Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom megnyújtani a 45...

Hogyan tudom megnyújtani a 45 perces alvásokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos és délelőtt és ebéd után is 45 perceket alszik.

Viszont nem elég neki, látszik, hogy még fáradt, ilyenkor hiába teszem vissza nem akar aludni, csak sír.

Volt valaki már ilyen helyzetben? HOgy oldotta meg?

Mit ajánlotok?


2011. jan. 12. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiammal ugyanez volt viszont ő már 17 hónapos volt akkor mindig azt tettem langyos cukros tej lehúzni a redőnyöket azóta a fiam 2-2.5 órákat alszik csak délután!Most a te esetedben más mert tejet nem iszik még így marad a tápszer vagy próbáld meg a ti ágyatokba rakni addig és hozzá bújni.
2011. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de sajnos nem issza meg a tápszert és a mi ágyunkban sem tud elaludni ha hozzábújok :(

Csak egyedül tud elaludni.

De a sötétítést lehet,h ogy kipróbálom.

Írjatok még!

2011. jan. 12. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
mikor kislányom 11 hónapos volt mindig kivittem babakocsiba, és ott aludt el! Kb aludt egy órát és felkelt! Egyszer rossz idő volt és nem tudtunk kimenni sétálni!Gondoltam megpróbálok neki "estét" csinálni a szobában! És láss csodát 2,5 órát aludt! Nekem is ez jött be! Utána csak így altattam és sokkal energikusabb volt! Igaz nekem akkor már csak egyszer volt hajlandó nappal aludni a kislányom!
2011. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is ez volt a probléma. Én besötétítettem neki, amikor pedig korán ébredt, először visszaadtam a cumiját, ha ez nem jött be, akkor simogattam a hátát míg elaludt, ha pedig mérgesen tiltakozott, akkor alkalmaztam a ˝felvesz- letesz˝ módszert. Beletelt egy kis időbe, amíg megtanult nappal is aludni, de most 10 hónapos, és délelőtt másfél, délután 2-2,5 órát alszik, nyugodt, kiegyensúlyozott baba. :)
2011. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alvásidő előtt menjetek sétálni, az jól "elnyomja" és meglátod utána mennyit alszik.

Ha kell, minden alvás előtt!


Mi este is sétálunk a gyerekekkel, és olyan jót alszanak éjjelente is. Meg persze nappal is.

Ha nem levegőzünk, akkor nappal alig alszanak...

2011. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy látom a sötétítés másnál is bevált, akkor holnaptól megpróbáljuk :)

Illetve aki a felvesz letesz módszert írta, hogy csinálta?

Pl ha felébred 45 perc után és azt szeretném, h még ennyit aludjon akkor a következő 45 percig felveszem, leteszem? (persze jóesetben elalszik közben, de ha nem?)

És te kb. hány napig csináltad vele ezt a módszert?

2011. jan. 12. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Nállunk is a sötétítés vált be,illetve az is,hogy alvás előtt friss levegő!Ha nem is babakocsiba de legalább a teraszra kivittem!Esetleg vízzel nemtudod visszaaltatni?Nállunk még az is néha bevált!
2011. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, a felvesz- letesz módszer lényege, hogy amikor sír, felveszed, de ahogy megnyugodott visszateszed az ágyba. Akkor is, ha sír amint elemeled a válladtól. Ezt tapasztalatom szerint többször kell megismételni, míg meg nem nyugszik. Utána már az is elég, ha simogatod a hátát. Nálunk kb. két hét után állt be a rend, és azóta is ha probléma van (fogzás, mozgásfejlődési újdonság stb. )mindig ezt a módszert alkalmazom, már a baba is ismeri, és általában két felvétel után megnyugszik, de néha elég csak a hátsimi. ;). A módszer pontos leírása a suttogó Tracy Hogg könyvében található. Sok sikert!
2011. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!