Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves baba mellé születik a...

2 éves baba mellé születik a második?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 14:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 év lesz a kicsik között 2 hét híján. Én szintúgy tartok tőle, mi lesz. Megpróbálom Kismanót már időben felkészíteni a kis jövevényre, de tutira nem lesz könnyű. Most próbáljuk meg átszoktatni a saját szobájába, de nem tudom, megmarad-e ott. Ha meg megszületik a kistesó, a figyelem is megoszlik. Szerintem a napirend az, ami fontos lesz. Marcinál is nehezen alakítottuk ki (nem egy elülős, alvós típus), de most biztos komoly szervezést igényel majd a fürdés, evés, alvás... Honnan merítjük majd az erőt? :) Talán ők adják majd. :)
2011. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

22 hónap van köztük, és nem bántam meg a kicsi korkülönbséget, sőt... a kicsi beleszületett egy közösségbe, amihez Ő az első perctől kezdve alkalmazkodott, így nem volt semmi probléma... a nagy meg besegít mindenbe!

persze a nagyszülői/baráti segítség bármikor jól jön mindenkinél :-)

2011. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Bizony, komoly logisztikát igényel, de megéri!
2011. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16 hónap van a két lány között a kisebbik most 6 hónapos, a másik 22. Nagyon gyerekfüggő szerintem. A mieink nyugisak, alvás az elmegy, időd magadra és a párodra alig van, egy gyerekkel időmilliomos voltam ehhez képest. Segítségünk időnként van akkor lélegem fel egy kicsit és próbálok külön-külön is foglalkozni velük, mert én is állandó lelkiismeret furdalással küzdök, hogy nem kapnak elég figyelmet. Úgy érzem teljesen mindegy hogy 1-2 évvel később jött volna a második vagy 16 hónapra. Kb ugyanannyi előnye lett volna mint hátránya. Ez most már jól van igy. Amikor terhes voltam még nem igy láttam, örülök ha a nagy simogatja, puszilgatja a kicsit, sőt képzeld tegnap odarohant megvigasztalni hogy semmi baj baba, csak a szomszéd zörög! Ennél szebb ajándékot nem kaphatunk!!
2011. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésedre: a második ellátása már rutinból megy, sőt kényszerűségből sokat lazítasz a szabályokon!
2011. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

23 hónap különbség van a két lányunk között.

Nekem a terhesség vége annyira nehéz volt, hogy utána minden felüdülésnek tűnt.

Nekem az első 10 hónapban harmonikus volt minden. Onnantól vannak a "közelharcok" mindenért. Ugyanakkor meg odáig vannak egymásért.

Be kellett lépnem az állandó "igazságtevő" szerepébe, néha percenként 3x. is.

De tündérek!

Mire a pici 3 lesz, szeretnénk ha meglenne a harmadik is.

(Most 16 hónapos a pici)

2011. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

A nagy 15 hónapos volt, amikor a pici született. Hát én is paráztam rendesen. De nálunk nagyon jól működött. Életem talán legboldogabb időszaka volt. A manuális tennivaló persze több volt, két pelusos egyszerre, stb.., de az első pillanattól jól megvoltak együtt. Nem tudom mennyire gyakori, de nálunk az 1 éves hihetetlenül kötődött a picihez. Soha nem távolodott el tőle, és mivel még nem tudott beszélni, leült mellé és zümmögött neki. Annyira együtt voltak, hogy alig van olyan fotó, amelyiken csak egyikük van rajta. Kisebb problémák akkor adódtak, amikor a pici mászni kezdett, és a nagy elég nehezen értette meg, hogy nem lovacskázni akar, hanem így közlekedik. De szerencsére féltékenység soha nem volt közöttük. Ehhez persze az is kellett, hogyha sűrűsödött a helyzet, hagytam a fenébe minden egyéb tennivalót, és beültem közéjük.

Kívánom neked, hogy Te is hasonlóan éld át ezt az időszakot, mint én.

2011. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak 14 hónap van a gyerekeim között, így nem teljesen ugyan abban a helyzetben leszel, de szerintem felesleges ezt annyira túl dramatizálni, mint amennyire hajlamosak a "jóakaróink". Nekem talán annyival egyszerűbb volt a helyzetem, hogy a nagynak teljesen természetes volt a kicsi megérkezése, nem jelentett neki törést. Igaz a szobájukat már jó pár hónappal hamarabb úgy rendeztük be, hogy ne történjen majd változás ott sem, a kicsit abszolút sikerült a nagy napirendjébe beilleszteni, és kínosan figyeltünk rá, hogy ugyan annyit törődjek én is, apa is mind a kettővel. Nekem kb. a kicsi 7-8 hónapos koráig abszolút nem volt nehéz, igaz az elején az éjszakai sírásos, két- három óránkénti evéses hónapokat szívesen elcseréltem volna. De amikor a kicsi is elkezdett tevékenykedni, na onnantól felköthetem a gatyám. Nagyon szeretik egymást, sokat játszanak együtt (most már megy a harc a játékokért is, de csak néha vészes), de minden rosszat, amit el lehet képzelni kettős erővel hajtanak végre. Hagynak főzni a konyhában, csak mire kijövök a lakás többi része egy háborús zóna részévé vált. A kicsi ellátása hidd el sokkal könnyebb lesz, hiszen már tudni fogod, hogy a sírásnak mi az oka, hogy az is el fog múlni, már látod, hogy hol az alagút vége. Sőt talán ilyen szempontból neked még könnyebb lesz, hiszen a nagy már sok mindenben önellátó, neked például nem fog kelleni egyszerre két gyereket etetned, talán már pelenkáznod sem.
2011. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
köszönök mindenkinek mindent amit irt. sok jot, és eröt adtatok nekem. fel a fejjel.talán még most a terhesség elején parázok a dolgon. sok jot leirtatok, és mégegyszer mindenkinek köszönöm a válazokat. BOLDOG BABÁZÁST NEKTEK!
2011. jan. 3. 17:48
 20/24 anonim ***** válasza:

két kisfiú között 17 hónap van. nehéz, nem részletezem, mint a többiek.

egy dolgot kiemelnék: az egyik válaszadó írta, hogy sok szabály kényszerűségből is áthágsz. én is. és ez gond, mert akkor kell döntsél és következetlenség lesz a vége. csak azért írom, hogy maradjon maximum2-36 szabály amit betartasz és ezt előre döntsd el, hogy mi marad és mi megy. (pl.: csokievés: a nagy lekenyerézésére alkalmas módszer, ám kérdés mennyit engedsz meg, cumi: csak az ágyikóban vagy mindegy mikor csak ne üvöltsön a nagy, higiénia: mindig lemosod a két gyerek szájbavétele között vagy hagyod, stb.,)

2011. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!