Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is megromlott az...

Másnak is megromlott az anyósával a kapcsolat mikor megszületett a kicsi?

Figyelt kérdés

Nagyon jóba voltunk, terhességem alatt végig segitett, hozta a nasikat, ha nem tudtam vagy nem volt kedvem megfőzni akkor megfőzött. Sokat segit még a mai napig is, egy udvarban lakunk, vigyázz a kölökre ha valahova el akarunk menni, vagy boltba mennénk; szóval tényleg ha tud akkor jön és segit...De!

Ilyen időbe az összes ruháját rá adná a gyerekre nehogy megfázzon. Ugy betakarja...2 takarót rak rá a kiságyba ha beteszi ugy hogy van a gyereken harisnya, body rugi, és a lakásba van 28 fok (fával fűtünk, kandallóval). Meg ez is...28 fok kell hogy legyen mert fázik a gyerek! Mikor fürdünk állandóan itt van, jól megpakolja a kandallót az alját kinyitja a szoba ajtót becsukja...a 28 ból lesz 35...Rólam patakokba folyik a viz...de nem baj mert a gyereknek kell a meleg! Egyszerűen kivagyok már tőle!

Hétfőn be kellett feküdnünk sajnos a kórházba mert elkapta ezt a hülye virust (fosott, és hányt) és hogy az én hibám ez is mert nem szoptattam őt, hanem tápszert kapott!


Mikor kimondta már megbánta mondta páromnak hogy nagyon sajnálja, nem akart megbánta de akkor is ilyet hogy mondhatd? Hát gondolhatja hogy nem direkt hagytam abba a szoptatást!

Mellett még afektál is, folyamatosan nem csak a gyereknek...! Hogy kezeljem, segitsetek már...! Állandóan beleszól a nevelésbe! Főleg az öltözködéssel vannak a problémák!

Bocsi hogy ilyen hosszú lett!


2010. dec. 17. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az alapvető probléma az, hogy nagyon közel vagytok...de gondolom ezen nem tudsz változtatni, mi is laktunk így mint Ti most, de már elköltöztünk mire babánk lett...szerencsére.

Mielőtt nem volt még meg a pici akkor is bejárkált hozzátok a mama?

Nálunk szerncsére tiszteletben tartották, hogy az a mi kuckónk és akkor sem jöttek "csak úgy", hogy elmosogasson vagy leszedje a szárogatót vagy ilyesmi...csak úgy jött mintha "vendégségbe jönne" és ez így volt jó!

Talán ha megkérnéd szépen és ezt elmagyaráznád neki? Esetleg a párod ha beszélne vele...pl.hogy ez a hely Ti kuckótok ahol szeretnétek néha magatok lenni és biztosan Ő is nagyon jól tudja mit kell tenni egy kisbabával de most Te szeretnéd hiszen elvégre a Te babád.

Tudom nem egyszerű, és biztos lesz is sértődés de jobb ezt még most tisztázni mert ha továbbra is ott fogtok lakni nehogy még rosszabb legyen.

2010. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ilyenkor az egyenes beszéd a legcélravezetőbb. Lehet lesz belőle egy kis sértődés, de meg kell neki mondani, hogy a kapcsolatotok érdekében picit vegyen vissza. Azért mert első gyermekes anyuka vagy, azért még nem vagy hülye.
2010. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég nehéz lehet...

Mikor az első fiam született január volt a csecsemős nővér mondta, nem kiscsirkét hanem gyereket nevelünk nem kell 35 fokot csinálni.

A szülés után adtak jó könyveket felisitas stb. abban nagyon szépen le van írva, hogy hány foknak kell lennie a szobában és a fürdőszobában fürdetéskor ezt mutasd meg neki.

Ha ez nem elég beszéld meg a védőnővel hogy menjen el fürdetni a babát és ő majd kioktatja anyósod.

Sok sikert és kitartás!

2010. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kölök? meg fosott? :-( bantjak az ember fulet.

Orulj neki hogy a joindulat vezerli, nem akarja hogy a kicsi megfazzon. En nem vennem annyira rossz neven, vennek egy szobahomerot es nem engednem 24 fok fele a homersekletet. Tenyleg nem latok a cselekedeteben semmi rosszintulatot.

2010. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kölök megszólitás olyan nálunk mint a töki...! Vicces, kedves megszólitás! A fosott meg...fosott! Furcsa hogy pont ezt veszed ki az egészből...Mindegy!


Nincs azzal probléma hogy bejön. Sokszor jól is jön. Ha nem vagyunk itthon csavargunk be szokott gyújtani mire hazajövünk meleg legyen. Volt mikor szintén a csavargásból jöttünk haza és a nagy tál leves a rántotthussal együtt le volt rakva az asztalra. Szóval alapjába véve tudom hogy jót akar és összetehetném a két kezem hogy ilyen az anyósom de a túlzott aggódásaival kikészit! És ez a fütés, és öltöztetés mizéria is...! Már sokszor félek ha átjön hogy mit fog már megint megszólni...!:( Meg állandóan itthon kéne lenni, hogy ő tudjon unokázni. De ha meg elmengyünk és itt hagyjuk neki hogy nehogy későn jöjjünk haza, akkor meg azért hivogat hogy mikor megyünk már végre haza?!:) Semmi nem jó neki!

2010. dec. 18. 00:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!