Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 honapos kislányom harcol...

10 honapos kislányom harcol az alvás ellen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb egy hete csinálja, hogy bármennyire is fáradt, az altatás minimum másfél óra. Harcol az alvás ellen, ha már csukódik le a szeme kikapja a cumiját, dobálja a lábait, csak nehogy elaludjon. Nyugodt, kiegyensúlyozott baba, megszokott napirendje van, szépen fejlődik. Kipróbáltam, hogy nyugtatgatom, fekszem mellette és, hogy hagyom a kiságyban, ugyanaz az eredmény. Úgy alszik el végül, hogy kb másfél-két óra után kb beájul az altatásba, balhézásba. Mit lehetne tenni? Hasonló tapasztalat?
2011. jan. 12. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős.A gyerek az ágyba,én meg vele szemben sírtam.Rémálmomba se jöjjön elő megint.Tuti recept nincs,kínlódtam vele 20 hós koráig.Mart,mindent csinált.Volt,hogy hagytam,csináltam a dolgomat,talán akkor aludt el a leghamarabb.Volt hogy hideg vizet az arcába fröcsköltem,az is használt.

Ne ítéljetek el,teljesen tönkre mentem ebbe a 2 évbe,már azt mondtam,megfojtom,a kialvatlanság teljesen kikészíti az embert,házasságot tönkre tehet,éjszaka 5 kelés volt a minimum,soha senki nem tudta megmondani miért.Jöttek a mamák,hogy majd ők megmutatják,hát csak ámultak,hogy ilyet nem is láttak...olyan hisztijeink voltak.

2011. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, ne szoktasd rá, hogy ott vagy vele. Tedd le, menj be 5 percenként, add vissza a cumit, simogasd meg, és menj ki. Ez egy korszak, el fog múlni.

De megpróbálhatod kicsit később letenni, hátha nem elég fáradt este.

2011. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak este csinálja? Te hogy altatod? Nappal mennyit alszik?

Nálunk most a nappali altatás szokott nehéz lenni, nem akar aludni, de fáradt. Én meg már sík ideg vagyok, mert csak nyűgös, sírdogál, látszik rajta, hogy álmos, de nem akar elaludni. Cipeltetni magát, akár fél óráig is, de nem alszik el, csak csukogatja a szemét. 11 hós múlt egyébként.

2011. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Azóta sem egyszerűbb a helyzet, iszonyatosan nagy balhék vannak, ha aludni kellene.

Főleg este csinálja, akkor akár órákig is játszunk ezzel, de napközben sem egyszerű. Próbáltam, hogy berakom a kiságyba, nem megy..akár órákig is bírja anélkül, hogy elaludjon. Ha már alszik, akkor alszik rendesen, nem érbred fel, csak ritkán, néha néha felsír. Az elalvás az igazi probléma.

2011. jan. 14. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!