Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírná, aki az 1 év körüli...

Leírná, aki az 1 év körüli babáját maga mellett altatja el este, hogy mi a menete?

Figyelt kérdés

Nálunk csak pár hónapja alszik el így, előtte sétálgattam, majd az ölemben és most mellettem alszik el, de csak este, nappal még sétálgatok vele a kezkemben. A gondom az, hogy az elalvási idő, minimum fél óra, vagy több. Én azt hittem, hogy ez idővel rövidülni fog, de nem, sőt. Legkésőbb 7-kor fürdés, sokszor ő kéri, hogy vegyem ki a vízből, olyan mint aki rettentő álmos amikor törölközünk, de mégsem alszik el gyorsan, általában legkésőbb 8-kor. Addig meg ott fektetgetem, mert felpattant jópárszor, mire megérkezik az álommanó. Persze tápszert is kap fürdés után, már féhomályban, fekve. Még soha nem aludt be evés után.

Aki leteszi és alszik a babája, az légyszi ne írjon!


2011. jan. 16. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy altatjuk a lányunkat, hogy melléfekszünk (bár már 2 éves, de mindig is így altattuk).

1 évesen esti menet: fél 8 fürdés (nem sok, mert utálta akkoriban), aztán öltözés, majd tápszer, besötétítés, csend, fekvés mellette, kb 10 perc alatt alvás, amikor bealudt, akkor vittük át az ágyába. Kb 16 hónapos kora óta velünk alszik, azóta a nagyágyban fekszünk mellé, és már ott is marad.


Szerintem a fél órás altatással amúgy nincs gond, mert azért meg kell neki nyugodni, "átgondolni a napot" (hiszen biztos sok dolga van, mint minden 1 évesnek). Ha annál több, akkor vagy nem álmos vagy túllendült az álmosponton.

Nem lehet, hogy a délutáni alvása nagyon későn van? Azt nem írtad, hogy hányszor alszik nappal. Lehet, hogy sok neki már a nappali 2 alvás, lehet át kellene szoktatni, hogy nappal csak egyszer aludjon, így hamarabb el fog fáradni, és este könnyebben elalszik majd.


Remélem tudtam segíteni neked.

2011. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Most 18 hónapos a lányom és eleinte a mellkasomon aludt el,később(most is) az ágyon mellé fekszek és "hempergünk" súgok a fülébe mindenféle szépet,énekelek,mondókázok.Ha nem akar úgyse fog aludni.De ha nagyon álmos amíg elmosom az üvegét elalszik az ágyikójában.
2011. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam egy éves koráig cicin aludt el.Aztán elválasztottam,és úgy volt az alvás,hogy megitta az ölemben csőrösből (cumisüveget nem fogad el) a tápszert,majd letettem a kanapéra,melléfeküdtem és pár perc alatt elaludt.Aztán beteg lett,és nem akart így elaludni,ezért sajna elkezdtem ringatni.Sokáig elég volt 2-3 perc ringatás,és már úgy raktam be az ágyba,hogy aludt,majd egyre hosszabb ideig ringattam,és nem akart aludni.Nálunk a ringatás úgy zajlott,hogy igazából a térdemen feküdt és mozgattam a lábam jobbra-balra,tehát nem kellett cipelni.Visszatérve az egyre hosszabbodó ringatásra,megfigyeltem,hogy csak ringatom és ringatom,és egyre jobban kinyitja a szemét,fészkelődik.Volt,hogy fél óráig ringattam már állva is és semmi.Ezért amint elkezdett fészkelődni az ölemben,betettem a kiságyba,és kijöttem.Volt,hogy elaludt így,volt,hogy tízszer is vissza kellett mennem lefektetni,mert felállt és kiabált.Most 16 hónapos,és úgy alszik el,hogy megissza a tejitalt az ölemben,addig az ölemben van,amíg nem fészkelődik,beteszem az ágyba és elalszik egyedül.Ezt úgy sikerült elérnem,hogy pár napig csináltam azt,hogy lefektettem,kijöttem,kiabált,bementem,lefektettem,megnyugtattam,kijöttem,kiabált bementem stb,és volt,hogy tízszer is be kellett menni,aztán egyre kevesebbszer.Sírni ne hagytam,mert ő nem sírt,csak méltatlankodott,és mondta,hogy nem,vagyis nem akart aludni.Mindig pontosan két percenként mentem be.Ezt próbáltad már?

2011. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 11,5 hós,de Mi 8-fél 9 körül fürdünk,(előtte vacsizik)fürdés után kap még tápszert(az ágyban fekve,Ő fogja az üveget)aztán fogmosás(szintén az ágyban)aztán összebújunk,az arcunk majdnem összeér))és simizik a kis kezével,édes).Ez vagy a mi ágyunkban van,vagy a gyerekszobában.Ha elaludt,leteszem a kiságyába.kb 1 és 3 között felébred,olyankor odaveszem magunk közé,és így alszunk reggelig.Kétszer alszik délelőtt 1/2-1 órát,du:1,5-2 órát.Este már fürdés előtt nem hagyom aludni,mert akkor kukorékol éjfélig,mert kialudja magát,egyébként Nekem van hogy pár perc alatt elalszik,de volt,hogy másfél óra volt(mert akkor hibáztam,és hagytam pisszenni egy kicsit fürdés előtt,mert nagyon fáradt volt(na ,utána már nem volt))))))))))

Nagyjából ennyi.

2011. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Régebben próbáltam az ágyban altatni, de sírás volt, ezért nem erőltettem.

Végül az ölemből úgy került az ágyra mellém, hogy annyira fészkelődött és megpróbáltam így altatni. Talán meg kellen a kiságyában próbálni, de annyira nyüzsgős. Azt mondod, hogy menjek is ki, vagy inkább maradjak mellette ha az ágyába teszem?

Nappal még 2-szer alszik, kell neki, szerintem még pár hónapig. Éjjel sokszor csak 10 órát alszik. Sokkal jobb a hangulata, ha kialudja magát, ezért nem akarom a nappali alvását én variálni, majd ő.

2011. jan. 16. 21:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként kézben gyorsabban elaludna, de mégis csak meg kellene lassan tanulnia az ágyában is elaludni. Félek mi lesz a bölcsiben 2 évesen. Gyorsan elrepül ez az 1 év. És nem akarom, hogy úgymond rossz szokást tanítsak neki.
2011. jan. 16. 21:47
 7/9 anonim ***** válasza:

19 hósak leszünk.

Menet a köv.:

-7kor vacsi

-fél 8-8 fürdés

-tápszer

-picit még rohangál a szobába

-aztán mellém fektetem apára rámászik gyite pacizni,megint mellém simogatom közbe ő meg cirógatja a fülemet,agy a kezemet és közben nézi a tv-t még egy kicsit.

És mikor már majdnem alszik felém fordul,átölel és elalszik.

-Várunk kb 20percet és berakom a kiságyba.

Most kap majd új ágyat és akkor melléfekszem és ugyan így lesz szerintem.

Próbálom leszoktatni de nem megy anya nélkül az alvás.

De ez nálunk családi hagyománynak mondható,mert van egykésői születésű öcsém(7 éves lesz)és ő mai napig anymmal alszik el.....

Állítólag bölcsibe hamarabb elalszanak.Van sok ismim akik panaszkodtak hogy bölcsibe nem hiszik hogy fog aludni a babájuk mert otthon is rossza lavó,de láss csodát alszanak...Jó éjszakát:-D

2011. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom egy éves, és szintén velünk alszik.

Este kb kilenc körül fürdetjük (előbb nem érdemes, mert van neki még egy délutáni alvása, és egyszerűen ennél előbbre nem tudjuk hozni az esti ceremóniákat), Apával megtörölközik, felöltöznek, addig én előkészítem a terepet. Megkapja az esti vitaminját, Apától a jóéjt puszit, aztán bevackolunk elsötétített csendes szobában az ágyra, és szopizik, tkp. így alszik be, kb fél tízkor. Ha tényleg fáradt, és jó időpontot csípek el, akkor 20 perc alatt bealszik. Ha nem - mint ma este is, kicsit előbb próbáltam letenni - elkezd szopi közben aktívkodni (röhög, közli, hogy nem-nem-nem, piszkálja az arcom). Na ilyenkor nem sokat tudok tenni, próbálom nyugtatni, elcsendesíteni. Ha végképp nem megy, kimegyünk apához a szintén csendes másik szobába, félhomályba, de már nem játszunk, nehogy mégjobban felpörögjön. Elküldjük aludni a játékokat, és ismét megpróbálom 20 perc múlva. Szóval most így volt, és mikor másodjára szopiztunk, kettő perc után kiütötte magát. Én is így vagyok vele, hogy vissza kéne szoktatni a kiságyba (nem aludt mindig mellettünk) de nem lesz egyszerű menet. Kb. két-három hónapja alszik mellettünk. Míg kisebb volt, volt olyan, hogy este 10-kor letettük a saját ágyába, és reggel ötkor ébresztett csak minket.

2011. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21.32-es vagyok.én kimentem,és néztem az órát,két percenként bementem és megnyugtattam.mondjuk mint írtam ő nem sírt,csak nyüszizett.de kipróbálhatod úgy is,hogy mellette vagy,amíg elalszik,de nálunk az nem válik be,mert akkor ki akar jönni hozzám
2011. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!