Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak folyik az orra,...

Kislányomnak folyik az orra, kicsit köhög, de nem lázas és jó kedvű, jól eszik és alszik. Jön a foga, azt mondják ettől ilyen, másnál is volt így? Mit csináltatok? 6 hónapos.

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a köhögés azt jelenti, hogy a garatra visszacsorgott nyálkát köhögi fel, akkor a többi "tünet" mellett semmit.

Ha bármi rosszabbodna (Pl. nyűgös lesz nagyon), akkor doki. Pl. egyik babámnak most láz nélkül volt középfülgyulladása, ugyanezekkel a tünetekkel, de láthatóan kiborult és sírós lett nagyon, a füleit fogta. Egyébként ő is fogzik (16 hónapos).

Szerintem megérzed te is, ha baj van!

2011. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, és persze orrszívás az kell! :o)

Csak ezt természetesnek gondolom, azért nem írtam...

2011. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem száraz köhögésről van szó hanem olyan mintha szakadozna neki fel valami... Erre gondolsz? Porszívózom az orrát naponta többször. Kenegetem az ínyét. Egyébként olyan mint máskor eljátszik egyedül, csak néha igényli hogy a közelébe legyek, kiabál, beszélget, nevetgél.


Akkor figyelem, és ha valami változna elviszem.

2011. jan. 8. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló is írta, ha a garatra visszafolyó váladékot köhögi fel, az semmi gondot nem jelent - tényleg fogzási tüneteknek tűnnek (akár még enyhe hőemelkedés, hasmenés vagy étvágytalanság, felületes alvás is jellemezheti ezek mellett)

Orrszívás tényleg nagyon fontos (nekünk volt elektromos, csak szenvedett vele a gyerek, a porszívós gyors és hatékony), hogy a felgyülemlett váladék nehogy lerakódjon arcüregben, fülben stb...

Nem látod duzzadtnak az ínyét? Ha nagyon aggódsz (és nincs sürgős tünet), akkor hétfőn vidd le a dokihoz egészséges tanácsadásra, Ő biztosan meg tudja mondani mitől van - és ráhallgat a tüdőre, ránéz a torokra stb.

2011. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, erre gondoltam. :o)

A fogzás miatt legyengül az immunrendszerük, és beszednek valami enyhe vírust vagy bacit. ez normális ilyenkor (a hőemelkedést is ez okozhatja, és nem maga a fogzás)

Nem kell semmit tenni.

2011. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jól van akkor egyébként igen volt/van hasmenés is. Akkor jó kicsit megnyugtattatok.


Az ínye nem duzzadt, de a bal alsó már kinn van kb 6-7 mm-re a mellette lévőnél az íny meg már átlátszik, az első fogánál amikor már átlátszott utána 4-5 napra ki is bújt, szerintem ez is ki fog...

2011. jan. 8. 11:22
 7/9 anonim válasza:
Szia. Nem akarlak el keseriteni de mi ugyan igy voltunk. Szörcsögöt egy picit köhögöt néha. És a végén kó hogyrházba kötötünk ki Tüdőgyuladásal. Mi akkor még csak hat hetesek voltunk. A kisfiam is Szopizot jó kedvű volt nem volt nyűgös, és még láza se volt. A doktornéni nem volt elérhető és ezért vittem be a sürgőségire és ott vették észre a gyerekosztályon hogy tüdőgyuladásunk van.
2011. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

pfff... :(

Akkor lehet hétfőn csak megnézetem :S

2011. jan. 8. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért szerintem 6 hetes és 6 hónapos baba között nagy különbség van!

De abból baj persze nem lehet, ha beviszed az orvoshoz. :o)

2011. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!