Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fok van éjjel/fürdetéskor...

Hány fok van éjjel/fürdetéskor/nap közben a lakásban, mikor így röpködnek a mínuszok?

Figyelt kérdés

Mi fával fűtünk (kandalló)és a mi szobáinkat csak a füstcső fűti, a konyhát és a fürdőt pedig maga a kandalló.A probléma csak az, hogy a bejárati ajtó nem az igazi és szélfogó sincs, tehát ha jön valaki, akkor az egyből a lakásba hozza a hideget.És elég nagy a jövés-menés.

A gond, hogy hamarosan érkezik a bébink és egyszerűen nem tudunk 18-19 foknál többet produkálni a szobájában ha kint így röpködnek a mínuszok.A háló is max 20 fokos, de inkább 19.

Van valaki hasonló helyzetben? Fürdetéshez amúgy is melegebb kellene, de hogyan?

Használható ötleteket várok...


2010. dec. 16. 19:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
18-21 fokban egészséges altatni a kicsiket, a fürdőbe meg vegyetek egy elektromos melegítőt, nekünk elég volt fürdés után bekapcsolni és ott felöltöztetni a kicsit, de bekapcsolhatjátok fürdés előtt is egy kicsivel.
2010. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel gyerekek szobájában 18-20, fürdőszobában kb 22, a lakásban is 21-22.

Konvektorral fűtünk.

Ennél több fokban, melegünk van.

2010. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
De hogy van csak ennyi fok kandalló mellett? hisz az ontja a meleget...nekünk tavaly cserépkályha volt, mondjuk mi azt nagyon pakoltuk, hogy az egész házat fütse. A szoba csak ugy volt meleg, hogy semmi fűtés hanem ami bejött az ajtón. igy azért átlagba 25 volt. a szobába 22 meg a konyhába is. a fürdőszobát viszont külön fűtöttük elektromossal is, mert oda már nem jutott be a melegből. Attól függ milyen a ház elrendezése a fűtés szempontjából. Nekünk nem túl jó a kályhához kandallóhoz, így beruháztunk vegyes tüzelésű központi fűtésre, így legalább ugyanannyi tüzelővel szinte , egyenletes a meleg mindenhol. szreintem ha hidegnek érzed vagy szerezzetek be egy másik kandallót (ha megtehetitek, vagy kályhát a szobába, vagy segítsetek rá hősugárzóval. Mi tavasszal ugy csináltuk esténként a szobában, ahol a baba volt, mert akkor már nem akartuk az egész házat fűteni.
2010. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni állványos babakádat, amit a ház bármelyik részében felállíthattok. Tegyétek a fürdetés idejére a hálóba, ahová vegyetek olajradiátort vagy ventilátoros hősugárzót, és fürdetés előtt egy félórával kapcsoljátok be! Esetleg szigetelhetitek a bejárati ajtót (valami öntapadós szigetelőanyaggal) és akaszthattok elé vastag függönyt szélfogónak, az az egész lakás hőmérsékletén segítene. Amúgy szerintem bátor dolog volt egyetlen kandallóra alapozni a ház kifűtését. Ismerek pár embert, akiknek van otthon kandalló, de mindenki a központi gázfűtés kiegészítésére használja, senki nem magában. Hosszú távon nem ártana megoldani a fűtést, mert le fogtok fagyni ti is, nemhogy a gyerek.
2010. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

jó az előttem válaszoloknak, hogy nem birják a meleget. Nálunk a lakásban nappal 22-23 fok van. azért már a 22-t is észrevesszük. északa hidegebb van, mert központilag leveszik a fütést (társashában lakunk) 19-20 fokra. Sokszor kelünk fel északa arra hogy fázunk, a férjem is!

A fürdőben mikor fürdik akkor 25 fok körülre szoktam beállítani a hőmérsékletet. Szerintem ennyi kell egy babának, hogy ne fázzon meg.

én vennék a helyedbe mondjuk egy villanyradiátort, vagy hősugárzot, vagy valami ilyet, és a fürdőre, meg a gyerekszobára rásegítenék.

2010. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves 19.46, tudom, hogy a kandalló ontja a meleget, de a ház öreg mint az országút és még örülhetünk, ha csak a bejárati ajtó szigetelése a rossz...Sajnos az elrendezés sem a legjobb. eredetileg ez anno 2 külön lakás volt és így lett egybenyitva kb 20 éve.Még a jelenlegi elrendezéssel is ez a legjobb módszer, hogy meleg legyen.A gázt be lehetne köttetni mert konvektorok vannak, de megnézettük és egyik sem működik megfelelően plusz a bekötés is egy vagyon lenne.Az előző lakó miatt kötötték ki egyébként...

Sajna most nagyon szűkös az anyagi keret, mindenesetre kaptam sok jó tanácsot,majd kitalálunk valami ésszerűt.Ismerőseim legolcsóbb megoldásként szieszta kályhát javasoltak, hogy legalább fürdetésre jó meleg legyen.Hát nem tudom...

2010. dec. 16. 20:08
 7/24 anonim ***** válasza:

19:43

Én annyira nem bírom a meleget, hogy anyósoméknál a lakótelepen már szenvedek, és ha oylan helyen alszoma,pl szálloda, ahol meleg van tuti másnap reggelre egy jó kis fejfájás.

Amikor a szülések után a kórházban a 30 fokban kellet kíbírni több napig, na az maga volt a kínzás.

2010. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nálunk nap közben 22 fok volt, mikor újszülött volt, most 21-re van állítva a termosztát (1 éves). Éjjel 19-20 az ő szobájában. Fürdetés előtt fél órával feltekerjük 22,5 fokra, de tavaly télen, amikor megszületett, az olajradiátort is bekapcsoltuk. Májusig a szobájában fürdettük, és így sem volt soha 24 foknál több.
2010. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nálunk távfűtés van. Jó meleg van, bár a szigetelés nem a legjobb, szóval megérezzük ha hidegebb van. A fürdőben elektromos, ventilátoros hősugárzóval segítünk rá pluszban. Mielőtt kiengedem a vizét,bekapcsolom. Én is fázom fürdés után. Amúgy gyerekkoromban mi is egy kandallóval fűtöttünk. A nappaliban volt, a két szoba a nappali két oldalán volt. A fürdőben fatüzeléses boiler volt, így ott is meleg volt. Szerintem nektek is be kellene szerezni egy elektromos hősugárzót, vagy ilyesmit. Illetve esetleg a szobátokba rakni a kiságyát.
2010. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

19:47 vagyok.

Meglep, hogy ennyien normálisnak tartják a 19-20 fokos szobahőmérsékletet, és 23-24 fokban már szenvednek a melegtől. Mit csináltok a melegebb hónapokban? Májustól októberig ezerrel nyomatjátok a légkondit?

2010. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!