Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS Nemsokára felébred a...

SOS Nemsokára felébred a kisfiam aki nagy nehezen aludt el a kis pocija miatt. Hogy adjam be ezt a nagyon rossz izű Gripe Watertneki?

Figyelt kérdés
2óránként tápszereztetem, és a papaverines görcsoldó is elő van irva neki. köménymagos kamillateába rakva adhatok neki egy kicsit?
2011. jan. 5. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én kis műanyag kanállal adtam be neki natúr. Nem ízlik neki az íze? A babák szeretni szokták. Mennyi idős a babád? Az én gyerekeim mind anyatejesek voltak, de úgy tudom, hogy 3 óránként elég lenne tápszerezni. Próbáld ki hogy mindig egy kicsivel később adsz neki enni. Told ki kb 10 percenként. Lehet, hogy ez a baja. A kérdésedre válaszolva, adhatod nyugodtan a teával is. Mind a két lányomnál 3 hónap után elmúlt a hasfájás.
2011. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a Nurofen-es lázcsillapítós fecskendővel adtam neki, közvetlenül a szájába. Ha az ínye és az arca közé benyomod neki lassacskán le fogja nyelni (reflex szerűen) és nem nyeli mellé. Ezt a gyerekorvos ajánlotta.
2011. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hú, ez egyszerre sok neki. Papaverin, GW és köményes tea. A tea szelet csinál, azt én pluszban nem adnám. Külön-külön add neki ezeket. Sőt a Papaverin mellé nem is kellene más. Inkább ritkábban kellene etetni, nem véletlen találták ki a 3 óránkénti tápszerezést, hisz ezt lassabban emészti meg a gyomra. Én egyszerre nem adnék neki ennyi mindent.


De hogy válaszoljak: vetten 5 ml-es fecskendőt, azzal felszívtam és a szájába nyomtam. Meglátta már nyitotta is.

2011. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a 2 óránkénti tápszerezéssel agyonterheled a gyomrát. mennyi idős és mennyit iszik egyszerre?

A gripe water pedig egyáltalán nem rossz ízű, teáskanálról szépen le tudja szopogatni.

2011. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Muszáj 2 óránként mert keveslik a súlyát!most kezdi felszedni!adtam neki most egy kis kamillateába kevert nagyon kevés angol vizet,meg simán is köménymagos teát!estig fél kávéskanál papaverint kapott máig.azzal nem is volt gond,csak a szelekkel!ezért a köménymagos tea

amúgy 2 hónapos,most 3.96, 2.80al született

2011. jan. 5. 13:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Kevés a súlya? Az enyém 2,76 kg-mal született és kerek 2 hónaposan 3,5 kg volt. Senki sem kevesellte. 6 hónapos korára kellene megduplázni a születési súlyát, de ez sem szentírás. Szerintem is sok a 2 óránkénti etetés, pláne tápszerből. Az egyébként is jobban megtelíti a gyomrát, mint az anyatej.
2011. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nemtudom,de ezek az itteni dokik rá vannak kattanva a súlyra:((((

Amúgy 13éves lányom is anno hasfájós volt nagyon,és akkoriban nem tiltották pl a köménymagos teát,és az jó volt neki..persze babája válogatja.

Amúgy meg nem mondhatnám hogy nem eszi meg azt a minimum 70et,viszont ami nem tetszik ezek a hasi görcsök,mert amiatt azt is kinlódva eszi.akkor indul be az emésztése szerintem.

szinte hallom mintha bugyogna a kis hasikája mikor elkezd szopni:(

2011. jan. 5. 13:54
 8/11 A kérdező kommentje:
megpróbálom úgy,hogy néha néha beiktatom a köménymagos teát neki.aztán ha nem válik be,akkor maradok a papverines görcsoldónál,mert most nagyon begörcsölt,hogy kihagytuk:(
2011. jan. 5. 13:55
 9/11 anonim válasza:
En Infacol-t adtam neki es az jo volt, ha szereti a jatszocumit akkor esetleg lehet kapni olyan cumit amin van egy kis tartaj es abbol kiszivja a foljadekot.
2011. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de hát ez valami borzalom!!-szinte kimarja az ember torkát te úristen nemis tudom hogy adjam e esetleg tápszerbe,hátha attól is megundorodik nekem,az meg végképp nem hiányzik:(
2011. jan. 5. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!