Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem viszi le a nurofen a...

Ha nem viszi le a nurofen a lázat (39)? Doki javaslatra kúpot és szirupot felvátva adom, de nem hat. Elmondta, hogy kell a hidegvizes borogatást csinálni, de aggódásom miatt nem figyeltem jól.

Figyelt kérdés
Valahogy úgy mondta,hogy nem közvetlenül a testére teszem a hidegvizes pelust.Csak annyi maradt meg,hogy ha átmelegszik akkor csak a külsőt kell cserélni.Olyan nyomi vagyok,de tiszta ideg,hogy valami baj van.
2010. dec. 5. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugi, bár tudom hogy nehéz! Nekem mindkét gyerekemnek napokig volt 40 fokos láza. Szóval elmondom nekünk hogy volt, egyrészt egyáltalán nem vált be a nurofen se a kúp se a szirup ( a csecsemőmnek se és a 3 évesemnek se).

Csak a Mexalen és a germicid vitte le nekik.

Egyébként meg én hűtőfürdőbe tettem be őket (ezt a borogatást sajnos nem tudom hogyan kell).

A hűtőfürdőt úgy csinálta, hogy engedtem 39 fokos vizet (kb. mint a testhőmérsékletük) és onnantól eresztettem hozzá a langyosat majd a hideget.

Az egész vizet 36.5-37 re vittem le és csak 5-7 percet tartózkodtak benne. Tehát csak a kívánatos értékig hűtöttem, és nem ültek benne túl sokat nehogy még jobban megfázzanak.

Bejött, mert 1-másfél fokot lement nekik, amíg hatott a gyógyszer, addig se aszaltam őket 40 fokos lázzal.

2010. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ki fogom próbálni ha felkel(most sikerült csak elaludni,éjjel is csak 1,5órát aludt)

Ez a fürdő rögtön leviszi a lázát?Adjam azért a lázcsillapítót továbbra is szerinted?Van germicid is,megpróbáljam azt inkább?

Bocsi a sok kérdést,de úgy sajnálom szegénykét és nem tudok segíteni,az a legrosszabb.

2010. dec. 5. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi 39.6 fokos lázzal küzdöttünk meg nemrég. 20 hónapos a

Fiam.

A Nurofen nem ért semmit sem. Hűtőfürdőztünk. Apával beültek a kádba, játszottak. Testmeleg vízben kezdtek, aztán engedtünk hozzá langyosat. Kb. 20 percen át bent volt. Amikor kivettem a kádból, akkor vacogott szegénykém.

Mivel a láz makacs volt, nem ment le. Kapott még Germicid kúpot és csak pelenkában ült az ölemben. Fogtam egy textilpelust, hoztam be lavórban langyos vizet, bele a textilpelenkát, kicsavartam és a mellkasa köré csavartam. Eleinte sírt a Drága, de hasznos volt, mert 2 órára rá már csak hőemelkedése volt.

2010. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Mi akkor hűtőfürdőztünk mikor felébredtek az alvásból 40 fokos lázzal...meg éjjel is...és akkor addig amíg a kúp nem szívódik fel és nem kezd hatni addig is valamit csinálni kell a gyerekkel, az nem jó ha hosszasan 40 fokos a láza.

Tehát beadtam a kúpot, be a kádba hűtőfürdő amitől le is ment egy fokot, és a kúp pedig 20 perc 30 perc alatt megtette hatását. És itt általában már sokkal jobb lett a kedvük, játszottak vagy pedig vissza tudtak aludni láztalanul.

Nem egyszerü menet. Egyébként a Germicid c kúp állítólag csak 10 kilósig jó, utána van egy másik fajta amit orvos ír fel, ilyen patikában készíttetős típus.

És amúgy én a Germicid c-t inkább éjszakára adtam mert van benne egy kis nyugtató, napközben inkább mexalen kúpot vagy panadol szirupot. Más nekünk sajna nem válik be.

2010. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hidegborogatás tudomásom szerint már elavult módszer(sokollja a baba szervezetét, engem is sokkolna :((( ) Mi rendes fürdővizet csináltunk 37 fokost és folyamatosan kevertük bele a hidegvizet: megengedtük kicsit a csapot hideg vizzel és elkevertük. Fokozatosan kell csinálni mindenféleképpen, tehát a keverések között mindig hagytunk időt, volt olyan, hogy csak 3 percig volt ugyan benne, de így is lehúzta a 39 fokos lázát.
2010. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hidegborogatás a dokim szerint drasztikus, és annyira nem is jó, mint a hűtőfürdő.Én az utóbbit alkalmazom, ha kell félóránként.Figyeld meg, be fog válni.

Remélem lejjebb ment a babád láza!

2010. dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!eddig csak max. fél fokokat vitt le a nurofen-bármely formája,uh.jön a kád.De szegény annyira fáradt már,tegnap este9óta csak 20perceket tud max.aludni,már tiszta vörös a kis szeme.
2010. dec. 5. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!