Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a fiam már...

Miért nem alszik a fiam már éjjel sem? Kikészültem már.

Figyelt kérdés
5hónapos lesz hó végén,és 1hete már éjjel sem alszik...5percenként felkel/felriad,és alig lehet visszaaltatni,ha sikerül,kezdődik 5perc mulva előlről....a nappalok szörnyűek,akkor se alszik,szinte állandóan csak sir,sehogy/semmi nemjó neki,ez megy 2hónapja....de eddig éjjel legalább aludt,3-4óránként kelt csak,de 1hete...1hete beteg,torokgyulladása van,vagyis volt,már jobban van,csak az orrát kell még szivni,azóta köztünk alszik,mert nembirok átrohangálnifél-5percenként....de az a baj,hogy itt is ezt csinálja,nemtudom mi baja....se panadol,se homeós bogyók,se viburcol nem használ...már kivagyok készülve,sokat mondok ha összesen 2órát tudok aludni a 24ből....nem birom már....szopizni se akar,mondjuk ez is tart már 2hónapja,de most 1etetés ki is maradt,igy 8-10óra telt el úgy,hogy nem evett,mert amúgy 4óránként eszik....hátradobja magát,üvölt...és ezt nem csak szopizáskor....cici helyett inkább az öklét tömi be a szájába,cumi se kell neki(amúgy cumis),inkább az ujja,de közbe sir...tuti a foga jön,de ez is 2hónapja van igy...2hónapja fehér neki,és picit érdes,de nem haladunk sajnos...minden egyre rosszabb,nemhogy jobb lenne....már se éjjelem se nappalom....mit tudnék vele csinálni?Mit adhatok neki?
2010. dec. 16. 12:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egyébként van még valami, ami nagggyon, de nagyon jó fogzásra: Osanit a neve. Ezt viszont úgy kell megrendelni, mert külföldről hozzák be a patikák. Utána kell érdeklődni, hogy melyik nagyobb patika tud hozatni.


És még valami: nekem is eszembe jutott, hogy ez talán nem is fogzás, pláne, hogy már ennyi ideje tart. Én is rákérdeznék dokira, illetve alvászavar miatt még akár egy erre való homeopátiás bogyót is megpróbálhattok: a Sedatif PC-t.

2010. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
a sedatif pc-n is túlvagyunk már sajnos...a dokimak 1hónapja mondom,mindig az a válasz hogy hasfájós,és ennyi,de persze arra se használ semmi...amikor mondtam hogy a foga,kiröhögött.....pedig szemmel láthatóan fehér,és ha végighúzza az újját,érdes...de biztos én vagyok a hülye....a foga is tuti benne van,de hiába kérek bármilyen vizsgálatot,nem akar,mindig azt mondja várjunk még...meg ezt-meg azt próbáljam ki,ilyen tápszert-olyat....de persze semmi nem használ...én már erre a tejfehérje.tejcukor allergiára is gondoltam(valamelyik nap irtam is ki ezzel kapcsolatban 1kérdést),erre meg azt mondta az biztos nem,mert anyatejes....elegem van ebből a dokiból már....
2010. dec. 16. 13:55
 13/20 anonim ***** válasza:
13:29-es valaszadonak igaza van. Vidd el dokihoz. Nem jo, ha tenleg egesz nap sir es 5 percenkent felriad ejjel!! Valami bantja es lehet nem is a foga. Foleg mar 2 honapja.
2010. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Anyatejes baba is lehet tejfehérjére vagy tejcukorra allergiás!!!

Ilyenkor az az egyetlen megoldás, hogy a szoptató anya totálisan megvonja magától a tejet, tejfehérje- vagy tejcukrot tartalmazó ételeket.

2010. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13:55-os vagyok. Bocsi, latom, hogy mar beszeltel dokival, csak egyszerre irtunk. Pedig anyatejtol is lehet laktoz erzekeny. Nallunk volt a csaladba, nem kivanom senkinek. Uvoltott a kislany honapokon keresztul egeszen addig amig tapszert nem kapott. Kiderult, hogy laktoz erzekeny es nem tudta lebontani az anyatejben levo laktozt a szervezete. Cseppekket is kapott kulon kevertek ki neki de ez sem segitett. Ki is volt bukva mar nagyon az anyuka, foleg, hogy mar nem szoptathatta a picit. :( De ahogy tapszert kapott el nem felejtem amikor dobbenten ramnezett es ennyit mondott: "Le tudom tenni a lanyomat es nem sir, el sem hiszem, hogy mar 5 perce lent van a jatszoszonyegen es nem sir."
2010. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
én tudom hogy lehet anyatejes baba is tejcukor..stb érzékeny,mert utánaolvastam,ezért iskérdeztem rá a dokitól,de ő szerinte biztos nem...és ha minden tejterméket,tejport,mindent megvonok magamtól,akkor mit ehetek?Mert igy is alig ehetek valamit,mivel nagyon magas a koleszterin szintje a gyereknek,és nekem kell diétáznom helyette,mivel szopik.Már igy is 10kg-ot fogytam mióta megszültem....alig tudok mit enni,ha még ezeket is hanyagolnom kell...hát nemtudom mi lesz....ezt a háziorvos végzi amúgy a vizsgálatot hogy érzékeny e a gyerek ezekre,vagy ki?Amúgy tápszert is kap néha,mert már kevés a tejem,de szerencsére csak 2-3naponta kell 1-2szer kipótolni...abból is a beba sensitivet kapja,ami kifejezetten hasfájós babáknak van,és akinek emésztési problémája van.
2010. dec. 16. 20:15
 17/20 anonim ***** válasza:

Uh, ez nagyon durván hangzik! Szegény gyerek és szegény Te! Én elvinném másik dokihoz, ha más nincs magánhoz. Ne hagyd, hogy így szenvedjen ez a kicsi ember!

Mi is laktóz érzékenyek vagyunk. Nekünk ez már a kórházban kiderült, piros kelések lettek a gyereken+üvöltött szopi után. (közben nem, utána 20 perccel kezdte). Én nem eszek semmi tejterméket, tejszármazékot.

Miért magas a koleszterinszintje? Hogy derült ki? Az én fiam 6 hós, még nem nézték soha.

2010. dec. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
vérvételből derült ki,ott nézték,mert ő másfél hónapig sárga volt még,és rengeteg vérvétel volt....meg sajnos nagyimnak volt magas a koleszterin szintje,igy örökölhette azt mondták....de milyen más dokihoz vigyem?Azt se tudom milyen irányba keressem,hova kell mennem ahol megcsinálnák ezeket a vizsgálatokat.Vagy háziorvost váltsak?Nemtudom ezeket hol kell kérni,hogy vizsgálják meg,csinálják meg ezt a tejcukor...stb allergiát...allergológusnál,vagy gasztroenterológusnál?
2010. dec. 16. 20:40
 19/20 anonim ***** válasza:

Így már értem.

Ha beírod a google-ba, hogy magán gyerekorvos és a települést, ahol éltek egy csomót kidob. Egy sima gyerekorvos is jó. Megoldás lehet, ha háziorvost is váltotok. Nagyon úgy néz ki, hogy a mostani nincs a toppon!

Egyébként meg lehet, hogy nem a is tejjel van baj. A barátnőm kisfia refluxos volt, náluk attól ordított mindig.

2010. dec. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszönöm,utána fogok nézni.Amúgy pont ez volt a másik amit kérdeztem tőle,hogy nem e lehet reflux(mert ő bő 2hónappal ezelőtt minden etetés után-közbe bukott,meg 1hete megint előjött,de nem minden evésnél)és erre meg az volt a válasz,hogy nem,mert hizik....ugyhogy erről ennyit...remélem hamarosan kiderül mi baja,van,mert megőrülök már,úgy sajnálom,meg én se birom mér tovább igy..
2010. dec. 16. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!