Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vígasztaljam Őket? Mi...

Hogyan vígasztaljam Őket? Mi az, amitől kicsit megnyugodnának?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm ma szült. A férjével összefutottam és kérdeztem, hogy hogy vannak, milyen volt a szülés. Ekkor elsírta magát és közölte, hogy vakon született a kisbaba:'( Csak annyit tudtam mondani, hogy nagyon sajnálom. Ha legközelebb beszélgetünk, mit mondhatnék? Szeretném Őket megnyugtatni!


28/N


2011. jan. 9. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatni nem lehet szerintem egy szülőt ilyenkor. Ezt a bánatot meg kell emészteni, fel kell dolgozni. Mellettük kell lenni egyszerűen és kész.
2011. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mandula11 ***** válasza:
100%
Ez borzalmas:( Ez évekbe fog telni, mire kicsit feldolgozzák, és elfogadják. (vagy soha)nagyon nehéz élet vár rájuk. Egy vak gyerekkel iszonyat sok problémájuk lesz. Minden segítségre szükségük lesz.
2011. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

:( Sajnos a terhesség alatt sem lehet kiszűrni mindent, hiába a sok vizsgálat :(

Segíteni nem tudsz, max ha igényli a barátnőd, akkor legyél kicsit mellette. Én annyit mondanék nekik, hogy együttérzek. Azt hogy sajnálod, ne mondd nekik szerintem, mert csak még rosszabbul érzik majd magukat :(

Sajnálatos dolog ami történt, nagyon sok türelemre és kitartásra, erőre lesz a szülőknek szükségük.

2011. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, azt tudom, hogy nem szabad sajnálkozni előttük, csak hirtelen kiszaladt a számon:S Persze, mindenképpen számíthatnak rám, segítek, hogyha kérik! Valóban nagyon nehéz lehet egy vak gyerekkel:( Talán majd ha látják, hogy sorra átlépi a gyerek az akadályokat (nem szó szerint), akkor talán enyhül valamennyit a fájdalom... Sokszor ezek a gyerekek nagyon kitartóak, szerintem erőt fog nekik adni a küzdeni akarása.

2011. jan. 9. 21:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem se mond, hogy sajnálom.

Inkább azt, hogy milyen gyönyörű a pici, meg hogy "foghatom egy kicsit", "milyen cuki, egyszerűen meg kell zabálni". Én annak örülnék ilyen esetbe (ne adj Isten!!), ha a gyermekemben nem a vakot, hanem a kisbabát látnák.

Ha Ő hozza fel a témát, az más dolog, akkor probáld megnyugtatni, hogy nem lesz semmi baj; és ha nagyon jóba vagytok akkor mondhatod azt, hogy bármiben segíteni kell csak szóljon, vagy ha csak beszélgetni akar valakivel, akkor te ott vagy.


Én is nagyon sajnálom ami történt :(

2011. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is azzal tudsz segíteni, hogy mellettük vagy,és segítesz,ha igénylik.


Nagyon sajnálom a kicsit, és az egész családot!

2011. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon-nagyon fájdalmas helyzet.

Igazi gyász, és végig kell menniük a szülőknek az elvesztés fájdalmának lépcsőfokain: gyermekük szeme világa veszett el. Borzalmas érzés.

Talán azt mondhatnád nekik, hogy gondolkozzanak el azon, ha láttak vak embert, látniuk kellett, hogy milyen békés az arcuk. Nagyobb a lelki békéjük, mint a látóknak, megtalálnak nagyon értékes dolgokat önmagukban, hiszen a látvány nem köti le figyelmüket, nem zavarja meg őket. Lelkiviláguk gazdagabb a látókénál.

A vakok maguk kérték ki maguknak, hogy világtalanoknak nevezzék őket, mert hogy igenis van világuk, csupán nem látnak.

A vakoknak a többi érzékszervük hallatlanul kifinomul. Szinte látnak ujjaikkal. Hallásuk élessé válik, mert minden valószínűség szerint már a pici baba tudattalanja tudja, hogy élete múlhat rajta. Amit nem tudnak a forgalomban kerekező, fülhallgatóval zenét hallgató ostobák.

Nem véletlen, hogy sok művész van közöttük. Zenészek, szobrászok, táncosok, írók.

Úgyis mondták nekik biztosan, hogy nagyon fontos a testi kapcsolat, az érintés, hogy érezze szüleit a kisbaba. És hangjuk, természetesen.

Gyermekükre gyönyörű élet várhat, erre készüljenek, és ezt igyekezzenek megteremteni. Rajtuk múlik, mert amit a Gondviselés egyik kezével elvett, a másikkal bőven pótolja különleges te heteséggekkel. S őket megajándékozta az olyan minőségű szeretettel, amilyen az ép gyermekek szüleiben talán sosem fejlődhet ki. Ahogy a szivárvány a legcsodálatosabb égi jelenség mert csodaszép színekből áll össze, olyan lesz az ő szeretetük is, hiszen benne lesz féltésük, némi lelkiismeret furdalásuk, hiszen a gyermek általuk lett olyan, amilyen; valamint reményeikből és vágyaikból áll össze szerettük íve.

2011. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű, ezt tényleg meg kell emészteni, fel kell dolgozni. Nem szabad végig sajnálkozni, mert ez nem a világ vége, nevelni kell úgy, ahogy a többit. Több odafigyelésre lesz szüksége, de a vakság ne legyen akadály semmiben.


Nekem több vak barátom van (én is látássérült vagyok). Az egyik jogász (fantasztikus, milyen okos, van már két gyermeke, a felesége szintén vak), a másik diplomás, jelenleg gyesen van, a harmadik diplomás gyógyszergyárban gyógyszertesztelő vagy valami ilyesmi. Jó munkája van.


Nem látónak sem lehetetlen semmi. :))

2011. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, hasznosak nagyon! Nem is szeretnék állandóan sajnálkozni, csak tegnap kiszaladt a számon:S, pedig tudom, hogy ez csak mégjobban elszomorítja a szülőket. Aki írta, hogy mondjam "milyen szép!", "meg kell zabálni!", foghatom egy kicsit?" Ezt meg is fogom tenni, mert egyébként is mondanám, csak ugye még nem is jöttek haza a kórházból.


A látássérült válaszadónak is köszönöm és sok sikert, minden jót kívánok az életben! A barátainak is!

2011. jan. 10. 17:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nézz rá a nőklapjacafe ez oldalára, talán sokat segíthetsz barátnődnek, ha figyelmébe ajánlod. Ez lehetőség, hogy sokat megtudjon egy vak értelmiségitől. Üdvözlettel kívánok boldog életet.

[link]

2011. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!