Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumisüvegben, folyó hidegvíz...

Cumisüvegben, folyó hidegvíz alatt gyorsabban lehűl a felforralt víz, mint ha állna hidegvizes edényben?

Figyelt kérdés
Azt mondja a féjrem, hogy úgy gyorsabb. Szerintem ez hülyeség, az edény is elég nagy, és amikor a baba vize már jó hőmérsékletű, a hűtő víz még akkor is teljesen hideg, szóval nem melegszik át tőle. Szerintetek?
2010. okt. 12. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez fizikatanárnak biztos jobban menne de szerintem is mindegy...


én mindig úgy csináltam hogy belefektettem egy vizzel teli lábosba a 125-ös cumisüveget és minden oldalról érte a viz.

2010. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én mindig folyó víz alatt hűtöm le,mert a gyerek olyankor már nyűgösködik,nem tudnám még megtölteni az edényt és várogatni vele h meghűljön.Ezenkívül,ha a folyó víz alá tartom ,akkor rázogatom,így a folyadék egész felületét éri a hideg,nem csak azt ,ami a cumisüveg falához ér.Gyűlölöm,mikor így járok,a baba meg már ott toporog,mindig igyekszem nem így járni..
2010. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és ne frissen forralt vízből készítsd a tápszert,(én csak a rámelegítéskor szoktam így járni).Ez így nagyon blamás.Mindig legyen kihűlt forralt vized,és akkor nincs probléma.
2010. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaja, én is ilyenkor szoktam hűteni. Na de még mindig úgy gondolom, hogy felesleges a folyóvíz. Nekem eleve ott áll egy edényben a hideg víz, így azt nem kell előkészíteni, és rázogatni is szoktam közben.
2010. okt. 12. 09:22
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nagyon egy irányba jár az agyunk! :)

Nálunk úgy van, hogy naponta kb. 3-4-szer forralok vizet, aztán az ott áll a vízforralóban, és amikor kell, akkor bekapcsolom, és kb. 10 másodperc alatt eléri a kellő hőfokot. Ennek ellenére így is előfordul hetente egy-kétszer, hogy hirtelen hűteni kell.

2010. okt. 12. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen,én is ugyanígy csinálom.Amelyik neked a legkényelmesebb,tégy úgy!Gondolom te vagy egész nap egyedül a babával,nem a férjed.Az enyém is szokott időnként "okoskodni" és vmikor jót mond,azt megfogadom,vmikor meg nem jót,akkor tudom h én azt jobban tudom,mert én vok velük,én tapasztaltam ki már mindent velük meg a teendőkkel kapcsolatban.Soha ne vitázzatok ennél nagyobb problémán,ezt kívánom nektek:)
2010. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

lányok, ne csináljátok már! egyértelműen a folyó víz alatt hűl le gyorsabban, hisz h egy edénybe áll, akkor a kettő hőmérséklete elkezdi kiegyenlíteni egymást vagyis a lábasban levő víz egyre melegebb lesz, ergo egyre lassabban hűl az üvegben lévő forró víz. egy idő után már teljesen langyos a lábasban a víz, ami meg folyik, az folyamatosan hideg.


nem kell ide fizikatanár, csak józan ész.

2010. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell fizikatanár, de egy cumisüvegnyi folyadék nem olyan sok. Nem lesz forró a hűtővíz az edényben mire lehűl, ráadásul mennyivel több fogy ha folyó víz alatt hűtöd. Egyszer tegyél csak egy edényt a víz alá amikor folyó víz alatt hűtöd és mutasd meg a férjednek! Sok kicsi ám nagyon sokra megy!!! Nem a világ vége jön el, ha a gyerek nem 3 hanem csak 4 perc múlva kapja meg a kaját. Addig apa szórakoztassa!!
2010. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves Józan Eszű válaszoló, éppen ezért írtam, hogy az edényemben a víz egyáltalán nem kezd el melegedni olyan mértékben, hogy azt kézzel belenyúlva érzékelni tudnám. Így hát ez nagyon távol áll attól, hogy "teljesen langyos" legyen. Tényleg nem kell ehhez józan ész, csak egy kis odafigyelés, mert ezt már a kérdés alá leírtam!
2010. okt. 12. 11:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányok,ne vesszetek össze ilyen butaságon,ne, éri meg.A józan eszű anyuka nem írt modortalan stílusban,és teljesen igaza van,én is a homlokomra csaptam,annyira egyértelmű.Ha jól emlékszem talán termodinamikai kölcsönhatásnak hívják ezt.Ő csak a fizikai részére reagált sztem,egyéb pl. takarékossági szempontokat nem vett figyelembe.Egyébként sztem attól is függ ez(a gyorsaság),h mekkora mennyiségű vízbe teszed bele.Értelemszerűen kevesebb víz könnyebben felmelegszik,mint a sok.
2010. okt. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!