Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem tudom mit csináljak....

Már nem tudom mit csináljak. Milyen diétás ételek vannak 22 hónapos gyerekeknek hasmenéses időszak esetére? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

22 hónapos ikreim vannak. Ma egy hete kezdődött a kisfiamnál hányás, ami még másnap volt és utána már nem, viszont a hasmenés a mai napig megmaradt. Napi 1-3 alkalommal van híg székletük, most már mindkettőjüknek, bár a kislányomnak eleve később is kezdődött, Ő nem is hányt, tegnap pl nem is volt semmilyen széklete de ma már volt egyszer szintén nem jó állagú. :( Az orvos azt mondta (pénteken), hogy diétázzanak, ez most valami tavaszi vírus nevű, gyors lefolyású betegség. Mit jelent a gyors? Gondolom nem egy hetet! Na és a diéta! Itt jön a másik bajom, hogy nem hajlandóak megenni a főtt krumplit, répát, rizst, egyedül amit megesznek az a háztartási keksz, a krumplisropi, esetleg trappista sajt, vagy egy kis kenyér/zsömle, de főtt ételt semmit. Főleg, hogy nem igazán tudok olyat, amit meg is ehetnek jelenleg, és meg is ennék. :( A folyadékbevitel sem elég szerintem, mert van olyan nap, hogy 9 decit isznak, van, hogy csak hármat. Ez általában tea. (ez a két gyerekre értendő). Normafloret adok minden nap egy-egy ampullányit teába.

Kapnak még tápszert is, már jóideje tejjel kevertem, több mint fele volt már tej, a többi tápszer, most a tejet kivettem, tehát újra sima táp megy... az is folyadék, tudom, de ez akkor is kevés szerintem. (a sima tejet, kakaót nem isszák meg, ezért akartam így fokozatosan leszoktatni Őket a tápról, de most majd kezdhetem elölről.)

A lényeg amiért írok az lenne, hogy tud-e valaki jól bevált ételeket, amit ilyen hasmenéses időszakban lehet adni a babának? Tejterméket egyáltalán nem lehet adni? Az orvos azt mondta amikor voltunk, hogy 24 órán át ne adjak tejet, de én azóta sem mertem, hogy majd még jobban hajtja Őket. :( Túrórudit adtam már csoki nélkül, a sima túrót nem ették meg túróstésztának sem. Trappistasajtot is adtam már. Amit még szoktak enni tejtermékek közül az a tejszelet, a gyümölcsjoghurt, a vaníliás krémtúró. Ezeket nem mertem adni. Ja és mi a helyzet az Actimellel? (az az egy decis kis műanyag üveges "csodaszer".) Azt lehet adni? Teljesen tanácstalan vagyok...

Fogynak, bár a kiszáradás jelei nem mutatkoznak, mert amúgy azért annyi folyadék csak bejut...

A kedvük jó, sőt, túl jó is, rosszalkodnak.. :)

Tegnap a kisfiam fájlalta a gyomrát délután és egyszer éjjel is arra ébredt.. Ez lehet attól, hogy már annyira keveset eszik, hogy összeszűkült a gyomra és fáj Neki, ha mégis valamit megeszik?

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de gondolom itt vannak tapasztalt Anyukák, akik gyermekei már estek át hasonló betegségen. Nálunk még eddig két kisebb megfázáson kívül semmi nem volt, azért is aggódom ennyire!

Köszönöm szépen mindenkinek aki végigolvasta, és válaszol!


2011. jan. 13. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Hááát, pedig én is csak azt tudom írni, hogy kockákra vágva a főtt krumpli, a főtt répa felkockázva vagy felkarikázva szintén, és hagyni kell, hogy csipegethessenek belőle. Tudom, nem lehet egyszerű 22 hónapos gyerkőcöknél, nekem ez 11 hónapos korában volt probléma. De tálcára elé raktam a főtt darabkákat, és kézzel megeszegette.

Ezen kívül a doki azt mondta, hogy vegyek Hipp ORS 200 italt, azt igyon - sűrű répalé az egész -, illetve csináljak limonádét, abba kellett a Normolyt nevű port is beleraknom. Ezen kívül pedig sós kekszet, krékert, ropit kellett neki adnom, hogy az elvesztett sómennyiséget is pótoljuk.

2011. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem még ma vidd vissza az orvoshoz! 1 hét az nagyyon sok, a gyors lefolyású az 1-2 nap, max3.


tejterméket azért nem szabad ilyenkor mert az is hashajtó hatású, a legjobban a joghurt, így az actimelt hanyagold. a túró fog, tehát azt adhatsz, krémtúrót vagy túrós tésztát (pici cukorral keverd össze, akkor szeretni fogják)

pont a túrórudi ami nem látott még túrót, tehát ha a túróért adod neki ne tedd, de persze ennyi idősen ehetnek, még akár csokit is, az is fog.


főzz nekik gyenge húslevest, borsólevest, erőlevet, zöldséglevest. piritós kenyeret kis vajjal vagy pici fokhagymával. főtt krumplit sózd meg nekik kicsit, kenhetsz rá vajat is úgy ízletesebb :)

2011. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Ezt a répalét már olvastam máshol is, bár nem tudom meginnák-e, mert első nap csináltunk "igazit". Főtt répa turmixolva, majd hígítva vízzel vagy teával. Eredmény: nem itták meg. :(

Csipegetnek ezt-azt, de sajnos eddig sem voltak jó evők, most aztán még annyira sem! :(

A túróval kapcsoltban: direkt vettem rendes túrót, hogy majd azt adom, de ma sem kérték, pedig tettem is bele egy pici cukrot, sőt még régebben tojással-cukorral kikeverve adtam, de nem kellett, csak a rudi... Tudom, hogy abban minden van ami nem kellene, de hogy ennyire semmit nem ér, azt nem gondoltam.

Tegnap a kislányom megette róla a csokit is, gondoltam kivételesen úgy adom, hátha az majd fogja a hasukat. Neki szerintem az fogta meg tegnap, mert akkor nem volt semmi széklete. A kisfiam leszedte a csokit és otthagyta. Még nevettük is, hogy ez is ritka gyerek, hogy nem eszi meg a csokit. :) Egy pici minőségi keserűcsokit azért elnyalogatott... nem is volt 14 óra után már csak ma reggel 9-kor széklete.

Meg fogom próbálni az írt leveseket, mert amúgy szeretik a húslevest is meg a borsólevest is. Erőlevest nem tudom lehet-e az erőleves kockából csinálni Nekik? Az nem túl sós vagy tartósítószeres? Mondjuk mindenben van tartósító, a túrórudiban meg a kekszekben, ropiban is. :(

Ma már nem tudom elvinni Őket az orvoshoz, mert egyedül vagyok, esik az eső és autó kellene.... de holnap reggel délelőtt rendel, ha nagyon nem javul a helyzet akkor csak elvisszük valahogy. Nem szeretném, ha kórházba kellene menni! :((

2011. jan. 13. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

az erőleves úgy kell csinálni, hogy megfőzöd a zöldségeket, m.húst húslevesnek majd leturmixolod és leszűröd :)

ez azért jó, mert csak leves de benne van a zöldség :)

kockában nem tudom van-e zöldség de kis lének az is tökéletes :)


a borsólevesbe én szoktam tenni grízgombócot, nagyon szereti babám, az is azért csak tápláló :)

2011. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk így. Van gyógyszertári, kevert hasfogó. Nekünk azt írt fel az orvos, akkor 11 hónaposak voltak.

Most 22 hónaposak ők is, és szintén átestek a hányásos-hasmenéses időszakon. Egyik kisfiam 1 hétig nem evett szilárd ételt, csak kekszet teával. Adtam nekik Normaflore-t, erre mire ez elmúlt, már több mint 1 hete náthásak. Nem tudom, milyen vírust szedhetünk még össze :(

Szóval, szerintem kérjetek hasfogó gyógyszert. Kínálgassad gyakran, viszont erőltetni nem szabad. Amit ilyenkor a legjobb lenne enniük: sárgarépa, rizs, almakopót, banán. Én is attól féltem, hogy kiszáradnak, de szerencsére sok teát ittak, és nem voltak levertek sem. Hányás esetén adhatsz nekik 1 fél B6 vitamint. Nekünk Deadaloneta kúpot írt az orvos, de nem sokat ért, mert miután beadtam, rögtön tele lett a pelus. Cebion Multi vitamint kapnak naponta. Remélem, hamar meggyógyulnak!

2011. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ők is sokat fogytak, viszont reggel-este tejet ittak. Tudom, nem a legjobb, de az orvos is azt mondta, hogy minimális legyen a tejtermék fogyasztás, de azért ne vonjam meg tőlük, ha elfogadják. Nem túlzok, 6 fajta kekszet vettünk, össze-vissza ettek, de örültem ha valamiből lement pár falat. Szerencsére jelezték, ha nem esett jól nekik az étel, így bennük maradt. Jobbulást Nektek!
2011. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekünk az orvos semmiféle hasfogót nem javasolt, hogy minél előbb ürüljön ki a vírus magától. Ez eddig OK, de egy hétig ürül?

A gyógyszertárban vettem Smecta port, de arról annyi rosszat olvastam, hogy nem lehet beleerőltetni a gyerekekbe, hogy még nem adtam. Lehet, hogy mégis muszáj lesz megpróbálni. Holnap mindenképp vagy elmegyünk, vagy felhívom az orvost, hétvégére nem akarok így maradni, majd kérem azt a gyógyszertári hasfogó keveréket.

Hányás szerencsére azóta nincsen, csak az első két napon volt és csak a kisfiamnál.

Én is örülök minden falat lenyelt ételnek, ha keksz, akkor keksz... Ropi, nade ezen élni ennyi ideig...?

Gondoltam már rá, hogy a tápszer is hajthatja Őket.. De azt nem tudom elvenni, anélkül nem alszanak el. meg most szerintem éhségre is eszik. :( Eddig már csak alváshoz kellett, de tegnap este is a szokásos 210 után még 150, 60 és 90 ml-t is megevett a kisfiam. Folyadéknak folyadék, de akkoris.. nem kaja. :(

Milupa Milumil AR-et esznek 4 hónapos koruk óta, tudom elvileg az már 1 éves kortól nem is teljes értékű, de 3 éves korig kiírja az orvos.

Jó lenne már átállni a tejre, kakaóra, de most ezt úgy gondolom hanyagolom amíg teljesen rendbe nem jönnek.

Remélem Kedve Utolsó válaszoló, hogy a Te gyerkőceid is minél előbb rendbe jönnek!


Még egy kérdés felvetődött bennem. Nem kellene esetlg az ANTSZ-nél bevizsgáltatni a székletet? Ha igen, akkor az hogy megy, kell érte fizetni, az egész családnak kell-e vagy csak a "betegnek"? Meddig tarthat még ez így..... :(


Most főzök krumplit, meg gondoltam, hogy egy tojást is keményre, hátha ezeket megennék valahogy...


A kedvük továbbra is jó, de ma a délutáni alvás úgy tűnik elmarad.. nem aludtak el csak megették a tápszert, pedig kétszer is adtam.... Első két nap sokat aludtak, tegnap és ma meg alig. Éjjel nincs gond.

2011. jan. 13. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Megint én :)Ők is ezt a tápszert ették, nagyon sokáig. Kb. 2 hónapja még éjszakára is ezt itták. Semmi baj nincs ezzel, fedezi a tápanyag szükségletet, legalább van valami a kis gyomrukban. Szerintem is vidd el őket holnap, mert ez így elég hosszú idő. Nem értem az orvosotokat, a mi dokink, gondolkodás nélkül kiírta a hasfogót. A Normaflore-t adod nekik? Mennyit fogytak?
2011. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia megint. :) Holnap tervezek egy mérlegelést, de előre félek, hogy sokat fogytak. A mai tea fogyasztás kettőjüknek csupán 4 decinyi volt, de a tápszer az esti nélkül 450 ml fejenként.. talán így nem olyan vészes a dolog.

Délután semmit nem aludtak, így este 8 óta alvás van, remélem már így is marad reggelig. Az evés még mindig katasztrófa, keksz, ropi és egy kis zsömle volt amit sikerült megenni. :(

Meglátjuk mit mond holnap az orvos.

A Normaflore-t adom, sőt még Cebion cseppeket is, hátha hoz némi étvágyat. Gondolkodom a Maltoferen is, mert az régen meghozta az étvágyukat, mivel vas, de az meg bekavar a székletbe. Most mondjuk nem árt, ha fog. :)

2011. jan. 13. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!