Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 5 hónapos...

Normális, hogy 5 hónapos babámnak sokszor csuszik a napirendje?

Figyelt kérdés
Mármint ezt úgy értem, hogy van, hogy 6kor ébred, de van, hogy 7-ig alszik és így egy órát csúszik minden. Az esti fürdés 8 körül van, de nem nem mindig alszik rögtön utána van, hogy még 1 órát fent van, de ez se mindig. Mit csináljak, hogy rendesen beáljon a napirend? Anyatejes+ tápszeres a baba. Kicsit kétségbe vagyok esve. Egyébbként kiegyensúlyozot, nyugodt baba.
2009. ápr. 29. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A napirendet én mindig rugalmasan kezeltem, igazodva a babához. Ez nincs kőbe vésve és ha éppen valami csúszik, akkor az úgy jó neki, főleg ha ő igazítja úgy. Gondolom nem ébreszted fel reggel, ha kicsit tovább alszik vagy ha még nem l álmos, úgysem fog akkor aludni. Tehát fő a rugalmasság! Persze legyen a napirendben néhány fix pont, amit minden nap ugyanakkor csináltok pl. fürdés. A többi meg szerintem csúszhat, ha a babádat nem zavarja. Ők nem figyelik az órát :))
2009. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Nem szoktam felébreszteni addig alszik ameddig akar.
2009. ápr. 29. 09:14
 3/3 anonim ***** válasza:
szia, ne legyél kétségbe esve! Nálunk ugyan ez van, de én eddig tökre örültem mert ez már napirend! Nálunk is változó mikor kelünk de az fix, hogy kb 3-3,5óránként eszik, reggel játék a játzószőnyegen, délelőtt kap gyümit délután főzit, és este 7-8 körül pancsolás, azután vagy elalszik hajnalig vagy még felébred és van egy kis játék és csak 10körül alszik el. Szerintem ez mr napirendnek számít, hiszen minden nap ugyan ez van. (eddig tényleg büszke voltam magunkra...) Szerintem ne akarj merev napirendet kialakítani, hiszen az még nekünk felnőtteknek is kényelmetlen lenne. A lényeg, hogy pld. az esti pancsi mindig ugyan akkor legyen, kb. és ne legyenek nagyon nagy elcsúszások.
2009. ápr. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!