Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek használ valami a...

Szerintetek használ valami a borostyán nyaklánc?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 12:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
buta aki mondja, ha nem tudod mi ez miért itélkezel??
2010. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A vagdalkózóknak írjuk már le a hatásmechanizmust: a borostyánt nem "fogzásra" találták ki, úgy működik, hogy a test melegétől olyan anyagokat bocsát ki, amik nyugtató hatásúak, ezért viselik jobban a gyerekek a fogzással járó kellemetlenségeket.

Olyan ez, mint a gyógyszerek hatása: van aki a Saridonra, van aki az Algopyrinre esküszik. Nem vagyunk egyformák, nyilván a babák sem, van amelyiknek használ, van amelyiknek nem.

2010. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
17:34-es butának üzenem, hogy olvasgasson már egy kicsit a dolgok után! Nem veszélyes a nyaklánc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Kedves Anyukák!


Nem áll szándékomban senkit se meggyőzni a borostyán nyaklánc előnyeiről/hátrányairól, mert mindenki maga dönti el, hogy mit tesz rá a gyerekére.


Ennek ellenére van pár dolog, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni, akár hisz valaki a nyaklánc "erejében", akár nem.


Tegyük fel, hogy hiszünk, és veszünk egyet.


Saját rokonságomban láttam kisbabán olyan borostyán nyakláncot, hogy a cérnára voltak felfűzve az apró kövek, és csomók választották el őket. Nézzük ezt a verziót teljesen tudományos szemmel:


1, A kisbaba HORDJA a nyakláncot. Naponta cserélődik a bőrünk ( tudjátok, elszarusodó bőrünk van ), viszont a nyaklánctól nem tud, és az ici-pici bőrsejtek fenn maradnak a fonálon. Ezt tetézi még, hogy a baba verejtékezik, a babát esténként megfürdetjtük, és máris egy nedves, táplálékban gazdag táptalajt biztosítottunk a baktériumoknak + az atkáknak.


2. A babák mindenre képesek. Fogja,letépi magáról, vagy beleakad valamiben és elszakad (rosszabb esetben ideiglenesen felakasztja magát a gyerek). A leesett darabokat lenyeli, aztán lehet rohanni az ügyeletre.


Nem csak kötözős borostyán nyakláncok vannak, hanem mágnessel kapcsolódók is. Sokan jobban bíznak ebben a fajtában, mert kisebb az esélye, hogy a gyerek fennakad vele valamiben. Viszont a baba könnyebben le tudja magáról szedni, kicsit megrácsálja, aztán ha csak nem áztatjuk minden nap klóros vízben a nyakláncot, ugyanúgy odatesszük a baktérium-tengert a babánk bőre köré (a nyálban 400.000 féle baktérium is lehet). Másrészt ezek a bárhol beszerezhető fémet is tartalmazó nyakláncok nem arról híresek, hogy bőrbarát/nikkelmentes fémből készülnek.



Persze van az a pont a fogzásban, amikor már bármit megtennénk, csak legyen egy nyugodt éjszakánk. Vesszük a gyógyszertári ínykenőcsöt, a homeopátiás bogyókat, akármit. És lehet, hogy mire a borostyán nyaklánchoz nyúlunk, addigra maguktól kezdenek enyhülni a tünetek, de mivel egy időre esik a nyaklánc vásárlással, párhuzamot lehet tenni.


Nézzük az ókoriakat: rengeteg feljegyzés van a borostyán kőről, tudjuk, hogy nagyon könnyen elektrosztatikussá válik egy kis dörzsölés hatására, ez tette híressé. Viszont ennek a tulajdonságának semmi köze nincs a fogakhoz, vagy úgy akármihez a babán.



Olvastam valamit, hogy kioldódik valami anyag, és az tesz jót, vagy hogy "párolog" a borostyán. Vizsgáljuk meg, hogy is van ez:


1, Oldódás

Talán megvan az oldódás alapelve, miszerint hasonló hasonlóban oldódik (poláris polárisban, apoláris apolárisban, de ebbe most nem mennék bele).


HOGY TUD OLDÓDNI BÁRMI IS A GYEREK SZERVEZETÉBEN/SZERVEZETÉN?


Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni:

csak, és kizárólag csak azok az anyagok oldódnak, amik reakcióba léphetnek a sejtjeinket felépítő anyagokkal.


Ha az arany gyűrűt véletlen lenyeli a gyerek, nem kap "mérgezést", mert az aranyat csak rendkívül erős savakkal lehet oldani, laboratoriumi körülmények között. A baba gyomorsavja pedig semmit nem tesz vele.


Vagy: megfog egy darab műanyagot a kezében. Az izzadság nem lép reakcióba a műanyag dolgokkal.


Térjünk át a bőrre, mert itt most az a határfelület a baba szervezete és a nyaklánc között. Akármilyen anyag csak akkor tud behatolni a bőrbe,onnan a hajszálerekbe, ha előtte felbontogatja a sejteket, és szép lassan utat tör magának az anyag. Erre jó példa a lúg (erősen lúgos szappan után rendkívül csúszik a kezünk. Mért? Mert a sejfalaiktól megfosztott immár halott sejtek sejtnedve szabaddá vált, és rendkívül sikamlóssá tette a kezünket.)


A borostyán rendelkezik akármilyen sav/lúg termelő tulajdonsággal? Nem. Fel tudja bontani a sejteket? Nem. Be tud így bármilyen anyag jutni? Nem.



Párolgás:


Nem semmi hőmérsékletet kéne előállítani ahhoz, hogy a borostyán párologjon, vagy bármilyen anyag szabaduljon fel belőle. Elnagyolt példa: konyhaasztalból gáz halmazállapotút is hasonló csinálni.


Más hirtelen nem jut eszembe.


Ez a bejegyzés kicsit természettudományosra sikerült,még így félálmomban is. Nekem ez a beállítottságom. Megalapozott kritikákat szívesen fogadok (nem az "elmész a .... hogy ezt mondod" színvonalúakra gondolok).


Egy biztos: egy keresztényt nem lehet meggyőzni Allah dicsőítéséről, és egy arabnak sem lehet elmagyarázni, hogy mért jó, ha Jézust szereti inkább. Nagyjából ehhez hasonlítható az anyukák álláspontja a borostyán nyakláncot illetően.

2015. szept. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!