Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen anya lehet az, aki nem...

Milyen anya lehet az, aki nem veszi észre hogy a babája majdnem kiszáradt az éhségtől?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömről van szó, akinek pár hónapja született meg a babája teljesen egészségesen, normális átlagos testsúllyal. Már az első napokban ragaszkodott az elveihez, csak 3-4 óránként szoptatott, ha sírt a baba akkor se tette többször mellre, fel sem vette, kerülte a testi kontaktust. Csak ringatta a mózeskosárban, mert félt attól hogy ölbe szokik és akkor neki nehéz dolga lesz később. Hozzáteszem hogy egész nap sírt, lehet a hasfájósság is közre játszott, de szerintem éhes volt. Pár nap alatt rászoktatta a babát az esti elalváshoz úgy hogy hagyta órákat sírni és rázárta az ajtót. Szegény már attól elaludt, hogy kifáradt az egész napos ordítástól. 1 hónapos volt a baba amikor alig hízott a születési súlyához képest, de ez még nem tünt fel senkinek. Én láttam 1 hónaposan és csodálkoztam is hogy nem látom azokat a kikerekedett orcákat, hiszen ilyenkor már minden baba kikerekedik, és hurkásodik. Akkor dicsekedett el vele az anyuka, hogy milyen jó gyereke van, igaz hogy a nappalokat végig ordítja, de éjjel alszik mint a bunda 12 órát, mert rázárja az ajtót egész éjjel. Hát mit ne mondjak furcsáltam az egészet, hogy lehet valaki ennyire rideg, de az ő dolga hogy neveli a saját gyerekét, de azért megjegyeztem hogy én nem zárnám rá az ajtót, bármi történhet. De akkor még nem gondoltam semmi rosszra. 2 hónapos korában elvitték ismét kontrollra az orvoshoz, hát kiderült hogy a születési súllyára fogyott vissza, és sűrgúsen pótolni kell tápszerrel, mert jó hogy nem száradt még ki a baba. Én pont meglátogattam pár nappal az orvos előtt, hát így utólag félelmetes volt ahogy az a szegény gyerek kinézett, beesett az arca, a szemei kidülledtek, mint az indiai éhező kisgyerekeknek. A lábai csont vékonyak voltak, a bordái kilátszottak, mint egy koraszülöttnek. És persze akkor is csak sírt keservesen. Kérdeztem nem-e éhes, azt mondta biztos nem mert nemrég evett (3 órája volt akkor). Már kénytelen voltam én ölbe venni a babát, mert az anyja nem akarta, meg is nyugodott kicsit. Álmomban sem gondoltam volna hogy az lehet a baja hogy éhezik, mert ezt egy anyáról sem tudtam elképzelni hogy ezt hagyná. Arra gondoltam hogy valami betegsége lehet, vagy vitaminhiány, esetleg vashiány. De végül bebizonyosodott hogy éhes volt szegény.

Számomra hihetetlen ez az egész, még a civilizálatlan világban is természetes egy anyának hogy rendesen táplálja a gyerekét, pláne nálunk ahol minden problémát megbeszélhet az anyuka az orvossal vagy védőnővel. És ami a legidegesítőbb az egészben hogy most sajnáltatja magát mindenki előtt, hogy nem volt elég teje, ezért most tápszert kap a gyerek. Hát azért nem volt elég teje, mert nem növelte a gyerek igényeihez képest, azt sem tudja mi az a fejlődési ugrás, pedig én is elmagyaráztam neki az elején. Azzal sem volt tisztába, hogy a gyereknek alíg volt vizelete, széklete, de mióta tápszert kap csodálkozik hogy jé minden pelus pisis. És azon is csodálkozott hogy egy ekkora baba hogy képes 120 ml tejet meginni és napi 5x-6x enni, mert eddig csak 4x etette egy nap.

Csak azért írtam ezt le, mert még máig sem tudom felfogni hogy ilyen manapság még megeshet. És ezek még csak a kezdeti nehézségek, mi lesz még később.

De hála Istennek a azóta kisbaba már szépen fejlődik, kikerekedett, de ez nem az anyja érdeme.

Bocs hogy ilyen hosszú lett.


2010. dec. 6. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
úristen,ez hihetetlen.számomra az az első,hogy megnézem,nem éhes-e,vagy nem csak egy kis szeretetre vágyik.az enyém már 1 éves elmúlt,de még mindig ölbe veszem,ha sír.és a kezdetekben volt,hogy 2 óránként szopizott,mert éhes volt.
2010. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ez kemény.az ilyen tartson aranyhalat, ne gyereket.
2010. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%
szerintem meg ez egy nagy kamu. Igen persze te tökéletes anya vagy, más meg hülye. Ez is tipikusan ilyen kérdés, hogy xy hülye, bezzeg én az okos. Ha igaz is ez a történet, amit kétlek, kevés olyan embert tudok, aki így bánna a gyerekével. Akármilyen gonosz is legyen valaki, a saját kényelme miatt sem viseli el, ha üvölt egy gyerek egész nap. Inkább adna neki enni, csak hallgasson el.Szerintem kamu...
2010. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű, hogy van ilyen, ezért szerintem néha az orvos és védőnő is felelős, hiszen mikor az én kislányom megszületett első baba, nekem is azt mondta a védőnő és a doki is, hogy ragaszkodjak a 3-4 óránkénti etetéshez, a kislányom 1,5-2óránként evett, de nem kötöttem az orrukra, szépen fejlődött, nem lett kövér, és 1 éves koráig cicilt.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy persze hibás az anya is hiszen az ő babája és felelős érte, vannak anyai megérzések amire hallgatni kell, hiszen sokszor befolyásolják az anyukákat szakemberek ami nem mindig jó.

A kincsem nagyon hasfájós volt és egész nap ölbe ringattam mert szüksége volt rá. Nem értem, hogy hagyhatja egy anyuka, hogy órák hosszat sírjon a babája ez már majdnemhogy kínzás. Szegény baba:(

16 hós kislány anyucija

2010. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nem kamu! Én is csodálkozok, azért írtam ezt le, főleg az anyukán csodálkozok, mert nem gondoltam volna róla hogy ilyen lesz, habár azt mesélte hogy az ő szülei lesz@rták kiskorában, úgyhogy valószínű hogy a nevelés öröklődik.

Az orvos és a védőnő figyelmeztette az első hónapban, hogy ébressze fel éjjel enni, mert nem normális hogy alszik 12 órát. Állítólag ő felébresztette, de ezek után nem hiszem el, mert akkor a baba nem nézett volna úgy ki. Inkább a kényelemre törekedett hogy mindenkinek nyugodt éjszakája legyen.

2010. dec. 6. 11:35
 6/18 anonim ***** válasza:

Szörnyű ez a történet, de én is elhiszem. Hozzánk is azzal jött ki a dokinő az akkor 5 napos kisfiamhoz, hogy 3 óránként kell etetni. Kérdeztem, és ha gyakrabban éhes? Azt mondta, olyan nincs...

Ismerős, amúgy kedves, intelligens kisgyerekes házaspár azt a tanácsot adta, amikor terhes volta, hogy be ne menjek a gyerekhez, ha sír éjjel. Ők is leszoktatták így az egy-két hetes babájukat az éjjeli "hisztiről".

Idősebb nőrokonok között megszokott téma a családi találkozókon, hogy xy fiatalabb anyuka milyen szörnyen neveli a gyerekét, képes akár kétóránként is megszoptatni, és ezek a rettenetes mai anyák folyton felveszik a babájukat, ha sír. Magamban elszórakozom azon, hogy vajon rám mit mondhatnak.

Ezzel mind csak azt szeretném mondani, hogy bár iszonyú ez a történet, ha valaki az idősebb generációra hallgat szoptatás-ügyben, és mellé még egy olyan dokit is kifog, mint a miénk, könnyen járhat így. Én nem ítélem el ezt az anyukát, bár a babájáért megszakad a szívem.

2010. dec. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Remélem azóta anyuka felébredt és ráeszmélt, hogy nem biztos, hogy minden úgy jó, ahogy ö gondolja. Szerencsére ez a dolog megoldódott. Azt kellene vele megértetni, hogy egy ilyen pici babának a legfontosabb, hogy érezze, hogy szeretik és a gondjain segítenek. Ki más tehetné meg, ha nem az anyja. Bizony, egy kisbaba rengeteg lemondással jár, de megéri. A baba nem tudja mondani, ha valami rossz neki, ezt fejezi ki sírással, és nagyon sokszor csak egy kis szeretgetésre vágyik, mint mi is. 12 óra alvás egy huzamban tényleg kínzás, neki böven elég még 4-5 órát egy egyszerre aludni éjjel.

Lehet, hogy segítségre szorul az anyuka, talán család, barátokra hallgatna, föleg ez után az eset után.

2010. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Húúú...Ezt az anyukát szerintem nagyon félretájékoztatták...Valószínűleg nem a megfelelő emberek "nyomják nála a gombot" gyereknevelés-ügyben...Milyen vele a viszonyod?Csak mert nagyon nagy szüksége lenne valakire,aki normális tanácsokkal látja el,aki segít neki!Tudsz valamit a védőnőjéről,gyerekorvosáról?
2010. dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egy védőnőnk van, de ő sem tud eligazodni rajta. Mondta neki hogy nem szégyen felvenni a gyerekét, és tegye meg bármikor, hallgasson az érzelmeire. Azt mondta ő még ilyen anyával nem találkozott.

Lehet hogy tényleg segítségre szorul, depressziós v ilyesmi. De azon én nem tudok segíteni, a családjának kéne rávenni hogy szakemberhez forduljon.

2010. dec. 6. 11:54
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
A szokásos hatásvadász történet,amire az itteni anyukák 90 %-a lecsap,lehet szörnyűlködni,a maradék 10 %-ot meg lepontozzák,mert leírja ezt.Kicsit kamuszagú,v legalábbis nem teljes történet,egyrészt mert nemigen hiszem h 2 hó alatt senki nem avatkozik közbe,se családtag,se védőnő,a másik meg h nincs ember,aki elviseli hogy 12 órán át napközben üvölt a baba.
2010. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!