Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fok van éjjel/fürdetéskor...

Hány fok van éjjel/fürdetéskor/nap közben a lakásban, mikor így röpködnek a mínuszok?

Figyelt kérdés

Mi fával fűtünk (kandalló)és a mi szobáinkat csak a füstcső fűti, a konyhát és a fürdőt pedig maga a kandalló.A probléma csak az, hogy a bejárati ajtó nem az igazi és szélfogó sincs, tehát ha jön valaki, akkor az egyből a lakásba hozza a hideget.És elég nagy a jövés-menés.

A gond, hogy hamarosan érkezik a bébink és egyszerűen nem tudunk 18-19 foknál többet produkálni a szobájában ha kint így röpködnek a mínuszok.A háló is max 20 fokos, de inkább 19.

Van valaki hasonló helyzetben? Fürdetéshez amúgy is melegebb kellene, de hogyan?

Használható ötleteket várok...


2010. dec. 16. 19:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

19:46 vagyok. ismerős a szitu. mi is egy rozzant öreg házban lakunk, ahol nem elég hogy jön az ablakokon be a hideg na meg a bejárati ajtón, de a falak is penészesednek, magas a pára szóval elég kinlódás. Mi is 3 évig kuporgattuk azt a nyamvadt 150ezret, hogy legyen rendes fűtésünk. szóval tudom miről beszélsz.

nem tudom, de mintha ugy hallottam volna h a siesta sokat fogyaszt, de lehet keverem valamivel. nekünk ilyen 3000 ft-os tescos hősugárzónk van amivel a szobát meg a fürdőt fűtöttük amikor szükség volt rá. az első gyereknél kb ugy voltunk mint ti. akkor kezdtünk el kuporgatni, mert láttuk ez így nem jó. De a cserépkályha se olyan drága (tudom relatív, mi 10ezerért adtuk el pár hete és jó állapotban volt).

én ennyit tudok elméletbe segíteni, mert tudom milyen szar az ilyen...:( félre ne érts én nem rosszindulatból írtam az első hozzászólásomat!

2010. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nappal és éjjel 20-21 fok fürdésre 25, mert ilyenkor összesen kb 1 órát másfelet meztelenkedik.
2010. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

20:08nak na én a korházban élveztem a 30 fokot, meg vagyok bolondulva a melegért:) anyósomnál 18:20 van, de ha leveszem a kabátot reszketek :)

hozzáteszem én nyáron csak akkor szabadulok meg a hosszúnadrágtól ha már 38 fok van...elég szarul van beállva a hőháztartásom, szóval amikor én hosszujuba meg nadrágba vagyok, a gyerekek egy bodyba, mert csak nem fűthetek magamnak 30-ra :) ez csak olyan mellékes, hogy ilyen is van az életben:)

2010. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
19.46-os.És mi az ördögöt csináltok a párával?Mert ez nálunk is okoz nem kis problémát...Esősebb napokon néha áll a járólapon a víz a fal mellett.Tudom, hogy ez így marhára nem egészséges hosszú távon, de ebben a mai világban mit lehet tenni...Ha arra várnánk, hogy saját lakásunk meg kocsink legyen és akkor jöhet a gyerek...hát szerintem nem sokan vállalnának gyerkőcöt.Így most abban vagyunk amire telik, ez is családi komplexum tehát nem saját, de talán majd egyszer...
2010. dec. 16. 20:34
 15/24 anonim ***** válasza:
éjszaka nálunk 18-20 fok van, napközben 21-23. Szerintem is egy siestát szerezzetek be, az gázpalackkal működik, anno apukámnál mi is ilyet használtunk amikor kályha volt. Viszont azt éjszakára le kell kapcsolni, ez nagyon fontos. Tudtok vele fűteni fürdés előtt meg napközben mikor leesik a hőmérséklet. hirtelen csinál meleget, nem kell állandóan mennie, csak ha hül akkor rásegíteni. Viszont tényleg az ajtóba szigetelésként vastag plédet lehetne felrakni, az sokat fog a huzaton(tapasztalat), vagy a tescoban lehet kapni öntapadós szigetelő csikokat a nyílászárókra, azt nagyon könnyen fel lehet rakni, nem kell hozzá szakember, és tényleg nem drága. Vagy régi takarókból, plédekből lehet "hurkákat" varrni, azt pedig az ablakba és az ajtóhoz lehet rakni. Remélem segítettem valamit
2010. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Szia, nem egészen a kérdésre válaszolok, de szerintem Siestát ne vegyél, mert gázpalackkal működik és eléggé gáz szag van tőle , inkább ventilátoros hősugárzót.
2010. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Más a nyári meleg és más az agyonfűtött lakásban/házban a felesleges meleg.

de egyébként nyáron igen nyomatjuk a légkondit, kocsiban is.

2010. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szia! Én a sziesztát nem javasolnám, mert attól sokkal jobban penészesedik a fal. Ráadásul állandóan szellőztetni kell mellette. A gyors fűtéshez elég egy egyszerűbb termosztátos olcsóbb fajta légfúvós hősugárzó. Jobbakat lehet már kapni 3-4 e ft-tól. De van termosztátra köthető elektromos konvektor, amit a falra is lehet rakni. Ha csak időnként, pl. fürdéshez fűtesz be vele, akkor nem egy vagyon ez a megoldás.
2010. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem lesz ezzel baj, ha ezt szokja meg-és ne öltöztesd agyon!

Fürdéshez tegyél a fürdőbe fürdés előtte egy ventillátort, 3000 ftért vehető, és csinálj 25 fokot. Rendezkedj úgy be ott, hogy tudd ott öltöztetni, és semmi gond.

Mi is kályhával fűtűnk, és ugye azt nem lehet szabályozni... este meleg van, most már "csak" 24 fok, reggelre viszont nagyon kihűl a lakás, sokszor csak 16 fok van. NEm tudom éjjelre hogy öltöztessem a lányokat.. este melegük van,reggel fáznak...

Amúgy az ajtóra tegyetek egy függönyt, nagyon nagyon sokat fog!!

És a szobában is lehet használni a ventillátort, ha kell.

2010. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tudok segíteni. De én megfagynék 19-20 fokban az biztos. Távhő van, 25-26 fok. Nagyon szeretjük, babánk is jól alszik. Ő ezt szokta meg. Amikor még nem volt fűtés, 22-23 fokban már fáztunk, főleg fürdés után. Tényleg fürdésre muszáj lesz egy hősugárzó.
2010. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!