Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korukig alszanak...

Hány hónapos korukig alszanak kétszer a babák?

Figyelt kérdés
Kislányunk 11,5 hós és délután már nem mindig akar aludni.
2011. jan. 13. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 10 hónapos korától egyszer alszik.
2011. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 10,5 hónapós és még 2szer alszik.
2011. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Változó:)

Ha jól emlékszem, úgy olvastam, hogy kb. 12 és 15 hónapos koruk közt állnak át az egyszeri alvásra.


Nekem 14 hónapos a kislányom és most egy megfázásnak köszönhetően egyik napról a másikra állt át az egyszeri alvásra.

2011. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 10 hónapos kora óta alszik 1x.

Nekünk is úgy kezdődött, hogy a du-i alvás már kész katasztrófa volt, sokszor már 5 óra volt, mire nagy nehezen elaludt.

Így minden nap húztam egy kicsit a délelőttit és 1-2 hét alatt átállt az 1-re.

Csak az evés miatt volt kicsit kavarodás, mert a tízórai mindig a de-i alvása előtt volt, így azt is előrébb kellett hozni, hogy fél 12-12 körül tudjon ebédelni és utána aludni.

2011. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hósan kezdte kitolni a de. ialvásokat, így átáltunk egy alvásra. Az ebéd után 2 óra.
2011. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 9 hós kora óta alszik egyszer. Ebéd után 2,5 órát, fél 4 körül kel.
2011. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 14 hónaposom hol egyszer, hol kétszer alszik még egy nap.


Van, hogy a délelőtti bevásárlás, ügyintézés közben elszunyókál a babakocsiban, alszik egy órát, majd délután még egyet.

De van olyan is, mint pl. hétfőn, hogy csak ebéd után aludt másfél órát.

2011. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos korától alszik csak egyszer a kisfiam. Persze olykor még előfordult, hogy délután is aludt egy picit, de ez is 10 hónapos kora előtt volt. Azóta fixen napi egy alvás, ami 2,5-3 órát jelent egyben.
2011. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 11 hónaposan tért át a napi egyszeri alvásra.
2011. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos a fiam, és mikor milyen kedve van, meg nekem is.

Fél7-kor kel reggel. Ha itthon vagyunk délelőtt, akkor kb. 10-11 között elalszik kb. 1 órára. Akkor is, ha ilyenkor megyünk sétálni. Ekkor délután még le tennem aludni olyan 4 körül, mert ha akkor nem alszik valami miatt (vásárlás, nagymamizás, vendégek, stb) akkor általában magától bealszik 6-7-kor... a fürdés fél8-kor van, ezért nem jó, ha ilyen későn alszik.

De ha van valami délelőtt (baba-mama foglalkozás, vendég pajtások, mi vagyunk vendégségben stb) akkor csak 12:30 körül alszik el kb. 1,5 órára. Ilyenkor már nem altatom délután, hanem szigorúan fürdés van 19:30-kor. Vagy ha nagyon álmos előbb, tápi és alvás.

Szóval már én is gondoltam arra, hogy át akar állni egy alvásra, meg akkor jobban el is alszik este, dehát erőszakkal nem hagyom fent délelőtt. Egyébként úgy tudom, hogy még ilyen idősen nyugodtan aludhatnak kétszer. Te is látod majd, hogy a lánykád mennyit bír. Ha bírja a délutánt, akkor nem kell aludnia, esetleg toljátok ki a délelőtti alvást.

Én úgy szeretném majd, mint a bölcsikben, hogy 11:30 körül ebéd, és utána alvás. Nyáron meg jó is lenne, merthogy du 3-4 előtt úgysem mennénk sehova (csak 11-ig de)

2011. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!