Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a következő lépés...

Mi legyen a következő lépés alvás ügyben?

Figyelt kérdés
Kisfiamat ( 22 hónapos )eddig minden éjjel áthoztuk magunk közé és ott aludtunk reggelig, mert különben sírt és nem aludt vissza. A mi ágyunkban is volt este az esti mese és ott aludt el, onnan vittük át a saját szobájába/ágyába. Most ott tartunk kb. 1 hónapja már, hogy a saját szobájában van az esti mese, majd puszi anyának/apának betesszük a kiságyába és ott alszik el. De még nem egyedül, hanem ott maradok vele, amíg elalszik és kijövök. Éjjel többször megébred és keres ( nem véletlen tudom, hisz együtt aludtunk el ), ilyenkor átmegyek és simogatom, ott maradok amíg megint elalszik. Mondanom sem kell, hogy elég fárasztó, de mindenesetre már sokkal jobb mint az eredeti állapot volt. Most készek vagyunk a következő lépésre, ami szerintetek mi legyen? Azt szeretném, hogy egyedül aludjon el és akkor talán, ha megébred éjjel saját maga vissza tud aludni és nem kellek hozzá. Neki is nyugalmasabb éjszakái lesznek és én is alhatok 2-3 óránál többet egyhuzamban, főleg, hogy 19 hetes terhes vagyok. Nem nagyon szeretném sírni hagyni vagy nem lesz más megoldás? Mindenképpen fog? Szívesen fogadok ötleteket, talán sikerül megtalálnom a leghumánusabbat.
2010. dec. 22. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Délután is ez van?Tehát akkor is így altatod?

Én is így tettem sokáig(átoperáltam csak nem a mi ágyunkból hanem a pihenőszékből,szobahintából majd a babakocsiból a saját ágyába) másfél éves volt amikor egyszer gondoltam egyet és letettem és otthagytam nem volt egy hangja sem.sztem akkor érett meg arra hogy egyedül aludjon el.azóta délután is és este is csak leteszem.nem volt semmi előzmény.ugyanezt 11 hósan is megpróbáltam de mindig sírt.én mindig kifárasztom és régóta(7 hós kora) van esti rituálé.fürdés öltözés kakaó jóéjtpuszi,alvás)pl sosem hagyom már játszani fürdés után 21 hós

2010. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bocsi nem pont a kérdésre válaszoltam de hátha ez segít,ha otthagyod csak
2010. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!