Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukái!...

Anyatejes babák anyukái! Hogyan és mikor kezdtétek el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos, szerencsére még szoptatok. Remélem a 6. hónapig kihúzom a tejemmel, néha már kevésnek érzem, bár nem reklamál a leányzó. Születési súlyát már megduplázta ezért amíg nem stagnál a súlya (esetleg fogyna) addig kizárólag szoptatni szeretnék.

Ti mikor és hogyan kezdtétek el a hozzátáplálást? Könnyen elfogadták az új ételeket? Mivel kezdtétek? Köszönöm.


2010. dec. 8. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6 hós volt amikor kezdtünk enni. Reszelt almával kezdtünk. 1 hónap után már kiváltottuk a tízórait, az ebédet ha jól emlékszem már 3 hét alatt kiváltottuk. Mindent gyorsan elfogadott, 1 ízt csak 3 napig adtam neki. 1.nap egy-két kanál, 2. nap már több, a 3. napon már annyit kapott amennyit megevett.
2010. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nem biztos, hogy kevés a tejed, biztos beállt a kereslet-kínálat. Én még szoptatok. 21 hónapos a kisfiam. Reggel, este, és még néha éjjel is. A nappali alvás előtt cicit 3 hete vettem el tőle.
2010. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezek szerint könnyen fogadta az új ízeket.

Nálunk még mindig nincs igazi napirend, tehát az evések időpontjai nem fixek, eszik mikor kéri és elaludni is cicin tud. Többek között ezért tartok a hozzátáplálástól..

2010. dec. 8. 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 5-hónapos volt mikor úgy éreztem hogy kezd apadni a tejem. Üveges gyümölcspürével kezdtük pl:alma,barack,azután jött a krumpli+répa,sütőtök.A tejem viszont visszaállt,és a végén 13-hónapos koráig szopizott.Az én fiam mindenevő,minden új ízt jólfogadott. Amit nem eszik meg,azok a halas ételek.
2010. dec. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szeretném majd a napközbeni evéseket lassan kiváltani, hogy más is megtudja etetni, jó lenne kicsit magammal is foglalkozni végre.

Ezért tettem fel itt a kérdést, mert a védőnő úgy néz rám, mint a véres késre, hogy már most ezen jár az eszem..

2010. dec. 8. 21:40
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor ahogy olvasom, jobbára almával kezdi a többség.

Most nézem a párológépeket, érdemes beruházni egy ilyenbe? Vagy hogy pároljátok az ételeket?

2010. dec. 8. 21:42
 7/11 anonim ***** válasza:

SZia, mi 4 hósa kezdtük, mert már csökkent a tejem, almával kezdtem, de a reszelt almától öklendezett, mert zért volt benne kisebb darabok, és ha logikusan gondolkodunk ő idáig csak folyadékot evett. Én megfőztem majd 5 kanál anyatej, 1 kanál alma, és csökkentettem a tejet növeltem a gyümölcsöt. Első hónapban csak így kóstolgatott meg mindent (alma, őszi, sütötök, répa, cékla) majd mikor már simán ette elkezdtem fokozatosan a krumplit beletenni délre. Elég sokáig csak délbe kapott pépet+cicit és volt egy nagy alvás, aztán lecsökkent a tejem és megharapott a fiam úgy hogy vérzett a mellem elég rendesen és nagyon fájt,tehát cici pihizés volt, ezért egy hét alatt kiváltottuk a tízórait és az uzsit.

MOst hajnalban cicizik, majd reggel cici. Délelőtt gyümölcs rizzsel vagy magába, délbe főzelék+cici,Uzsi ami általában 6 körül van tejpép, és fürdés után fél 8 kor cici és alvás.

HA nem eszik délben eleget akkor 4 körül még kap gyümölcsöt, pici babakekszel, vagy a maradék főzit.

Tejpép azért kell, mert estére kevés a tejem.

Jövőhéten kap husit először.

6,5 hónapos

2010. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. dec. 8. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
3 hónaposan, de csak kóstoltatni, azaz délutáni szopi után egy kanál répát, almát kruplit stb-t kapott, hogy szokja az ízét. Aztán a mennyiségi hozzátáplálás félévesen kezdődött.
2010. dec. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szigorúan kivártam a hat hónapot, addig teát se kapott. Párolt répával kezdtük, amit pépesítettem és anyatejjel hígítottam. Majd következett a krumpli, a cukkini, a sütőtök, különféle husik, alma, barack, tojássárgája. Az első egy-két hét volt nehéz, amíg nem tudta, mit kezdjen a szájába került péppel. De miután rájött, hogy azt nyelni kell, már nincs gond.
2010. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!