Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anya lehet az, aki nem...

Milyen anya lehet az, aki nem veszi észre hogy a babája majdnem kiszáradt az éhségtől?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, akinek pár hónapja született meg a babája teljesen egészségesen, normális átlagos testsúllyal. Már az első napokban ragaszkodott az elveihez, csak 3-4 óránként szoptatott, ha sírt a baba akkor se tette többször mellre, fel sem vette, kerülte a testi kontaktust. Csak ringatta a mózeskosárban, mert félt attól hogy ölbe szokik és akkor neki nehéz dolga lesz később. Hozzáteszem hogy egész nap sírt, lehet a hasfájósság is közre játszott, de szerintem éhes volt. Pár nap alatt rászoktatta a babát az esti elalváshoz úgy hogy hagyta órákat sírni és rázárta az ajtót. Szegény már attól elaludt, hogy kifáradt az egész napos ordítástól. 1 hónapos volt a baba amikor alig hízott a születési súlyához képest, de ez még nem tünt fel senkinek. Én láttam 1 hónaposan és csodálkoztam is hogy nem látom azokat a kikerekedett orcákat, hiszen ilyenkor már minden baba kikerekedik, és hurkásodik. Akkor dicsekedett el vele az anyuka, hogy milyen jó gyereke van, igaz hogy a nappalokat végig ordítja, de éjjel alszik mint a bunda 12 órát, mert rázárja az ajtót egész éjjel. Hát mit ne mondjak furcsáltam az egészet, hogy lehet valaki ennyire rideg, de az ő dolga hogy neveli a saját gyerekét, de azért megjegyeztem hogy én nem zárnám rá az ajtót, bármi történhet. De akkor még nem gondoltam semmi rosszra. 2 hónapos korában elvitték ismét kontrollra az orvoshoz, hát kiderült hogy a születési súllyára fogyott vissza, és sűrgúsen pótolni kell tápszerrel, mert jó hogy nem száradt még ki a baba. Én pont meglátogattam pár nappal az orvos előtt, hát így utólag félelmetes volt ahogy az a szegény gyerek kinézett, beesett az arca, a szemei kidülledtek, mint az indiai éhező kisgyerekeknek. A lábai csont vékonyak voltak, a bordái kilátszottak, mint egy koraszülöttnek. És persze akkor is csak sírt keservesen. Kérdeztem nem-e éhes, azt mondta biztos nem mert nemrég evett (3 órája volt akkor). Már kénytelen voltam én ölbe venni a babát, mert az anyja nem akarta, meg is nyugodott kicsit. Álmomban sem gondoltam volna hogy az lehet a baja hogy éhezik, mert ezt egy anyáról sem tudtam elképzelni hogy ezt hagyná. Arra gondoltam hogy valami betegsége lehet, vagy vitaminhiány, esetleg vashiány. De végül bebizonyosodott hogy éhes volt szegény.

Számomra hihetetlen ez az egész, még a civilizálatlan világban is természetes egy anyának hogy rendesen táplálja a gyerekét, pláne nálunk ahol minden problémát megbeszélhet az anyuka az orvossal vagy védőnővel. És ami a legidegesítőbb az egészben hogy most sajnáltatja magát mindenki előtt, hogy nem volt elég teje, ezért most tápszert kap a gyerek. Hát azért nem volt elég teje, mert nem növelte a gyerek igényeihez képest, azt sem tudja mi az a fejlődési ugrás, pedig én is elmagyaráztam neki az elején. Azzal sem volt tisztába, hogy a gyereknek alíg volt vizelete, széklete, de mióta tápszert kap csodálkozik hogy jé minden pelus pisis. És azon is csodálkozott hogy egy ekkora baba hogy képes 120 ml tejet meginni és napi 5x-6x enni, mert eddig csak 4x etette egy nap.

Csak azért írtam ezt le, mert még máig sem tudom felfogni hogy ilyen manapság még megeshet. És ezek még csak a kezdeti nehézségek, mi lesz még később.

De hála Istennek a azóta kisbaba már szépen fejlődik, kikerekedett, de ez nem az anyja érdeme.

Bocs hogy ilyen hosszú lett.


2010. dec. 6. 11:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
szia.Én hasonlóan jártam mint te csak én még a kórházban.A szobatársnőm és most aki hiszi aki nem de ez tényleg így volt egész nap csak aludt semmit nem csinált a babával.Szegénykém nem sírt csak aludt.Se pelenkázni nem tudott annak ellenére sem h megmutatták már neki nem egyszer a nővérek se köldökcsonkot kezelni szabályosan nekem kellett segíteni hiába szoltam a nővéreknek h figyeljenek mert szinte egész nap nem eszik a baba nem teszi tisztába hasonló.ne értsetek félre nagyon szívesen segítettem neki csak mikor hazajöttem gondolkoztam el h te jó ég ők is hazamennek mi lesz a babával???????sajnos vannak ilyenek.én már halottam olyat is h anyukának nem volt teje és a két hetes babáját bolti tejjel etette mert nem volt pénze tápszerre......sajnálatos az ilyen...
2010. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem tudnál mégegyszer beszélni a védőnőtökkel??Muszáj valahogy felvilágosítani ezt az anyukát!!!!Ráadásul,ha folyton ilyen ridegen áll hozzá a babájához,nem is tudja élvezni majd az anyaságot...Nem azért szülte,hogy teljes legyen az élet/életük????A férjével vagy bárkivel a családjából jóban vagy?Talán együttes erővel rá tudnátok venni,hogy megváltoztassa a hozzáállását,persze mindezt úgy kellene megoldani,hogy a lehető legkevésbé alázzátok meg,mert az súlyosbíthatná a helyzetet.Amikor nekem mondják,hogy nem jól csinálok dolgokat,gyakran én is megsértődöm,akkor is,ha sejtem,hogy igazuk lehet...

Esetleg mi lenne,ha Mikulásra-Karácsonyra,vagy csak úgy ezzel a témával kapcsolatos könyveket kapna tőletek????Nem csak egyet,mert egy író/szakértő/gyermekgyógyász nem biztos,hogy meggyőzi,hanem minimum 4-et.Most hirtelen nem jut jobb az eszembe,de még töröm a fejem,mert nagyon szeretnék valami jó ötletet adni.

2010. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mégegyszer mondom hogy nem kamu, nem hatásvadász, és ha valaki lepontoz, az nem én leszek, én sosem szoktam pontozni. Csupán nem tudom ezt felfogni. Ha láttad volna azt a szegény kisbabát ahogy kinézett, te is így lennél. Én sem vagyok tökéletes anya, de szerintem ahhoz nem kell tökéletesnek lenni, hogy a gyerekemet megetessem, vagy szeretgessem, mert ez a legalapvetőbb dolog.

Amit eddig mondtam neki lepergett róla, ha beszélgetünk minden más a téma csak nem a gyerek. Az lehet a baja hogy nem dolgozhat most, ugyanis munkamániás. Babaápolási könyveket nem olvas, már próbáltam de nem érdekli.

2010. dec. 6. 12:24
 14/18 anonim ***** válasza:
HÁáát...az én fiam azért száradt ki mert nem vették észre a kórházban hogy levan nőve a nyelve és kifolyt a szájából a tej én szóltam bent de lese sz..rtak, hazamentünk és másnapra véres volt a pelus és már vittem is a kórházbe vissza!Szoval ez ilyen sokáig nem huzódhat,arrol nem is beszélve hogy a védőnő hetente kijár 3hétig és a 6hetes oltáson a doki nem veszi észre???ez hülyeség!
2010. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hááát...Akkor ide valami vagy valaki keményebb kell.A családja hogy áll ehhez??Össze kellene fognotok,és azt hiszem,visszavonom a "ne alázzátok meg még véletlenül se"-dolgot...MUSZÁJ VALAHOGY HATNI RÁ!!!!!!!!Persze ez alapvetően nem a te felelősséged és nem is a miénk,de valamiért úgy érzem,hogy tennem kell valamit,holott semmi közöm hozzá!!Csak a családja maradt,szerintem.Ők mit gondolnak erről??Vagy ők vakok??
2010. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én legjobb barátnőm is majdnem megölte a babáját.

Ő csak szoptatott folyamatosan, de nem volt teje, vagyis kezdetben volt, de mivel a kisfiú mindig elaludt a cicin, ezért szép lassan elapadozott. A kisfiú rendesen egész nap cicin volt, de nem szopott csak aludt. A barátnőm meg azt mondta, hogy de szopik rendesen.

2700-zal született, 2500-zal mentek haza a kórházól. A baba 3 hetesen is 2500 gr volt :( Lógott a bőre, és sárga volt az egész, rossz volt ránézni. Próbáltam mondani neki, hogy valamit nem csinál jól, de nem hallgatott rám, mert hogy ő bizony egész nap szoptat. Mondtam, legalább vizet adjon neki, mert ki fog száradni. Nem adott :(

Odajárt minden nap az anyja, az anyósa, azok sem vették észre a bajt, mert azok meg lila ködben úsztak, hogy nagymamák lettek. A védőnő kijárt hozzájuk, látta a babát, de nem csinált semmit.

Végül 3 hetesen kórházba került a baba, 2 napig tuningolták infúzióval, hogy rendbe jöjjön, és ott utasították a barátnőmet az orvosok, hogyan kell etetni szoptatni stb.

Csak nekem lett igazam :( Mai napig sajnálom, hogy nem voltam erőszakosabb, hogy nem szóltam rá jobban a barátnőmre. Már másfél éves a gyerek, nincs semmi baja egyébként.

Viszont ami fura, hogy a barátnőm a mai napig úgy gondolja, hogy ő nem hibázott, hiszen ő szoptatott, csak a baba nem akart enni, ergo ő a babáját hibáztatja, nem saját magát.

Nem értem, hogy a két nagymama és a védőnő miért nem szóltak, igazából az ő dolguk lett volna.

2010. dec. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
lehet, hogy depressziós volt, csak nem vették észre. Az előzőnek meg sztem nem az anyuka volt a hibás, aki szoptatott, hanem az orvos meg a védőnő. Első gyerekkel az ember még mit sem tud. Szoptatja, de nem jól, nem elég neki, nem biztos, hogy észreveszi. Nem is hiszem, hogy lelkifurdalást kéne neki csinálni, megfelvilágosítani. A lényeg, hogy rendbe jött a baba.
2010. dec. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%
:( Engem meg a hideg is kiraz ha ilyet olvasok. :( Szegeny pici baba. En mindig bejartam a kisfiamhoz ha ejjel ebredt, eszembe sem volt sirni hagyni, megis megtanulta ataludni az ejszakat. Mindennek eljon egyszer az ideje. En nem ertem, hogy van valakinek szive ezt vegigcsinalni. Ilyen felfogassal majd o fog csodalkozni, hogy idegbeteg gyereket nevelt fel. Egy baba meg nem ert semmit ebbol csak azt, hogy nem kap segitseget, senki nem jon hozza ha sir. Istenem. :( Szamomra ez nagyon szomoru. A gyerekenek nem azt tanitotta meg, hogy jo baba legyen hanem azt, hogy senkire nem szamithat ha ehes vagy ejjel felebred mert bantja valami. Szornyu!!!
2010. dec. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!