Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos babámnak még...

Két hónapos babámnak még nincs igazán napirendje. Én vagyok béna?

Figyelt kérdés
Pl. a dél körüli evés az vagy 12 órakor, vagy 13 órakor van, de előfordul, hogy kimarad, mert mondjuk 11-kor eszik, és utána ugye alszik... Egyedül a fürdés és a séta idejét befolyásolom, ezek lehetnének támpontok, de így is csak körülbelüli idők vannak az evésre. Ébresszem fel, ha alszik? Mindenki azzal szekál, hogy BEÁLLT MÁR A BABÁM NAPIRENDJE? Én pedig már kezdek szégyenkezni, nem a kicsi miatt, hanem magam miatt, mert úgy érzem, én bénázok.
2009. jan. 28. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne parázz ezen, szerintem nem muszály annak a gyereknek 12.00-kor enni.Napirendje 3 éves korára kell, hogy kialakuljon, de erre ott lesz az Óvoda és ott is pl nálunk a tízóraiztatás nem egyszerre történik, hanem 8.30-tól 10-ig játszanak és közben aki éhes oda megy enni.Az ebéd az pont 12-kor van és az alvás is "kötelező "utána.Korai még ezen aggódni.Az éjszakai felkelésekkel hogy álltok?
2009. jan. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hónapos a kisfiam, s a biztos dolog a napirendben az az, hogy reggel felkel, este meg elalszik. Igaz, nálunk egy átjáróház lett a baba megszületése óta, mindennap jön mama, keresztanyu, én kiviszem anyósomékhoz stb... így nem is csoda, h nem lett napirendje, de nekem nincs is nagy szükség rá. Ha éhes, eszik, ha szomjas iszik, amikor álmos, elalszik. De nem is fél senkitől, mkivel elvan szívesen. (akár még veled is ellene:) )

Még az is biztos, h este fürdik, és utána van a vacsi, s majd alvás, ezt tudja, de ez sincs időhöz kötve.

Sztem ő már napirend nélkül fog felnőni:), de mégis egy boldod, mosolygós, jőkedvű, kiegyensúlyozott babának látja mki. És az is.

Üdv.

2009. jan. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dehogy vagy béna!!! Az én lányom 4 hónapos és csak annyi biztos a napirendünkben, hogy 4 óránként eszik. De ez onnan számít, ahogy ébred reggel. Ez fél7 és fél9 között van, utána még visszaalszik kb 10ig. Így a fürdés este 7 és 9 között van, tehát még az se teljesen stabil. Attól függ, mikorra jön ki az utolsó kajaidő és az elött fürdik. Ne foglalkozz azzal, ki mit mond!!Az a jó, ahogy nektek jó!

Jó babázást

2009. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Moyt ne haragudj, de miért vannak ugy megáldva a napirenddel? Nem robotok, hanem kisbabák. miért baj, ha nem pontosan 12 kor eszik az a gyerek, hanem 11-kor, vagy épp 2 -kor, mert alszik. Szerintem mindnenkinél eltolódnak ezek a dolgok, nincs olyan, hogy pontosan ekkor ezt meg azt. Általában az este az mérvadó, arra rááll a baba.

Ha nem vagy híve a "katonás" napirendnek, ne erőltesd, és legfőképp ne keltsd fel a picit, ha alszik.

És ha megkérdezik, hogy beállt e a napirendje, azt kell mondani, persze hogy beállt: reggel kel, eszik elvan, alszik ébred eszik, játszik, alszik, majd kel eszik játszik fürdik, eszik, alszik. pont.

2 gyerek anyukája

2009. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogy, felejtsd el!

Nálunk is kb 3-4 hónap között áltt be egy nagyjábóli napirend, de még ez sem tuti, és vannak napok, mikor minden borul.

Én igény szerint szoptattam, és ennek ez a "hátránya", de örülj neki, hogy minden oké, és ne foglalkozz ezzel.

Amúgy fél évre mondják, hogy illik beállni egy rendnek, úgyhogy semmiről nem vagy lekésve:-)

2009. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon aranyosak vagytok, utolsó válaszoló különösen vicces! :) És igazatok van!!! Valahol én is éreztem ezt, hogy miért volna muszáj (ezért nem is eröltettem semmit), a férjem is mindig mondja, hogy ha a kicsinek ez a jó, akkor miért katonáskodjunk. Na, már jobb is a kedvem. Egyébként éjjel 1x kel fel, ha este hamarabb alszik el. Ha később alszik el, akkor reggelig durmol. Jó volna, ha ez mindig így maradna, de nincsenek illúzióim. :) Jó babázást nektek!!!
2009. jan. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!