Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli gyerkőcötök is...

2 év körüli gyerkőcötök is mindent elkövet/követne csak hogy ne kelljen aludnia délután?

Figyelt kérdés
21 hós a kisfiam. Már 2x összevesztünk. Láttam rajta, hogy álmos, hisztis, nyűgös. De ő még éhes( de csak nyammogja a falatot), szomjas (1 kortyot iszik). Nagyon kibír ezzel akasztani. Rá is vágtam a fenekére is. Végül megértette, hogy neki is jobb lesz ha alszik egy kicsit. Elaludt a vállamon. Nem mindég van így.
2010. dec. 7. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

Jó Neked a tiéd alszik!!!! Hallod engem ugy felidegelt a gyerek komolyan ott tartok felkötöm magam egy fára. Azt a hiszis istenit amit ez le tud vágni!! Frankón mondom már nem tudom mit csináljak vele. Két hete megint küzdelem a nappali alvás. És ezt ugy hogy reggel 7-este9 ige fent van....!!!!!!

Tök pipa vagyok, jól esett volna egyet pihenni...35 hetes.

2010. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szegény te. Nem irigyellek. Én is nagyon kiakadtam. Szégyen nem szégyen erőteljessebben raktam le az ágyra, meg ingerülten szóltam rá, hogy miért csinálja, ezek után kapta a fenékre csapást is. Utána kimentünk még enni pár falatot(marhára éhes volt), aztán bealudt, de még próbálkozott volna. Esküszöm ilyenkor van vagy 200-as vérnyomásom az tuti.
2010. dec. 7. 14:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk simán megdumálható a gyerek az alvásra. Most 2,5 éves. Valamit ígérek neki, hogy mit olvasunk, ha felébred vagy mivel fogunk játszani, bólogat és már indul is a szobája felé.
2010. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nálunk ez nem működik kedves 2.
2010. dec. 7. 14:49
 5/13 anonim ***** válasza:
10%
ááá nálunk felejtős, akármit mondok asszed érdekli??? Tojik rá. Csak aludni ne kelljen. Nem tudom oviba mi lesz vele....hacsak addig addig én nem kapok gyomorfekélyt.
2010. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
örülök, hogy nem vagyok egyedül. Ráadásul aludni akartam vele, de a dühtől már nem is vagyok álmos. Imádom a kis lókötőt, de úgy fel bír idegelni ilyenkor.
2010. dec. 7. 14:53
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem csodálkozom, ha nálad nem alszik a gyerek!

Eleve érzi, hogy anya ingerült, feszült. Fél a gyermek, nem tuja, miért aggódik az édesanyja, nem is akar aludni! Hiába álmos, nem akar elaludni.

Az alváshoz nyugodt körülményeket kell biztosítani. Ha nyugodt vagy, akkor könnyebben megy minden. Nehéz, de arra kell gondolni, hogy álmos a gyerek és el fog aludni! Erre kell koncentrálni, s a gyerkőc is érezni fogja, hogy nem ideges az anyja. Azzal, hogy elfenekeled, még jobban megijed!

Tapasztalatból beszélek, én is voltam idegesebb, ingerült, mert nem akart aludni. Aztán szépen el kezdtem az indulataimon uralkodni, s ment is az alvás!

2010. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az enyém 25 hós és már negyed 1 óta alszik,nem birom felkölteni! Én meg ettől vagyok ki!!!Mi lesz igy este?
2010. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
utolsó: gyere cseréljünk!!:-)
2010. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tényleg fontos, hogy nyugodt, higgadt legyél, ne veszekedj vele, ne vágj a fenekére. Próbálj uralkodni az érzelmeiden (tudom, néha borzasztó nehéz). Ha szomjas, egyszer adj neki inni, utána ne, enni meg majd alvás után ehet. Légy következetes, ne hagyd magad manipulálni. Ha felkel, fektesd vissza akárhányszor, előbb-utóbb elfárad.
2010. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!