Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs napirendje a 11 hónapos...

Nincs napirendje a 11 hónapos babámnak, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen lehetetlen nála bármit is kialakítani, mert mire kialakulna vmi, addigra megváltoznak a szokásai. A fürdés és a fekvés van fix időben, a többi meg akkor, amikor ő akarja, pl. reggeli kelés (van, hogy 8-ig, van, hogy 10-11-ig alszik), étkezések, van, hogy nem is akar enni egész nap, csak este. Az alvás is változó. Hol 2x, hol 1x alszik egy nap (csak akkor rakom le aludni, ha látom, hogy álmos). Jobban örülnék, ha kiszámíthatóbb lenne a napja és szerintem neki is jobb lenne. Egyébként boldog, kiegyensúlyozott baba és önállóan is eljátszik sokáig. Ja és sétálni se járunk sokat, mert nem tudom kiszámítani, mikor mit akar, mi következik. Van, hogy indulás előtt elalszik. Vagy akkor épp megéhezik és utána akar aludni. Így sokszor el is marad a séta, mert teljesen megkavarodnak az én teendőim is.
2010. júl. 28. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM A GYEREK A FŐNÖK!!


vegyél egy A/4-es lapot és ird fel:


reggel ébredés átöltözés

reggeli

séta

bevásárlás játszótér

tizórai a babakocsiban

ebédkészités neki játék

ebéd aztán alvás- nincs kecmec.!!!!

ébredés után játék

séta

uzsonna

játék

vacsora

fürdés

alvás....

mindennap következetesen igy legyen ..

2010. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp próbáld alakítani a napotokat. Nálunk úgy alakult ki, hogy reggel 8 után ritkán kellt fel ha mégis aludt felkeltettem. Az evés idejét mindig betartottuk, akár evett akár nem. 2 evés között nem etettem meg.Így beállt pár nap alatt az evés idők. Az alvás szintén így volt. Még 2x alszik napközben egyszer 10-11 között, aztán 15-16 között alszik el. Ilyenkor mindig beleraktam a kiságyba és hagytam egyedül elaludni. Az esti vacsi, fürdés, tápszer, mese már kihagyhatatlan. A napját te tudod úgy alakítani ahogy akarod,csak türelem és akarat kell hozzá.
2010. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

csak következetesen tudod kialakítani a napirendjét,de azért ne vasszigorral.A napirend nem biblia,el lehet térni.Nekünk is változik a napirend kb. két havonta,de mindig van rend.Ami fix már jó néhány hónapja a fürdés és az alvás, 7 és nyolc óra.Reggel nyolc fél kilenc körül ébred,kilenckor kapja a tízórait,mert ötkor eszik anyatejet.Az öt órai evést próbálom most neki tolni egy kicsit.Evés után séta,bevásárlás.Ha hazaértünk felteszem az ebédjét főni,addig játszunk,mondókázunk,tornázunk.Aztán fél 12 körül megebédel, aztán alszik is 2-3 órát.Ha hamarabb kel, akkor is csak fél négykor kapja az uzsonnát,addig játék.Uzsonna után általában séta van,majd fél hétkor vacsorázik.

Szerintem a kajaidőt alakítsd ki először,én is azt csináltam.Akár eszik akár nem leülni enni,és pár nap alatt megszokja.Az én fiam nagyon ritkán szól ha éhes,olyan csendes éhező,így kb. négy óránként megetetem, és mindig eszik.De nagyon ritkán szól,hogy éhes.Az első szerintem nagyon jó napirendet írt.Pár nap alatt ki lehet alakítani

2010. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a többi írónak, az evés időpontokkal tudod elkezdeni beállítani a napirendet, a többit (séta, játék, vásárlás, főzés) ezekhez tudod utána alakítani. Az én csajszim ugyan kezdettől rendszerető, főleg a kaja időpontok tekintetében, habár mint az előttem szóló babája, ő sem szól soha, hogy éhes, viszont ha adok enni neki, akármikor eszik! (mondjuk elég jó evő volt mindig) Egyébként pont most hallottam a bölcsis szülőin ilyen "rendetlenke" babáról, mint a tiéd, ott is anyuka aggódott, h. mi lesz így a bölcsiben vele, erre a gondozónők azt mondták, h. nem baj ha nincs napirendje, majd ott kialakul! Ebből is látszik, hogy sosincs késő, mindenre rá lehet őket vezetni. Kitartás és következetesség!!
2010. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is teljesen úgy van mint a 2. válaszadónál.

A kaja,meg az esti fürcsi,vacsi,lefekvés időpontja legyen mindig fix, aztán a többit tudod ahhoz igazítani!

Én babám megszületésétől fogva teljesen napirendpárti voltam, így mindig tudtunk tervezni a férjemmel, hogy mikor,mit tudunk csinálni. Akárhova kell mennünk a mai napig is mindig úgy tervezzük, h alvásidőben legyen, így a kisfiam szundizik a kocsiban.

Persze,nálunk is változtak többször a szokások, de az csak pár nap volt mikor átállt, ilyenkor kell résen lenni.Most egy jó ideje ugyanaz van, vagyis pár napja vettem észre, h lehet h elég lesz neki a napi egy alvás!


Megkérdezhetem h Te a baba születésétől fogva mennyire voltál naprendpárti? (őszintén)


üdv.: 10,5 hónapos kisfiú anyukája

2010. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem egészségesen napirendpárti voltam (meg vagyok is, csak mire azt hiszem, hogy kialakulna valami, addigra a kisasszony felborítja), bár az elején ugye állandóan aludt és igény szerint szoptattam. Pár hónapja van, hogy alig akar enni és a kajálás miatt borult fel minden. Na meg hogy volt kb. egy hét, amikor 10-11-ig aludt, na, akkor minden tolódott. Nem volt szívem felkelteni, és őszintén szólva örültem is, hogy alszik, mert több időm volt másra a nap elején. Kb. 13:00 körül szokott ebédelni, de nem mindig eszik. Ha nem eszik 13:00 körül, akkor meg vagyok lőve, mert nem tudom, mikor kínálgassam. Ő is csendes éhező, nagyon ritkán szól, ha éhes. De ha szól, akkor egyértelmű, mert mindig azt mondogatja, hogy mamma :):), olyan aranyos :).

Meg amikor jön a hétvége, akkor sokszor jövünk-megyünk és azon a két napon semmi nem akkor van, amikor kellene, apja is itthon van és ő nem is tudja, mi a napirend és ő akkor teszi le aludni, amikor ő gondolja, például. Megpróbálom valahogy összehangolni a dolgokat. :S

2010. júl. 28. 16:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!