet ettől az érzéstől kapni, mert nekünk a védőnő meg a doki először nem is volt hajlandó felírni a tápot, hogy 6 hónapos koráig kell szoptatni, én lettem volna a legboldogabb ha tudom,de könyörgöm miből ha nincs. Úgyhogy még legkésőbb egy hónapot várunk és kezdjük a hozzátáplálást. Mivel kezdtétek? Milyen ételt javasoltok?
2011. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!