Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ereztetek mar ugy, hogy nem...

Ereztetek mar ugy, hogy nem szeret a babatok?

Figyelt kérdés

11 napos a leanykam, s egyre inkabb ugy erzem, hogy engem nem szeret...

Az en olemben mindig sir, hiaba beszelek neki uvolt, ordit, probalok neki enekelni, semmi, pelenkazas is kesz katasztrofa sokszor, oltoztetesrol nem is beszelve... Am ha ezek kozul barmit anyum csinal semmi baja... Meg se nyikkan... Ha sir s anyum beszel hozza meg mosolyog is neki, nem eleg, hogy elhallgat...


Egyszeruen kezdem ugy erezni, hogy nem szeret engem... Barhogy fogom semmi nem jo neki...

Ejjelenkent egyet uvolt, amint anyum vagy apum megjelenik, abbahagyja... S amint elmennek ujra reazendit...

Mi lehet ennek az oka?

Gondoltam arra is, hogy lehet rosszul fogom, vagy valami... de hat fekve is mind ezt csinalja... anyum odaul melle hallgat... en ott vagyok uvolt...

Mar a siras kornyekez mikor latom, hogy vele milyen jol kijon..


Amugy korahoz kepest nekem nagyon fejlett babanak tunik... Mar mintha latna... Probaltam, hogy az ujjam elhuzom elotte, s kovette a szemevel... A fejet is mar megemeli, s atforditja a masik oldalra... Bar tapasztalatlan vagyok, de megis nem olyan, mintha 11 napos baba lenne...


Amugy mikor hisztirohama van, s orjong, olyankor egyik-masik kezevel tepi magan a ruhat...


Nem erzek szoros koteleket kettonk kozott... Pedig egesz nap vele vagyok, babusgatom, puszilgatom, beszelek neki, enekelek... megse erzem, hogy kotodne hozzam, nem ugy, mint anyumhoz...


Erzett mar igy valaki? Mit tegyek, hogy jobb legyen?


Olemben is mindig uvolt... Mar kesz vagyok...


2010. dec. 17. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
11 naposan még nem mosolyog,nem is tépi a ruháját egy baba sem. Talán anyukád nyugodtabban,tapasztaltabban foglalkozik vele,mint te. Ha állandón babusgatod,énekelsz,beszélsz hozzá,akkor nem hagyod pihenni. Nem kell állandóan foglalkozni egy picivel. Két szopi között hagyd az ágyában nyugadtan lenni.
2010. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
légy egy kicsit türelmesebb.nem lehet hogy használsz vmi parfümöt és a baba azt nem szereti és azért reagál így???
2010. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. 19 éves voltam mikor megszületett a lányom, előtte még nem is fogtam pici babát, azt se tudtam hogy fogjam meg. Mikor hazamentünk a kórházból még a szoptatás sem ment mert mikor közeledett a mellem ordított. Az apukájának van egy 8 éves fia szóval ő tapasztaltabb, vele nem sírt, az anyóssal is elvolt, velem meg nem. Rájöttem hogy azért mert félek attól hogy valamit rosszul csinálok és ezt érzi. Hamarosan belejössz a dolgokba és ez az egész elmúlik, hidd el nekem téged fog a legjobban szeretni a világon és majd (kb.2-3 éves koráig) sehova se akar elengedni, mindenhova menne veled.

Az én kislányom azóta 1 éves és ezt tapasztaltam. Nyugi minden rendben lesz.

2010. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ó hát még annyira picike. Először rosszul olvastam, hogy 11 hós, de láttam még csak napos.


Adj időd magadnak és a babádnak is. Lehet már a hasfájástól sír, vagy nem éhes és szopizna?


Egyébként örülj, hogy van segítséged, használd ki, lesz még anyás a babád, az én 10,5 hós kisfiam sokszor még az apjához sem akar menni, ha megyek reggel tusolni, sír az apja kezében, mert velem akar lenni, de ez csak mostanában lett így.


Amíg anyud van vele, inkább aludj egyet, én mit nem adnék érte, ha volna valaki, aki vigyázna egy picit a babánkra.

2010. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán megérzi, hogy te is izgulsz, és megijed. Ne idegeskedj, te vagy neki a lehető legjobb anyuka, majd ki fog alakulni a kötelék!
2010. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Próbálj többet pihenni, és ne görcsölj, idegeskedj, a babák nagyon megérzik. Nekünk mindig akkor van hisztis, üvöltős napunk, ha nem pihenem ki magam és ez miatt türelmetlen vagyok, vagy ha valami miatt idegeskedek. Ne foglalkozz ezzel. Gondoskodj róla, és szeresd, és pihenj, amikor megteheted.
2010. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is ideges és feszült vagy,vagy bizonytalan.Probálj megnyugodni,hidd el érzik a babák.Emlékszem nekem is volt egy feszült napom.Minél jobban spanoltam magam a babám annál nyugtalanabb volt.
2010. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te jó ég mintha rólunk szólna ez a történet. Én dettó ezt érzem mint te. Nállunk is anya az akinél megnyugszik még a legnagyobb ordítás közepette is. Olyan mintha engem csak szopira használna. De mi már 7hetesek vagyunk. Nekem is mindenki azt mondja hogy nyugodjak meg az idegeskedés miatt van. Bár jó tanácsot nemtudtam adni hátha az segít hogy nemvagy egyedül. Én is csak bízok benne hogy megváltozik bár mostmár rám is mosolyog néha.....
2010. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!