Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne egyen éljen a fiam? Már teljesen el vagyok keseredve, valamit tuti rosszul csinálok!

Figyelt kérdés
Fiam 7 hónapos és még mindig eszik éjjel, persze csak félálomban, de akkor is bosszantó ennyiszer kelni (éjjel valamikor meg hajnalban), minden áldott nap.... Már próbáltam mindent, több kaját adni napközben, este jó éjt tápszert kap, uzsira tartalmasabbat... de semmi próbáltam csak vizet adni neki mikor felsír, de nem elég, kaja kell neki...:(
2010. dec. 16. 16:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
45%
Azt csinálod rosszul, hogy mindössze 7 hónap után el vagy keseredve. Gyereked lett drága!
2010. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Elsőnél a pont. Én 22 hónapja nem alszom át az éjszakákat. Talán most kezd alakulni a dolog. Még mindég ébred 1-2x. Ez van, aki gyereket vállal, ezt is vállalni kell. Nem minden gyerek aludja át az éjszakát már 2 hónapos korában.
2010. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

sziasztok!

lehet félreérthető voltam, bocsánat, nem azért vagyok elkeseredve, mert ébred, mert igazából én is gondoltam, hogy ez nem akkora gáz, de a környezetemben mindenkiek átalussza a gyereke az éjszakát, sőt már hónapok ta valakinél, és gondoltam, akkor én csinálhatok valamit rosszul. Egy cseppet sem bánom, hogy kelnem kell, mert bármit megtennék érte, mert imádom, de ha van módja, hogy pihentebb legyek, akkor annak örülnék! Arra is gondoltam, hogy azért eszik az enyém ennyit, mert nagyon aktív napközben és ennyi mozgáshoz sok energiára van szüksége!

2010. dec. 16. 16:53
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Azért eszik, mert megeteted. 6 hónaposan elvileg már elég nagy ahhoz a gyomruk, hogy ha jóllakottan fekteted le aludni, átaludja az éjszakát, de legalábbis nem az éhség miatt.

Valószínűleg amiatt kel fel, mert megszokta, vagy a közelségedre vágyik, vagy egyszerűen csak szomjas. Adj neki egy kis vizet, ringasd el, és tedd vissza az ágyába. Pár éjszaka, és rájön, hogy nincs kaja, lehet hogy fel sem fog kelni.

A 1,5 éves fiam sokszor felkelt éjszaka. Ott volt a pohara az ágyában, kiszolgálta magát, és aludt tovább. Ők is lehetnek csak szomjasak, főleg ha száraz a levegő.

2010. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Mikor elvettem a cicit akkor hagyta abba a kelést éjjel.

13hónapos koráig ugyan annyiszor kelt, mint újszülöttként szopizni.

2010. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
próbáltam a vizet, de akkor fél óra múlva újra felsír, aztán már csak 15 perc, 10, 5, majd vissza sem aludt... szóval a vizes dolog nem jött be... vagy rá kellene áldoznom pár éjszakát, hogy nyűglődik és utána megszokná?
2010. dec. 16. 17:35
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Ha el tudod fogadni, hogy a gyereked jó ideig nem jár, nem beszél, nem szobatiszta, és nem eszik egyedül, mert még nem érett rá, akkor miért nem vagy képes elfogadni, hogy arra is meg kell érnie az idegrendszerének, hogy átaludja az éjszakát??


Megteheted, hogy éjjel nem reagálsz rá, nem adsz neki enni, hadd sírja álomba magát. És ezzel eléred, hogy egy idő után már nem sír. Rájön, hogy minek, mert az anyja úgyis tojik a fejére. Ugye nem ezt akarod?


[link]

[link]

[link]

2010. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Látom kaptál hideget-meleg csak azért,mert nem vagy robot,és szeretnél pihentebb lenni,hogy türelmesebb lehess a babádhoz,aki nem beszél és egész nap a gondolatait kell lesni,sőt 7 hónaposan gondolom már mászik is,és egyéb formában mozog,tehát mehetsz utána.Szóval itt azok válaszoltak most,akik szerint nem gáz,hogy sokszor kel a baba.Nemrég én is kérdeztem hasonlót,mert nálunk is az volt,mint nálad:hulla voltam,és kilátástalannak tűnt ez az alszik a baba reggelig dolog.Nekem meg mindenki arról írt,hogy már RÉG nem kéne etetni éjjel,és kikészítem a gyomrát,stb.Na nem tudom...egy biztos,én nem hagytam sírni,és szerintem te se tedd,akkor inkább egyen...a víz nem vált be nekünk se,mert ahhoz volt szokva,hogy evett...Nálunk két éjszakai ébredés volt.Én úgy szoktattam le róla,hogy eleinte több éjszakán keresztül,a második kelésnél-4-kor-csak teát adtam,langyosan.Ezzel kihúzta reggel fél7ig.Aztán mikor ez beállt,akkor elkezdtem az 1 órási kelésnél is teát adni.Kb.1 hét után már csak pár kortyokat ivott.Aztán egyre hígabb/vizesebb teát adtam,mert azért nem használ a fogaknak...Most így kb 3 hét után volt két átaludt éjszakánk,és egyébként egyszer kel inni hajnalban-már víz is megteszi-,és reggel 8 kor ébred reggelizni.Most 8 hónapos.Még annyit,hogy a kajamennyiség növelés nekünk se jött be.Viszont most ő csak este kap tápot,lehet,hogy így nagyobb a tápérték...passz.Reggel tejpépet eszik,aztán gyümi,főzelék,joghurt,és este táp.Előtte meg csak tápot kapott,meg délben főzeléket.Lehet,hogy jót tett a változatosság...Továbbá magamhoz vettem az ágyunkba,mert a hajnali kelés után ott teáztattam,és ott jót aludt/alszik. Gondolom most majd jól lepontoznak,de akkor is leírom,hogy totál megértelek!Attól,hogy anya lettem,nem lettem robot,és igenis kell a pihenés.És igen,már egy kelés kiiktatása is sokat számít! ui.:Ő is nyugodtabb,kipihentebb(vagy csak annak akarom látni,mindegy,de boldog,és én is az vagyok vele!) Sok sikert!
2010. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a normális válaszod! Tényleg nem értem az embereket, na mindegy! Mindenesetre sirni nem fogom hagyni, eddig sem hagytam, nem is érnék el vele semmit. Majdcsak elmúlik ez az időszak is, azért próbálkozom majd a vizes vagy teas trükkel. Meg maradnak a délutáni szundik vele, azzal helyrerázom magam mindig:)
2010. dec. 16. 19:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Babám 5 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, viszont a fogzás igencsak bezavar. Most lesz 7 hónapos. Van, amikor nem hajlandó vacsizni, és éjjel ébred. Van, hogy mire megcsinálom a tápszert már elalszik.


Éhes még a drága. Majd átalussza az éjszakát. Nincs ezzel semmi baj. Az ismerős baba meg lehet átalussza már az éjszakát, de ti is biztos tudtok olyat, amit az a baba még nem. Ez nem verseny, ne aggódj!

2010. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!