Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek rosszul eszik a 8-9...

Akinek rosszul eszik a 8-9 hónaps babája annak mennyit eszik?

Figyelt kérdés
Korábban nagyon jó evő volt, majd gondot egyet és szinte 2 hónapja kész meccs az etetés. Kp 1 hónapja egyátalán nem eszik tápszert, az orvos és a védőnő elrendezi azzal, hogy súlyánál van. Persze ez engem nem nyugtat meg. Most kezd jönni a foga is, elképzelhető, hogy ez zavarja meg ennyire és majd később újra enni fog?
2010. dec. 15. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiam sosem volt jó evő, de szépen gyarapodott, most 9 hós, 9.5 kiló és 75 centi


reggel - 120 ml tápszer

tízórai - egy körte /alma reszelve pici kenyérdarabokkal

de a tízórai van, hogy egyszerűen átalussza :S

ebéd - egy bébiételes üvegnyi főzelék husival, ebből van, hogy csak a 3/4-ét eszi meg

uzsi - kis darab banán vagy gyümölcs zabpehelyjel, pár kanál, 10-15

vacsora - főzelék, 3/4 üveg

alvás előtt 120-130 ml tápszer


Éjjel van, hogy felkel és benyom 200 ml-t, úgyhogy mégsem lehet elég neki a napi betevő, viszont nappal nem tudom belekönyörögni :(

2010. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém sosem volt nagyevő, de mivel szépen gyarapodott, látszott rajta, hogy neki így jó, így nem igazán idegesítettem rajta magam. Ő szopizott és fél éves korától kezdtem a kóstoltatást. Kb. így nézett ki egy napi kaja: Reggel szopi (sosem mérte, mennyi),

tízórai fél barack, vagy fél alma magában,

ebéd: kb fél bébiétel, utána szopi,

uzsonna. max. néhány kanál joghurt+ szopi,

vacsora ua, mint délben+ szopi. Éjjel legalább 2x még ébredt és cicizett.

Ezzel az étkezéssel is bőven megháromszorozta 1 éves korára a születési súlyát.

2010. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 8,5 hónapos.


Reggel 8 körül 150 ml tápszer

12 körül 160-200 ml főzelék husival, sajttal, tojás sárgával

16 körül 150-180 ml tápszer, vagy tejpép

18 körül 100 ml gyümölcs, krémtúró, baba desszert

fürdés után 200-250 tápszer

2010. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Reggelire mivel későn kel, inkább tízórai:) 1/2 adag tejpép, ebédre 1 ü bébiétel ( vagy házilag készítet főzelék) du. sütőtök, vagy valami hasonló, 1 üveg gyümi, vacsora kb 180-200 ml tejpép. Ehhez képest nektek nagyon jól eszik a baba. Szopi, tápszer nincs, már éjszaka sem :( Milyen ötletetek és tanácsotok lenne? Látom, hogy hiányzik a tápszer, de a tejet még félek neki adni, szeretném megvárni vele legalább 10-12 hónapos legyen.
2010. dec. 15. 17:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem se akarja meginni már a tápszert/tejet.

Reggeli: 40-100ml tej

Tízorai- nincs /gyümölcslé azt szereti nagyon

Ebéd akár 300gr-400g fözelék husival vagy valami (másfél bébisüveg)

Uzsonna 2-3 gyümölcs pl. 2alma +1 körte

Vacsora:50-100ml. tej

Probálj tápszer helyett gyümölcslevet adni neki, azzal potolod a folyadékot.

2010. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja nekem azt mondták, ha joghurtot birja adhatok neki tejet is, igy mi már tejet iszunk, de azt is ugyanolyan immel-ámmal issza mint a tápszert, ezért adok inkább gyümölcslevet.
2010. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
17:48-as próbáltam, az egyetlen dolog amit megiszik a víz, de abból napi 5-6 decit simán. A gyümölcslevet és a teát nem fogadja ez cumisüvegből, sem itatóspohárból. Tejet milyet adsz a babádnak és hogyan készíted el? Joghurot már adtam neki, Humanat és túródesszertet is ízlett neki és semmi baja nem volt tőle.
2010. dec. 15. 17:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy 1 éves korukig minimum 500 ml tejalapú dolognak lenie kell,tehát ha azt gyümilével vagy teával helyettesíted sztem az nem jó!Tejet én még nem adnék szintén 1 éves kor alatt!Esetleg próbálj meg másfajta tápszert!Itt olvastam már olyat,hogy a babános még a válogatós babáknak is bejön!
2010. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vettem már tápszert 5 félét, tejitalt 4 félét. Kifogytam az ötletekből:(
2010. dec. 16. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!