Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kapta meg a babóm az első...

Szchylla kérdése:

Ma kapta meg a babóm az első védőoltását. Mit csináljak vele? Beborogattam hidegvizes ruhával a kis combjait.

Figyelt kérdés
Ha lázas, és mélyen bealudna, hagyjam aludni (pl. ha kajaidő lenne) Lécci segítsetek, mindenféle tapasztalatra kiváncsi vagyok!Milyen sűrűn cseréljem a borogatást, és meddig borogassam? Első oltásnál szokott láz lenni? Ha igen, oltástól számítva, kb. mennyi időre rá számíthatok a lázra? Első baba és gőzöm sincs mit kell csinálni. Elmondták ugyan, de mégis félek, hogy esetleg nem veszem észrepl. hogy lázas.
2011. márc. 1. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

a borogatást akkor cseréld ha már átmelegedett.

nyugodtan aludjon ha felébreszted csak nyügös lesz

első nap borogattam csak

ált. a 2. napra lázasodnak be

észre fogod venni hogy lázas.

2011. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én pont úgy tudom, hogy nem kell borogatni, csak akkor ha belilul, pici duzzanat minden babának van, ez teljesen normális.....én nem borogattam sosem, nem látszik semmi....
2011. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam borogatni, mert már akkor lerúgta magáról.

Nekem reggel kapta az oltás, estére lett pici hőemelkedése (azzal még nem kellett csinálni semmit). Lázra nekünk kúpot írt a doki. (Én a popsijában mértem a lázat, 37,5 volt általában, de ebből le kell vonni 0,5-öt, mert popsiban magasabbat mér.)

Én nem kelteném fel, nehogy nyűgös legyen utána.

Ja, nekünk azt mondta a doki, hogy kenegessük az oltás helyét Árnika krémmel. Így is tettünk, az megnyugtatja a bőrt. Nekünk bevált, azóta is mindig kenem oltásoknál.

2011. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kellett volna beborogatni
2011. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki, hogy három óra múlva mérjem meg a hőmérsékletét, de nekem mindig estére, éjszakára lázasodott be. Nem hiszem, hogy nagyon belázasodna, ha alszik tapogasd meg a kis nyakát, ott érezni, ha melegebb a szokottnál. Ha lázas, észre fogod venni, nyűgösebb és/vagy bágyadtabb
2011. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk már megvan mind a 3-rom de én soha egyiket se borogattam.a szuri helye le volt ragaszva és azt rajta kellett hagyni 1 napig.ja és nem is volt nyűgös meg nem is volt lázas egyszer sem.
2011. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szerintem borogatni.

estetleg még meg is fáthat a sok hideg borogatástól.

Nekünk is mindig estére lázasodott be, Nem kell felkelteni, ha majd fent lesz, nézed meg a hőjét 3-4 óránként, vagy ha érzed, hogy meleg. nekem a homlok-puszi a legjobb hőmérő...

2011. márc. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi 10 napja kaptuk meg és semmi baja nem volt. Meg sem éreztük. Sűrűbben fogdostam a homlokát, de nem lett láza. A doki néni előre mondta, hogy ez már nem az a régi oltó anyag, amitől belázasodtak a babák.
2011. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!