Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám szemében van egy...

Kisbabám szemében van egy szösz, vagy egy pici szempilla. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Szúrhatja a szemét? Próbáltam kiszedni az ujjammal, de nem sikerült. Mindig hátracsúszik neki, lecsúszik a szemgolyójáról.Vagy vigyem orvoshoz? Szerintem nem sok mindent tudna vele csinálni ő sem. Néha sírdogál, azért gondoltam, hogy bántja a kis szemét. Hogyan tudná esetleg kipislogni? Ja, 8 hetes.
2010. dec. 14. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit. Ki fogja pislogni:)
2010. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

szúrhatja igen, ha orvoshoz viszed, kiszedi neki. De te is ki tudod, ne az ujjaddal, hanem papírzsepi sarkával, de óvatosan meg ne sértsd neki. Vagy húzkodd meg a szempilláját.

De ha nem csinálsz semmit, akkor is ki fog jönni onnan. Orvoshoz ezért ne vidd.

2010. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A papírzsepi sokkal durvább, mint az ujjad bőre, felsértheti a szaruhártyáját. Ha valamivel a szemébe nyúlsz, akkor az csakis az alaposan tisztára mosott ujjad lehet, ami elég puha és sima. De a legjobb az lenne, ha hagynád, hogy kipislogja.
2010. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam a kisfiammal 8 hetesen. A takarójáról egy sszösz volt a szemén. Kipislogja, ne aggódj. Ne nyúlj bele, mert több kárt csinálhatsz vele, mint hasznot. Nekünk estére már kipislogta, sőt ha sír is kikönnyezi.
2010. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki fogja pislogni vagy kikönnyezi, de az ujjaddal nem szabad belenyúlni. Sőt mással sem nagyon, esetleg összesodort és NEDVES papírszepi csücsökkel.

De még azzal is vigyázni kell az izgő mozgó babánál, mert nem fogja egyenesen tartani a fejét, így nagyobb sérülést okozhatsz, mint egy kis szösz.

2010. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta már nem látom benne!
2011. jan. 6. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!