Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van az ismerőseitek közül egy...

Van az ismerőseitek közül egy gyerekes család? (akik egy gyerekesek is maradnak? )

Figyelt kérdés
A mi falunkban nincs egyetlen egy gyerekes sem, csak mi. :( Ez tényleg olyan ritkaság?
2011. jan. 13. 23:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mármint egyetlen egy 1 gyerekes sincs.. helyesen.
2011. jan. 13. 23:28
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért,ti mekkorák vaytok már?Lehet h nálatok is csak átmeneti állapot ez..De amúgy most,hogy kérdezed,én sem tudok senkit,akik csak egy gyereket szeretnének..
2011. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
11 éves már a lányom. Nem tervezünk többet... eredetileg sem terveztünk többet, most meg így 40 felé már tutira nem szülnék még egyet.
2011. jan. 13. 23:42
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Vidéken nőttem fel és sajna még mindig eléggé elmaradottak az emberek úgy nagyátlagban és ha egy gyereke van valakinek, az csak ezen okoknál fogva lehet:

1.nincs pénz 2.gyerekre

2.vmi betegsége van az anyának, hogy nem tud szülni

3.lehet, hogy válófélben vannak?!

Ez nem előítélet, tényleg így gondolkoznak az emberek kis faluközösségekben, miként városban, ahol nem is ismerik egymást az emberek, magasról tesznek rá, hogy neked hány gyereked van?Vagy, hogy van-e egyáltalán.

30/ nő.

2011. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

igen a barátnőm.

Anyagi helyzetükre panaszkodik, h nem tudják felnevelni, nincs miből.

DE - a férj vállalkozó, 2 éve tehermentesen vettek egy új építésű családi házat, az ősz folyamán a barátnőmnek egy új autót, a kislány szobájába nem lehet bemenni a rengeteg játéktól, ..., és csak dől belőle a panasz, sajnáltatja magát mindenkivel.


Ismerőseim körében van még pár egy gyerekes család, és nem is terveznek tesót.

2011. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Mi nagyvárosból kisvárosba költöztünk. Itt mindenki 3 vagy annál több gyerekes és a grátisz, hogy anyukák nem nagyon dolgoznak otthon sem ha érted. Na szerintem ez a furcsa. Amúgy van ismerősöm, akinek 1 gyereke van és azt mondja így is marad. Sz@r házasság, a 6. terhessége maradt meg... Gondolom ez már elég ok.

Mi most évvégére tervezzük a 3.-at. Itt nem lepődik meg ezen senki, inkább azon hogy egy nagy cégtől jöttem el szülni és oda is akarok visszamenni (most doktorálok, nem viccből csinálom).

Az egykeséggel inkább az a gond, hogy "megfosztják" a szülők a gyereket a tesóérzettől, ha lehet így fogalmazni. Ez tapasztalat én sajnos egyke vagyok :(


29/N

2011. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet.Kapásból 5család jutott hirtelen eszembe és szerintem nekünk sem lesz több gyermekünk.
2011. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Én ismerek, neki nem lesz több, a férj alig foglalkozik a gyerekkel, az anyának is minden más fontosabb, de akkor miért szült gyereket?! Pedig van bőven pénzük!
2011. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Egyébként a dolog "pikantériája", hogy a lányom nem is szeretett volna soha testvért, pedig a nagyszülők ugratták vele párszor, na ha majd jön a tesó.. És ő mindig tiltakozott, és most is azt mondja, hogy ne legyen.. Ki érti ezt?
2011. jan. 14. 00:01
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, és nem mellesleg itt laknak az unokatesók a szomszéd házakban, szóval sosincs egyedül a lányunk. És ha mégis egyedül akar lenni, akkor hazajön, vagy hazaküldi az unokatestvéreit.
2011. jan. 14. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!