Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves baba mellé születik a...

2 éves baba mellé születik a második?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 14:09
1 2 3
 21/24 Nigra ***** válasza:

Hát minden tiszteletem nektek, kis korkülönbséges mamák, ennek ellenére nem lenne az a pénz amiért én ezt megcsinálnám. Az én lányom most egy éves, még csak halvány gondolatként sem fordult meg a fejemben a kistesó. Majd legfeljebb 10év múlva. Persze a gyerek áldás meg a mosoly mindenért kárpótól, de valahogy álmatlan éjszakáimon (hálistennek a gyerek 2hónapos kora óta nem volt) ez nem jutott eszembe. Csak az jutott eszembe milliószor, hogy basszus de fáradt vagyok és én ezt a közeljövőben mégegyszer tuti nem. Bár bennem nincs is annyi türelem. De azér az, hogy épp hogy jár kel az egyik már jöjjön a következő ez számomra valahol tipikus fajfenntartó ösztönnek hangzik, talán van is benne valami prehisztorikus genetika, mert hát ha egy idősek, jobban tudnak egymásra vigyázni, hamarabb kirepülnek. Én valami ilyesmit látok mögötte.


Jajj és senkit nem akartam megbántani, csak elgondolkodtam mert végül is mindennek van valami evolúciós szerepe.


Mindenesetre mindenkinek jó babázást

2011. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

elgondolkodtam az utolsó válaszán. biztos, hogy van ilyen jellegű háttere is. abban teljesen egyetértek, hogy hamarabb ki fognak repülni.

tapasztalatom szerint azonban a kis korkülönbség oka rendszerint az, hogy becsúszott a következő baba és megtartották. ez részben megerősíti azt is, amit írtál, hogy egyáltalán nem tervezed. én is így gondolom, mégha a gyerekek születése előtt valaki úgy tervezi, hogy kis korkülönbséggel akar szülni, azért a baba 4-6 hónapos kora körül nemigazán vágyik következő babára bárki is. tehát inkább arról lehet szó, hogy nem tervezett a második baba kis korkülönbséggel.

2011. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Két év korkülönbségnél (ami a kérdésben szerepel), 15-16 hónapos a nagy, amikor megfogan a pici, nem 4-6 hónapos, matematika....

Egyébként én ismerek nem is egy olyat, akiknél nem "becsúszott" a második, hanem különböző okokból a lehető legkisebbre tervezték a korkülönbséget.


Ha meg 10 év lesz a két gyerek között, akkor azok gyakorlatilag egykeként nőnek fel, játszópajtás nélkül.


De szerencsére, ahogy írtad, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. :o)

2011. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Nigra ***** válasza:
most tényleg ne haragudj utolsó válaszoló, de a mai világban mindenki tanyán él ahol szomszéd sincs 100km-es körzetben??? mert attól, hogy nem szülök amikro a gyerekem 2éves még lesz neki játszópajtása......
2011. jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!